ÇirkinlikBahçıvanlık

Patlıcan büyümeye ve yüksek verim elde etmek nasıl

patlıcan doğduğu Hindistan'dır. Bu otsu bir bitki ısı seven, meyve olan ince uzun bir şekle ve mor bir renge sahiptir. flora sert iklim koşulları temsil fide yöntemi yetiştirilmiş ve daha sonra seraya transplante edilir. patlıcan büyümeye ve almak hakkında bilgi için büyük bir hasat bu makalede ele alınacak. Her bahçıvan başarıyla bu kültürü yetiştirmek için göze. insanlar, bu sebzeler "küçük mavi" denir.

patlıcan büyümeye nasıl: Lahanası

Bu sebze büyümeye doğru yaklaşımla zor değildir. Fideler tohum Şubat ayı başlarında ekilir. Bunu yapmadan önce, onlar kalite ve çimlenmesi için kontrol edilir. tohumların ekimi yaklaşık bir ay önce bez torbalara konur ve ılık suda bir gün için bırakın. Sonra kaldırılan, satım bir tabak ve satım sıcak bir yer. Çanta sürekli kurumasını engellemeye çalışıyor, nemlendirir. 5 gün sonra lahanası yumurtadan gerekir. Bu en umut verici öğeleri (10 tohumlar genellikle sadece yarısını filiz) belirleyecektir. Birçok bahçıvanlar sorusu ilgilenen patlıcan büyümeye nasıl haşere ve hastalıklardan korunmak için? Ekimden önce tohum zayıf önceden emmek için gereken potasyum permanganat çözeltisi (dezenfeksiyonu için), 20 dakika süre ile ve daha sonra su ile yıkanmıştır. Ayrıca bez torbaya tohumları koymak gereklidir ve bir gün ılık besin solüsyonu batırılmış. Tohumlar bir tabakta yayılmış ve daha da büyümesine izin verilir. toprak patlıcan fide bir kısmı çim toprak ve iki parça humus oluşmalıdır. kutu besleyici toprakla doldurulur, tohumlar ekilir. sürgünler 2-3 yaprak göründükleri gibi kısa sürede, turba bardak onları nakli için gereklidir. fideler ılık su ile düzenli olarak sulanan ve taslaklar korumak gerekir. Bu irade be hazır için dikim içinde zemin 2 aydır.

sera ve bakımında iniş: patlıcan büyümeye nasıl

Yataklar organik zengin topraktan yapmak gerekir. Sera patlıcan ekili düzeni * 50 40 altında. Üç gün boyunca serada indikten sonra, bitkiler günlük ve belirsiz sulanmalıdır. Gelecekteki basamakta bitkilerin iyi gelişmesi için elverişli bir ortam yaratmak gerekir. Bu sabah bitkileri sulamak için, hemen toprak sulama sonra gevşedi. Her gün serayı havalandırmak için emin olun. Bu prosedür, patlıcan mantar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Ülkede Büyüyen bu kültür düzenli gübreleme içerir. İlk kez ektikten sonra 20 gün yaptı. bütün sezon boyunca bitkiye en az 4 kez beslemek gerekir. Sırasında kıl oluşumu hakkındaki meyve aradığım bol sulanan patlıcan.

Faydalı özellikleri

Patlıcan - düşük kalorili sebze. Bu meyve bitkileri yaşlılar için çok yararlıdır vb vitaminler, karoten ve mineraller :. magnezyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum, çeşitli içerir. ateroskleroz, kalp hastalığı ve mide-bağırsak hastalıklarında önleyici bir tedbir olarak onların iyi kullanım.

sıralar

en iyi bilinen çeşitleri gibi olan Diamond, Siyah yakışıklı, Albatross, Violet miracle ve diğerleri. Farklı özellikleri ve verimlilik göstergeleri var. Örneğin, patlıcan elmas kompakt, düşük burç 45-55 cm. Bu verim ve erken olgunlaşma çeşididir. Meyve bitkinin alt kısmında oluşturulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.