Haber ve ToplumDoğa

Nerede kanatlı karıncalar

Herkes tanıdık Karınca. Biz sadece dünyevi sorunları hayatlarını yürüten, minik plodder bir tür olmasını hayal. bir gün bulutları aydınlatan geniş kanatlı böcekler karınca yuvası üstesinden gökyüzünde bulduğunda bizim sürpriz budur. kanatlı bu karıncalar kim? Bugün daha yakından bakmak.

kimden formik ailedir

En yaygın dünyasında olan siyah karıncalar. Onlar bahçede ve hatta kentsel dairelerde, ormanda bulunabilir. aile yapısı veri böcekler diğer türleri aynı görünüyor. Bu endişelerin en önemli nesne içeren ve formik topluluk Kaygısının - (olasılığı çoğaltmak mahrum dişi) sözde "yavrularını", cinsel özelliklere sahip yetişkinleri ve işçileri.

.. Askerler, hemşireler, inşaat işçileri, vb da karınca kraliçeleri denir olgun erkekler ve kadınlar tarafından işgal karınca yuvası özel bir yer: Aynı evde yaşayan birey sayısı, de geniş aileler ayrılır, kastlara 20 000. İşçi karıncalar ulaşabilir. Onlar - bu çiftleşme uçuşu üstümüzde çizerek olan kanatlı o siyah karıncalar olduğunu.

Ne Uçuştan sonra olur

çiftleşme gerçekleşir Kısa bir süre sonra, genç kadın (o da kendisidir onları ısırır ya da daha önce planlanmış satırında kesiyorum) ve yeni bir aile oluşturulmaya çalışılırken kanatlarını katlanabilir. onun erkek yakında ölecek çünkü o, sadece kendisi güvenmek zorundadır ve bu böcekler ile yardımcıları alınmamaktadır.

Böylece, kanatlı dişi karınca bağışla ve bir taşın altında barınak bir yerlerde bulabilirsiniz. İşte onun yumurtalarını ertelenmiş ve onun yeni karınca tepe başlayan alır.

siyah karıncalar, kuru kumlu toprakta gibi, ama yuva ve insan yerleşime tercih edebilirsiniz. İlk çalışan bireyler derhal ile soket üzerinde küçük karınca tepenin yapımına başlamayı göründü "kara kara."

Nasıl anthill "büyümek"

Sadece kozadan yumurtadan Karıncalar, yumurta ve larva bakımı, ailenin annesi beslerler. Zaten birkaç hafta içinde gıda getters, asker ve inşaatçılar haline büyüyorlar. kanatlı karıncalar (ailenin geleceği kurucuları) veya çalışma bireye: Bu arada, nasıl besleneceğini larva sonradan ışık gelmek kim bağlıdır.

İlginç ve böceğin böyle bir "pozisyon": ısı taşıyıcı. Güneşte ısınmış Evet, evet, bu bireyin evine gidiyor! İşte yavruları ile tesislerinde özel dikkat, ısı verir.

Ne kanatlı ve onlarsız çok can sıkıcı siyah karıncalar olduğunu

Bu senin kır evi işgal yanında siyah karıncalar pek o, belki de bölgenin en istenmeyen böceklerin biri olduğunu gayet iyi bahçıvanlar biliyorum hoş komşular olarak kabul edilebilir.

Onlar "Sağılan" tatlı süt gibi yaprak biti sürüleri, doğurmak. Kesinlikle onların hemşireleri korumak ve taze, genç, karıncalar zaten lezzetli çekimleri aktararak parazitler ve özellikle sert gibidir meyve ağaçları, imha çoğalmasına katkıda bulunur.

Ama büyük bir ormandan iskân eğer kırmızı karıncalar, dişiler (bu aileden ayrılmaya hazır kanatlı karıncalar, olmalıdır), bir bahçe arsa ile siyah adam yerinden. Ancak bu böcekler zaten bahçede yararlıdır, böylece onları yaşamak ve yeniden oluşturalım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.