BilgisayarlarDefterler

Evde tozdan dizüstü temizlenmesi. dizüstü soğutucusu, klavyeyi temizlemek için nasıl

dizüstü - Bu performans açısından, sabit bilgisayarlar mobil kuzenleri yerine tercih edilir gerçeği ile karşı çıkmak zor. Geniş vücut nispeten kolay bir şekilde ayrılan bileşenlerin sahip dağıtmak etkili soğutma sistemi yerleştirilmiştir sağlar ısı. Ancak, son yıllarda dizüstü için masaüstü ortalama kullanıcıyı ortadan kaldırırken diğer yönünde açık bir eğilim vardır. Bu durum özellikle, kendi çalışmaları için üstün oyun taraftar sayısında azalma, aşırı hesaplama gücü ve bir şekilde sizin optimize etmek arzusu gerektiren nedeniyle işyeri. Örneğin, tam sistem birimi bilgisayar masası için gerekli zemin üzerinde bir apartmanda, şarkı-çiçek aranjmanları koyabilirsiniz. Aynı zamanda, kompakt için "ödeme" zorundadır: taşınabilir bilgisayar sisteminin herhangi sahibi basitçe nasıl gerçekleştirileceği bilmelidir tozdan dizüstü temizliğini evinde.

sıcak öfke

Onlar şimdi aktif olarak ısı çok yaymaz potansiyel kuantum hatta biyolojik bilgisayarlar görüşüyorlar. Ancak, gerçekte bu modelin tüm kitle kadar olağan elektronik ortamda yapılır. Çalışmaları anahtar akımı geçirilerek tel ısıtmak için aralarında ilgili kanunlar, tabidir. CPU ısıyı uzaklaştırmak ve grafik işlemcisi fan hava akışı ile soğutulan metal bir ısı yutucu olarak kullanır. Zamanla bu hücreler büyük ölçüde verimliliklerini azaltır ve programlarda hatalara yol açmaktadır toz birikir. Periyodik sökme ve dizüstü temizleme tür sorunlar önleyebilir ve bazen aşırı ısınma nedeniyle hasardan bilgisayarı korumak için. Bu işlem, bağımsız bir şekilde gerçekleştirilebilir. laptop tamir - servis merkezleri başvurmalısınız böylece yapamaz nedense sahipleri, uygun hizmet ile sağlanacaktır nerede. Genellikle temizleme Bu prosedürün çeşitlerden biridir.

Ne olacak "Doktor"

tornavidayla geçmeden önce, zamanında temizlik sağlamak gerekir. Emare tarafından tespit etmek kolaydır. Örneğin, bir dizüstü bilgisayar bile bu yazıyı, derin ses uğultu fan ve okuyorsa eğer kapanmaz bir an için; Uygulama genellikle nedensiz kapalıysa; Havalandırma menfezlerinin konut hep nasıl bir dizüstü soğutucusu temizlemek için sıcak hava ve çekti olursa, sahibi bunu bir denetimi zamanı emin olabilirsiniz, duymadım. Görüldüğü üzere, "tanı" Hatta bir okul çocuğu koyabilirim.

araçların listesi

Evde tozdan dizüstü temizlenmesi davayı sökülmeden imkansızdır. Bunun için ilk önce gerekli herşeyi hazırlamak gerekir. Bu tornavida zaman, yün ve alkolden oluşan bir kümesidir. Çok arzu küçük fışkırtma, bebek boyama için fırça ve cımbız.

sökme kuralları

Aynı ilke usta Çoğu dizüstü bilgisayarlar. Sen güç kaynağını çıkarın ve kaldırmalısınız pili. , Onu tutan sürgü gövdesinin alt kısmında ve uygun isimdir. Tipik olarak, aküye erişim açık bir kilidin görüntü ile yan konuma getirin ve sonra pil görüntülendiği üzerinde, diğer yararlanmak gerekir. Güç kaynağı sonsuza çıkarılmalıdır. İkincisi, çünkü yanlışlıkla bir vida ile düşmüş kısa devre yollarının başarısız oldu Aksi takdirde, evde tozdan laptop temizleme yol açabilir.

Altta kapağı tutun cıvata da vardır. Bunlar dikkatle vida açılmış olması gerekir. Kapak ayrıca, bir küçük düz bir tornavida gözetlemek gereken mandalları, kelepçeler, monte edilir. Prob dahili bileşenlerin zarar görmesini önlemek için vücuda derin gitmedi emin olmak için önemlidir. Biz acele ve her eylem hakkında sanmıyorum, her durumda önerilir. Özellikle sökme ve ilk kez kendi başlarına toz evden dizüstü bilgisayar temizliği eğer.

Nasıl serin bileşenler

Kapağı çıkarmadan sonra soğutma sistemini görebilirsiniz. Bugünün taşınabilir bilgisayarlar ise bakır ısı borusu ile bağlı çeşitli radyatörler ile temsil edilir. Bir tarafta, bu ince metal plakadan oluşan bir ısı eşanjöründeki yakınsama, fanı havasını soğutulmuştur. Sistem çalışmaları çok basit: Isı borularının sıcak bileşenlerinden ısı plakaları aktarılır. vantilatör (- iyi bir fikir değil bir dizüstü dizlerinin üzerine yatarken ile çalışan yüzden arada,) altındaki ızgaradan içeri dış hava çit olduğunu. Bundan başka, hava "salyangoz" özel tasarımı sayesinde bir ısı değişim ünitesine yönlendirilir ve kutunun (modeline bağlı olarak) bir yan veya arka tarafı ile bir ızgaradan dışına boşaltılır. Hepsi çok basit.

kirliliğini ortadan kaldırmak için nasıl

Bu uygulamada, "sorunlu" birkaç yer - bir kafes alma / deşarj havası fanı "salyangoz" ve ısı dağılımını sağlayan plaka. yavaş yavaş çünkü ısı ret işlemi azalır veya hatta durdurulur ne toz ve evsel atık (hatta bazen bir saman), birikir O. Yeni gelenler genellikle dizüstü bir soğutucu temizlemek için nasıl istenir. Aslında, her şey oldukça basit. Her şeyden önce, sen anakart fanı güç kablosu bağlantısını kesmek gerekir - basitçe orada eklentisi bulunuyor bağlantı. Bundan başka hafifçe fan (ideal olarak mıknatıslanmış tornavida) vidayı sökerek ve tüm yapıyı çıkarın. Bundan sonra bir şırınga yardımıyla ve bir fırça ile sadece üflenerek plakalardan her kontaminasyonu kaldırabilir. Aynı bütün ısı borusu sistemi yapmak için yararlıdır. bir pamuklu çubuk ile temizlenir fan kanatları alkole batırılmış. Kısacası, her şeyi "yeni alınan" durumuna getirilir. Kurulum minyatür vidalar geri cımbız gerektirebilir. acele etmeden yapılırsa tozu gidermek için tüm operasyon, artık 10-15 dakika sürer. bazı "ihmal" durumlarda her zaman böyle temizlik laptop yardımcı olmayabilir. termal macun değiştirilmesi toz çıkarılmasından sonra kalan aşın ısınması ile tüm sorunları çözmek için, son bir argümandır. Aslında radyatör arasında olmasıdır ve cips ısı transferini artırmak için tasarlanmış özel bir katman vardır soğutur. Bu "termal yağ" olarak adlandırılan ve genellikle bir gümüş içeren, karmaşık bir yapıya sahiptir. Zamanla, onun ısı düşüşünün özelliklerini iletken ve bunu güncellemeniz gerekir. Bu dikkatle yeni termal gres hazırlamak tüm soğutma sistemi (her durumda kaldırmak nazikçe koparıp değil) sökmeye, eski katmanın kalıntıları çıkarmak, yeni bir kibrit ince bir tabaka ve mekânda geçen her şeyi kullanarak uygulamak gerekir. Şeffaf macun gerçek peni için bilgisayar donanımı herhangi bir mağazada satın alınabilir (100 ruble.).

Bu arada, biz temizlik işlemi sırasında klavye işleme göz ardı edilmemelidir. Özellikle tuşları lavabo veya sopa eğer. En modellerinde, bunların her kolayca tespit parçasını çıkarmadan, bir tornavida kanca. Sonra tabakası kullanılarak gerçekleştirilen ve alkol koltuklar ve düğmeler kendileri silinmelidir. Hiçbir servis merkezi gerekli değildir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.