Gıda ve içecekYemek tarifleri

Patlıcan tarifleri meze

Patlıcan çiğ yemeye uygun olmayan sebze küçük bir grup, bu yüzden onun yiyecek kesinlikle hazırlamak gerekir. Özellikle yaygın farklı patlıcan meze neredeyse tüm yemek kitaplarında bulunabilir tarifleri. Rusya patlıcan güneyindeki "küçük mavi" nin ihale adıydı. Bu Solanaceae bitki, patates ve domates yakın akrabası. Belki de Hindistan ve belki Ortadoğu ya, onun vatan oldu dünyanın hangi söylemek artık zordur Güney Asya.

bir bitki olduğu gerçeği - patlıcan, Avrupa sadece XV yüzyılda öğrenilen, ama uzun bir süre için pişirme ve anlayışa erişilemez yeme imkanı. Açıkçası inanılıyordu Çin de patlıcan oldukça Çinli mutfağında yaygın tarifi egzotik yemekleri , normal diyet kullanılmak için değildir. Bu nedenle, Avrupa'da, sadece XIX yüzyılda büyümeye başladı ve patlıcan tarifleri çeşitli atıştırmalıklar neredeyse XX yüzyılda, hatta daha sonra evde Avrupalılar geliyor.

Ancak, değerli patlıcan özellikleri işini yapmış, onlardan yiyecek kullanırken vücudun çeşitli sistemlerin, kan damarları ve kalp aktivitesinin durumun çalışmaları üzerinde olumlu bir etki meydana gerçeğine yol açar biyolojik olarak aktif maddeler içerir. Bu böbrekleri yardımcı olur, ateroskleroz gelişimini engeller safra kanalı ve bağırsak temizler. Modern beslenme onları böyle bir meze olarak kullanışlı özelliklere sahip birçok yemekler yemeye tavsiye patlıcan tarifleri yardım kaldırma vücuttan "kötü" kolesterol birikmiş olarak, kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

bunların hazırlanması için en popüler tarifler biri Tanıtımı. Biz, üç yeşil biber, üç küçük domates, sarımsak ve mayonez birkaç diş dört çok büyük değil patlıcan almalıdır. Patlıcan sonra zeytin veya ayçiçeği yağı içinde her iki tarafta kızartma, uzunlamasına kesilmiş olmalıdır. Yeşil biber ve domates ince doğranmış ve biber taze tat biber ve tuz öğütülmüş. sarımsak sıkın ve mayonez ile karıştırın. dolması yeşil biber ve domates her dilimin üstüne koymak kavrulmuş patlıcan iyi kabartmak Bu karışım, daha sonra tüm ruloları şeklinde kıvrılır dilimleri.

patlıcan tarifleri gibi, ortak bir meze farklı olabilir. Dolgu, rendelenmiş peynir ve mayonez eklemek sıkılmış sarımsak ile karıştırmak için, örneğin, diğer bileşenler ile ikame edilmiş olabilir. Bu tarif içinde ana şey - bu bitkisel yağ patlıcan dilimleri içinde kızarmış. Bu harika sebze dünyanın birçok halklar, patlıcan tarifleri dünya çapında mutfaklarda bulunabilir çekiyor. Onlar için özel aşk onları yapamaz yanı olmadan, Gürcistan, Kafkasya tecelli ve Şark mutfağı edilir. tavsiye dışarı yemek yaşlılık insanlar için kullanmak, yüzden Doğu bu sebze veren insan ömrünü dikkate almak akıllıca olacaktır.

Rusya'da, bu tarifi patlıcan havyar yayıldı. maddelerin sayısı genellikle patlıcan soğan, havuç, domates, tatlı biber, maydanoz ve sarımsak ekleyin, onu tatmak için seçilebilir. Bütün bunlar daha sonra öğütülmüş ve haşlanmış veya bitkisel yağda kızartılmış olduğunu. patlıcan tüm tarifler meze zaten zaman test geçti. Soğuk suda önerilen ıslatma patlıcan kullanmadan önce karakteristik acı bırakmış etmek. Eğer yoksa, o zaman pişmiş yemekler kolay acı bir tat olması gerekir, ama çok iyi değil. Ayrıca tatil masaya bu sebzelerin harika yemekler bakacağız, bunlar dolması hazırlanabilir, onları rulo kavrulmuş hizmet yapmak ve farklı atıştırmalık bir sürü pişirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.