FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Abhazya'da Deniz nedir? ülke hakkında bilgi

Birçok okuyucu için yeterli bir soru var: "Abhazya'da deniz nedir" adlı iyi kullanmak için zaman ayırın ve bu konuda öğrensinler. Gelen Sovyetler yıllardı popüler tatil bölgesinin Sohum, Pitsunda, Novy Afon ve Gagra, kimsin de Abhazya. Ama 1994 yılından sonra turist akışını Soçi plajları ve Kırım yarımadasında yönelik rotasını değiştirdi. Şu anda, Abhazya plajlar tam bir çöküş yapıldı. Yirmi yıl sonra cumhuriyet bilinci yerine geldi. ekonomi inşa etmeye başladı ve sahillerde farklı dillerde konuşuyor.

Abhazya. coğrafi konumu

Cumhuriyeti başka bir adı vardır. Yerli halk Apsnı diyoruz. Karadeniz ve Büyük Kafkas sıradağları ile çevrili, Kafkasya'da bulunur. Rusya ile sınır dağlık geçer Psou Nehri (batı). Cumhuriyeti de doğu tarafında Inguri Nehri boyunca Gürcistan'ı komşudur. Abhazya'da Deniz nedir? Sıcak ve temiz. O Pitsunda'daki en şeffaf deniz söylenir.

Apsnı sermaye Sohum'daki şehridir. Ülkenin alanı küçük, sadece 8500 metrekare olduğunu. Km. ülkede sadece 250.000 kişiye ev. Dışında Abhazca diğerine yirmibeş milletin orada yaşıyor. Abhaz ve Rus: ülke iki ulusal dili vardır. Yerel saat Moskova'da aynıdır.

Ulaştırma noktası

Araba ile trenle, düzlem ve tekneyle: çare almak için taşıma herhangi bir tür olabilir. Aşağıdaki şehirlerde ülkede iki havaalanı vardır:

 • Sohum;
 • Gudauta'daki.

Ve birkaç limanlar:

 • Sohum;
 • Gagra;
 • Yeni Athos;
 • Oçamçira.

Yani böyle güzel Abhazya var. Koordinatlarının şunlardır:

 • Enlem: 43 0 ° '1' ile w..
 • Boylam: 41 ° 0 '18 "E ..

Doğal ve iklimsel özellikleri

Abhazya'da tatil - doğaya yakın, dedikleri gibi, dinlenmek. Abhazca tatil gür yeşilliklerle çevrili. çare benzersiz bunun uyum Karadeniz kıyıları ve Kafkas dağları araya getirmesidir. Hala Çektirilmemiş tarafından soru hangi deniz içinde Abhazya?

Abhazya Cumhuriyeti'nde onun flora ve fauna karşılık subtropikal, biten buzullar ve sonsuz kar yağışı, değişen tüm mevcut iklim bölgeleri bir araya geldi.

Kafkasya'da en sıcak kış Abhazya içindedir. Kar Abhazlar - nadir. Burada erken ilkbaharda, sıcak yaz ve sonbaharda sıcak ve uzun.

yüzme sezonu Mayıs ayında başlayıp Ekim ayında kapatır. Yaz ortasında Karadeniz 28 dereceye kadar ısıtır. Deniz balığı, deniz yosunu, kabuklu deniz ürünleri, karides, yengeç, denizanası ve yunusların birkaç düzine türlerine ev sahipliği yapar.

Ülke Abhazya'da Kafkas dağ zirveleri ile temasta olduğundan bitler (24 tür) yaşadığı mağaralar çok sayıda bulunmaktadır. Abhazya Orman topraklarının% 70'ini kaplar.

Abhazya toprakları üzerinde iki koruma alanları kurulmuş ve kalıntı Ritsinsky Milli Parkı.

çare konumlar

Abhazya, Karadeniz ve Kafkasya tarihinin köklü edilmektedir.

Antik Yunan kolonisi üzerinde inşa Cumhuriyeti şehir. sağlam hikaye - Abhazca kentlerin sokaklarında yürüyorum. Turlar öğretici ve büyüleyici. Ne ziyaret etmek?

 • Sohum: Besleti Köprüsü, Bagrat Castle, Sohum botanik bahçesi kale.
 • Yeni Athos: Kaman köy, Iver dağ Anakopia kale Athos Manastırı, tapınak ve Grot Simona Zealot.
 • Gagra: Prince Park Oldenburgskogo, asırlık restoran, Abaata kale, VI yüzyılın Hıristiyan kilisesi.

cumhuriyet 144 Ortodoks kiliselerini, hareket eden dört manastırlar, ikisi kaya, birkaç şapel, kutsal yaylar ve aziz yaşadığı mağara dört arasında.

Bu makaleyi okuduktan sonra, Abhazya ne denizin yaklaşık bir sorunun cevabını bulacaksınız.

Evet, Karadeniz ülkede. Bu tesis her yıl turist giderek daha popüler hale, yani dağlar ve acele etmelidir ılık deniz kenarında dinlenmek isteyen edilir. tarih ve kültür severler için gezi çok sayıda bulunmaktadır. başkentte eğlenceli ve ayrılık hayranları için su kaydıraklı bir su parkı açtı. değişiyordu tesisi Yemek. kafe ve kafeteryalar olarak un, et ve balık hizmet vermektedir. Abhazlar mutfak iki tipe ayrılır:

 • , Un ürünleri - aguhu
 • atsyfa - tüm yani yemiş olan nişastalı yiyecekler.

Belki Abhazların uzun ömürlü sırrı tam ve dengeli beslenmedir. Sonuçta onlar meyveler, fındık, çilek çok yemek ve keçi sütünden yapılmış doğal peynir, doğal şarap içmek yiyin. Et yemekleri cömertçe biber ile görmüş ve özellikle akut olduğu edilmektedir. Bize ve size katılın! Sen pişman olmayacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.