İnsan Kaynakları Yönetimi

Personel Personel Yönetim Sistemi. Bilgi, teknik ve yasal destek personeli yönetim sistemi

dönem "personel personel yönetimi sistemi" gerekli miktar, bileşim, personel hizmetinde çalışanların kalitesinin bir dizi anlamına gelir. Personel yapıların ihtiyaçları ve kuruluşun tüzük ile çalışan sayısını belirlemek için.

işe etkileyen faktörler

örgütün çalışan sayısını etkileyen temel faktörler arasında, vurgulanmış olmalıdır:

 • Kaç işçi tüm şirketlerinde.
 • işletmenin etkinliği kapsamı, faaliyet gösterdiği durumlar, kapsamı ve özellikleri, dalların varlığının ve sayısı.
 • sosyal organizasyon, personelin özellikleri ve işçilerin yeterlilik nelerdir.
 • onlar karmaşık olarak ne gibi sorunlar, onların karmaşıklığı çözülür.
 • Nasıl teknik yönetimi ve çok daha fazlası sağlamaktır.

ödeme yöntemleri

Her şirketin çalışanlarının sayısının tanımı kendi yapar beri ihtiyacı ve bir niteliğe sahip gereken personele gereksinimleri, kesin ve doğru hesaplama yok ne karar.

Tüm literatür sadece bu yönde tavsiyelerde bulunur.

aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz çalışan sayısını hesaplayın:

 • Çok değişkenli korelasyon analizi.
 • Karşılaştırma.
 • Ekonomik-matematiksel analizi.
 • Doğrudan hesaplama.
 • Hesaplama işin karmaşıklığına ve böylece dayalı.

korelasyon analizi

Bu görevler arasında bölünmüş çoklu faktör değerlendirme ve kontrol fonksiyonlarına dayanmaktadır. göstergelerini değerlendirmek amacıyla araştırma personeli tarafından geliştirilen şema şirket dikkate çalışan sayısını etkileyen faktörleri dikkate alarak Orada gerekli olduğunu. Amacıyla tüm ilgili faktörleri getirmek ve sonra bir matematiksel formül ve korelasyon analizini kullanmak gerekir uygulamak. Size bu faktörlerden etkilenen işçi sayısını belirlemek için izin verir. Hesaba kurumsal sektörün özelliklerini almak da önemlidir. şirket rekabetçi bir ortamda faaliyet çünkü bu yöntem yalnızca doğru biri olarak alınamaz. Modern insan kaynakları yönetimi mutabakatı sırasında dikkate piyasa ekonomisinin durumunu alır.

Doğrudan hesaplama, karşılaştırma, uzman ve diğer yöntemler

İki ekonomik sistemlerini değerlendirmek için benimsenen karşılaştırma yönteminin ihtiyaçlarını analiz etmek. Bunlardan biri daha geliştirilmelidir. Böylece, sistem ve biri diğerinden daha fazla başarılı kılan tanımı arasındaki farklar için bir arama var.

Uzman yöntemin Hesaplama görevleri nedeniyle ilgili olarak görüş bildirmeleri uzmanların ve araştırmacıların çalışma gerektirir. Genellikle sadece diğer ödeme yöntemleriyle birlikte kullanılır.

Ayrıca gerçek zamanlı olarak mekanizmasına dayanarak ekonomik ve matematiksel modeller gelişebilir. Bu daha doğru bir resim görmek, ama çok az veri olabilir bunun dışında ulaşmasını sağlar. Çalışan sayısının Doğrudan hesaplama tüm idari işlevleri yerine getirmek için harcanması gerekir ne kadar iş belirlenmesi bulunur. Ama hesaplama çoğu işgücü maliyetleri ve işçilik dayalı yürütülür.

Yabancı personel hizmetleri

çeşitli sektörler ve yerlerde çok yurtdışında idari personel çalışanlarının belli bir ortalama sayısı yoktur. Örneğin, Amerika'da ortasında bir patron işçilerin yüzlerce yönetir. Almanya'da, yüz elli işçiler için bir yönetici tarafından cevap verdi. Ama Japonya'da, bin işçi ortalama 27 yöneticileri tahsis etti. Tabii ki, farklı sektörlerde, bu sayı değişebilir.

Bu inanılır bilgi ve teknik kaynaklar ve yönetim altyapısının geliştirilmesi giriş etkilenecek personel departmanı iş verilir çalışanlarının sayısının azaltılması olduğunu.

En önemli fark, yan yönetim personelini kazanç yabancı şirketler olarak kabul edilir. Yani gerekli eğitime sahip ve nitelikli, ama şirketin çalışanları değildir çalışanları işe vardır vardır. çalışan sayısını hesaplarken onlar hesaba mesleki kapasite, uzmanlık ve gelecekteki çalışanların niteliğini alır. Yerli şirketler için olduğu gibi, personel bölümde çalışan genellikle belirli bir eğitim almamış ve gerekli becerilere sahip olmayan insanlar gider. Bir iş tanımları modern standartlara uymayan ve kurumsal tüm uygulamaları yansıtmamaktadır.

Kayıt tutma yazılım ÇORBASI

İşe Alım ve belgesel bakım personeli yönetim sistemi cirosunu belgelerinde vardır ve bir yazılım onunla işin organizasyonunu üstlenir. Bu nedenle, bu oluşturulduğundan itibaren ve işletme bölümü hazır belgelerin transferi ile biten, belgelerin işleme tam bir işlemini içerir.

kayıt tutma Temelleri sağlamak için:

 • tüm belgeler zamanında ele alınmalıdır.
 • Onların yürütülmesi için gerekli belgelerin yönetsel çalışanlara sağlanması.
 • Yazdırılabilir egzersiz.
 • Tüm verileri kaydetme çalışanların kayıt,.
 • Bir iş kurmaya gereklidir ve gibi belirli bir şirket için gerekli.
 • Çoğaltmak veya kopyalamak belgeler gerekmektedir.
 • performansları davranış izlenmesi gereklidir ve daha edilmektedir.

Bilgi destek ÇORBASI

personel yönetim sistemi için bilgi desteği kadrolar - Şirketin operasyonel, dokümantasyon ve referans verilerinin akışıdır. Vnemashinnym bu sistemler olarak kabul edilir sağlanması: bilgilerinin sınıflandırılması ve çerçeveleme, yönetim belgeleri, organizasyon, depolama ve kayıt. Intraengine medyada bir bilgi tabanı oluşmuş olan veri setleri, hazırlayın. Buna ek olarak, burada birikim programı, organizasyon, yönetim ve diziler yer alan bilgiler bulunmaktadır.

tasarımı ve bilgi güvenliği geliştirirken, kontrol için gerekli olan kompozisyon ve bilgi yapısını kurmak en önemli olarak kabul edilir. İhtiyacınız işlevlerin yüksek kaliteli performans için, bilgi personel personel yönetimini gerektirir standartlarına uygundur. Dışarıdan gelen, hizmet ve faaliyetlerinin tüm yansıtan karmaşık örgütsel, teknik, teknolojik, sosyal ve ekonomik hayatı ve koşulları ile ilişkilerini açıklamalıdır. Hızla gerçek zamanlı olarak gerçekleşen süreçleri yansıtan sisteme girmesi gerekir. sistematik ve sürekli mümkünse olmalıdır veritabanı bilgilerini girin. Aynı zamanda doğru olması gereklidir.

seçmek için bir bilgi sistemi nedir

Bir şirket elektronik ortamda bilgi depolama alanı aktarımı ihtiyacı ile karşı karşıya olduğunda, her zaman seçim ne sorusunu gündeme getiriyor. İç piyasada daha iyi şirketin ihtiyaçlarına hizmet edecek bir üslerin çok, ama kendi geliştirdiği yazılımlar var. Buna ek olarak, ürünlerin iyileştirilmesi bağlamında sadece bunları geliştirmek veya değiştirebilir personel yönetimi sisteminin personel uygulamaktır. Sonuçta, onlar eski ilke ve kavramları yansıtır. şirket verimli yeteneğine uzman kullanmak ve güvenilir gerekli yazılım oluşturmak için göze alamaz, bu size bazen sadece zaman, ama para kaydedebilirsiniz. Böyle yazılım ürünleri yana sıklıkla çok daha etkili iç piyasasında temsil olanlar daha vardır.

Ürün maliyetleri olarak dikkate böyle sistemi işlevi ne tür gibi kriterlere, bir dizi çekmek için bir ihtiyaç seçerken, yazılım geliştirme herhangi umudu yoktur, özellikler ve hangi onun kullanımıyla ilgili riskleri yüzdesi şeylerdir.

sistem ve uygunluğundan işlevselliği

Bilgi sistemi, şirkette kullanılan veya yakın gelecekte hayata geçirilecek iş fonksiyonlarını yerine getirmelidir personel yönetimi sisteminin personel varsayarak. Bu sistem sayesinde organizasyon evlilik üretimini azaltmak planlıyorsa Örneğin, o zaman otomatik bir kalite kontrolü yüklü olmalıdır. Sistem açıkça ne yönde şirketi hareket edecek ve gelişim stratejisi nedir, anlaşılmalıdır olup olmadığını belirlemek için. yönetim ihtiyacı olan şeyi değilse, uzmanlar değerlendirme ve seçim sisteminde meşgul olacak serbest çalışanları, işe öneriyoruz.

Böyle bir yaklaşım yalnızca açıkça iş süreçlerini yapılandırılmış ve şirketin bir bilgi sistemi oluşturmak değil, aynı zamanda onu işe daha iyi bir anlayış, diğer şirketlerden deneyim kazanmak olmaz.

bilgi teknolojisi

Biz IT dikkat edecek olursak, personel yönetiminin kadro sistemini içeren otomasyon ve iş süreç iyileştirme, orada geçtiği belli teknoloji ve yazılım vardır. Diğer bir deyişle, bu araçlar yönetim kadrosu ve çalışanları arasındaki ilişkiyi izlemek için farklı bölümler ve kuruluşların çalışmalarını koordine yardımcı olur. Haberleşme ağ bağlantısı, telefon hattı üzerinden ve bizzat gerçekleşir. Yazılım ayrıca yönetim, çalışanlar hakkındaki tüm önemli bilgileri almak daha iyi maaş ve ileri eğitim çözümleri ve daha fazlasını içeren çeşitli etkinlikler, planlanmasını yürütmek için izin verir.

Teknik destek ÇORBASI

Bu yazılım, teknik araçlar kümesidir. Bir başka deyişle, bu, özerk birbirine, toplar, kaydeder derlemek, süreci iletmek ve katkı bilgi sağlamak için teknik araçlar kontrol edilir. Ayrıca, bu liste örgütsel mekanizmaya sahiptir. personel için, teknik taraftan insan kaynakları yönetim sisteminin etkin gerçekleştirilmiştir, çalışanların işin verimlilik büyümesini sağlamak için gereklidir. Bu amaçla, yaygın olarak kullanılan görevler ekonomik ve matematiksel yöntemler türetilmiş. Sonuçta, bu yöntem dikkate süregelen gerçek zamanlı olaylar alma hesaplamaları sunan bir daha tam ve doğru sonuç verir. Teknolojik süreçleri birkaç aşamada gerçekleşecek. Yönetim Hizmeti daha hızlı ve verimli faaliyetlerini yürütmek için bunları kullanır.

teknik araçlar üzerinden Kumanda

Öncelikle toplamak ve bilgi kayıt yöntemini kullanmıştır. Bu cihazlar personel rezervi ne ilgili verilerdir gerekli tüm bilgileri kaydetmek ve tek bir yerde toplamak hazırlar. Daha sonra daha fazla işlem için de kullanılabilir arzu edilen şekilde, veri dönüştürmek için tasarlanmıştır.

Sonra, bir organizasyon içinde bilgi iletmek için tekniği kullanır. Bu telefon, teleks ve faks iletişimi. Onlar bölümler ve şirketin dalları arasında bilgi aktarmak için yardımcı olur.

Organizasyon personeli bir envanterini yapmak için, personel departmanı da gerekli tüm bilgileri saklamak için etkinleştirmek için fon ihtiyacı var. Çoğunlukla bu amaç ve dış ortam kartı dosyası için kullandı. Onların yardımı ile bilgi uzun süre saklanır.

ekipmanı Bilgisayar saklanan bilgileri işlemek yardımcı olur. Bu cihaz çalışanları yönetmek için teknik araçlar temel seti olarak düşünülebilir. Bu cihaz bize yönetim kararları vermek için gerekli olan bilginin türü, bir personel rezerv oluşturan verileri açmak için olanak vermesidir.

Ayrıca insan kaynakları işlemek için kullanılabilir bilginin serbest bırakılmasını sağlayan araçlardır gerekli. İnsan tüketimi için kabul edilebilir bir formda bilgileri kullanabilirsiniz baskı cihazları, sesli ve görüntülü personeli vasıtasıyla olur.

Sadece personel ile çalışmak için gerekli en önemli ve şartlı önemli teknik araç. Farklı kurumlar ve şirketler farklı ekipman gerek aslında. Her hangi hedefleri izlediği hangi şirket faaliyet alanı ve içinde bağlıdır. Her organizasyon, personel departmanı olarak, personel politikaları farklıdır ve bu düşünülmelidir. Bu nedenle, türünü, modelini ve ekipmanın diğer özellikleri seçerek bir dizi faktör dikkate alınmalıdır.

Düzenleyici ve metodolojik desteği

Bu tür yazılımlar çeşitli belgelerin topluluğudur. Bu, organizasyonel metodolojik, idari, teknik, ekonomik belgeleri içerebilir. Ayrıca, bu başvuru, organizasyon kuralları, çalışma standartları ve benzeri. Genel olarak, tüm gerekli bilgiler kontrol için gerekli olduğunu. Bu personel yönetimi değerlendirmenin yardımıyla gerçekleştirilir.

yasal hüküm

Onun için, formu ve nesneler UP yasal eylemlerin araçları kullanın. Çalışanlarının verimliliğini artırmak için gereklidir. yol gösterebilir yasal yazılım gerçekleştirin. Bazı durumlarda, sorumluluğun parçası küçük kafaları kaydırılır. genellikle yasal desteğin bir veya daha fazla işlevleri yerine suçlama. Her ne kadar büyük bir şirket bağlıdır ve ne kadar iş harcamak gerekir. Büyük kuruluşlarda, bu tür konuları ele ya bu sorunlarla başa çıkmak için esas olan bir hukuk departmanı var. Temelde kadrolar problemler çalışma insanlarla doğrudan gerçekleştirilir gerçeğinin arka plan üzerinde ortaya çıkar. Bu bağlamda, sadece kendi faaliyetlerini sürdürebilir dikkate personel daire iyi düzenlenmiş hak ve görevlerini alarak. Sonuçta, onun görevleri resepsiyon personeli, randevu çalışan diğer bölümlere aktarmak sayılabilir. Ve asıl görev yönetim hizmeti - çatışmaları önlemek ve dikkate çalışanların haklarını almak.

Bu tür sorular yerleşmek için izin ülkenin mevzuatında kanun, yönetmelik ve standartlar vardır. Her organizasyonda aynı zamanda ek personel gereksinimlerine aday ve bu düşünülmelidir. Bu nedenle, hukuk departmanı sorumluluğu kalkınma projeleri, hukuk, veri, hak ve sorumlulukları çalışanlara açıklamalar ile işin organizasyonu ile uyum için sunulan belgelerin incelenmesini içerebilir. Böylece, Hukuk Departmanı çalışmaları büyük işletmeler ve büyük şirketler de insan kaynakları yönetimi için son derece önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.