ÇirkinlikBahçıvanlık

Çiçeklerin ve adlarını Ampüller

Kışın soğuktan sonra bize zevk erken çiçek - narin ve ince aroması ile soğanlı bitkiler ve sap ve farklı doymuş renklerin etli adettir.

Çiçek soğanları ve isimlerini (fotoğraf)

ülkenin orta bölgesinde soğanlı bitkilerin çeşitli kategorileri vardır.

Zambak, lale, sümbül, nergis - bu çiçekler genellikle çiçekler ve bahçe arazisi bulunmaktadır.

Crocus, muscari, keklik, frezya, kardelen - küçük ampuller ile bir bitki. Onlar uzun bir kışın ardından çiçeklenmeye ilk arasındaydı.

Glayöl - klubnelukovichnoe bitki. Diğer geç çiçeklenen soğanlı farklıdır.

seçim

Kış için çiçek soğanları dikim zaman bahçe baharın ilk günlerinde parlak renklerle ışıltı olacaktır.

çiğdem, muscari, kardelen ve Scylla: Açık alanlarda büyük gurme melkolukovichnye bitkileri bak. sıcak bölgelerde, Eylül ayının ilk günlerinde onları İniş - sonbaharın ortasında.

zambaklar, nergis, lale - Ekim bütününü dikildi: çiçekleri büyük ampuller bulunmaktadır.

soğanlı bitkilerin bir özelliği, yetiştirilen edilebilir ve yıllıkları ve çok yıllık çiçekler gibi olmasıdır. Çiçek soğanları (fotoğraf - üzeri) ise çiçeklenme sonrası kazma kalmıyor, ertesi yıl çiçek açacak.

Yer ve toprak

kaya bahçeleri harika Scylla ve krokursy bak. Sen düzenlemek ve küçük yataklar büyük çalılar ve ağaçlar altında olabilir.

ampuller dikim için Arazi önceden hazırlanmış. durgun su ile alanları hariç, bereketli toprak ile bir yer seçin.

kış depolama

Aşağıdaki koşullar altında (bahçe bitkileri ve bunlarla ilgili daha sonra, çeşitli sahip bir fotoğraf ve isim) çiçekler ampullerini Mağaza: Optimum sıcaklık ve nem.

Depolama özellikleri soğanlı aşağıda açıklanmıştır.

  • Caladium. ilk don önce malzeme başlangıç dikim seçimi üzerinde çalışın. kuru ampuller, kesilmiş yaprak. serin bir yerde yosun içinde saklayın. İlkbaharda saksı içinde ekili ve don sonra - açık zemin.
  • Frezya. Eylül ayı sonlarında soğan Dig, çocuk toprağın temizlenmesi, ayrılır. potasyum permanganat ve malation bir çözelti içinde dezenfekte önlemek için, kurutulmuştur. hazırlanan ampuller kağıt veya tahta sandıklar, üst kapak turba paketler halinde katlanır. serin bir yerde saklayın.
  • Zambaklar. Eylül ayının ortasında kazılmış, ampuller hemen bir mantar ilacı solüsyonuna batırılır. Daha sonra, kurutulmuş ve bir muhafaza kutusu içine yerleştirilmiştir. Zambaklar 10 dereceyi yetiştirmek için en uygun sıcaklık.

Çiçek ampuller yosun ile kapatılır ve kum ile kaplı bir kaba yerleştirilebilir stokları, dikim kullanılır. ılımlı nemde serin oda kutuları (kiler, bodrum), içinde saklayın.

ampullerin Uygun depolama - bahçenizde uzun çiçekli dönemi ile güçlü ve sağlıklı bitkiler büyümek bir rehin.

dikim kuralları

sonbahar dikim önünde çiçek soğanları dikkatlice hasar ve çürüme belirtileri kontrol edin. Biraz arızalı potasyum permanganat çözeltisi ile ıslatılmış. Hasta ve çürük atılmıştır.

seçilmiş bir yere de toprağın üst katman çıkarılır ve hafifçe ampuller, malç ezme ve sulandırılmış, toprak kaplı çiçek çeşitleri bağlı olarak birbirinden 5 ila 10 cm arasında bir mesafede ampuller yayıldı.

Doğru Bedding sonra Tarh (fotoğrafın ve bazıları yukarıda listelenen isimleri) için çiçek soğanları onların çoğalmaları tüm yaz yazlık süsleyin.

  • Laleler renklerin çeşitliliği ve çiçek alışılmadık şekli dikkat çekiyor. bakımın iddiasız.
  • Zambaklar birçok çeşidi vardır. Onların dikim için Arazi boşaltmış ve döllenmiş edilmelidir. drop-off döneminde çeşidinde bağlıdır.
  • Muscari gevşek ve drene toprak tam güneş büyüyor.
  • Crocuses. bu çiçekler için çok önemli yüksek kaliteli aydınlatma ve geçirgen topraktır;
  • Nergis - iddiasız, iyi ve güneş büyür ve yarı gölge olabilir.

kazma melkolukovichnyh

Scylla, muscari yaklaşık beş yıl aynı yerde büyüyen. yuva vazgeçtiniz ve çiçekler küçük hale geldi Onlar ayrılır. Çiçek soğanları Ağustos sonundan beri kazılır. Ampuller, kökler ve topraktan temizlenir, kurutulur ve hemen ekilir.

Crocus - Bu bitki 3-4 yıl nakledilen edilemez. Büyük ampuller ya da fide almak istiyorsanız, bir yıl sonra gelip alabilir. temizlik bulblets Tarihler çiçekli bitkilerin dönemine bağlıdır. materyali, dikim dezenfekte, yara serpilir kömür için kurutulmuştur. Zayıf ve hastalıklı ampuller yayarlar. Serin ve kuru yerde kutulara Saklanan.

nergis ve lale Temizleme

gür çiçeklenme için Nergis beş yılda bir kazmak. broşürler genellikle Ağustos ayının üçüncü haftasında, sarı açtığınızda ampuller temizleyin. Bu süre zarfında ampul bitki tüm besinlerin yeşil kısımlarını ortaya çıkarmak zamanıdır.

Bağlı ampuller, hafifçe sallayarak, ana ayrılır. Arıza yara sitesinde ise, dövülerek kömür veya kül serpilir. Bundan başka, mantar ilaçları ile tedavi ampuller, güneş ışığından korunması ve hava sıcaklığı 20 derece olan bir odada depolamak için hasat, açık havada kurutuldu. ampuller onların yaraları skar için koyulur.

Tüm çeşitlerin lale kazılmış ve her çeşitli özelliklerini tutmak için her yıl dikti. lale Diğer tür beş yıllık ortalama nakli değildir.

Çiçek başları çiçek açar sonra laleler güçlü ve sağlıklı ampuller almak için, 4 gün içinde çıkarılmalıdır var. sap ve bitkinin yaprakları bitkilerin altı parça temini için bırakılır.

buketleri için çiçek keserken büyük bir ampul ve bir sonraki yıl için bir bitki çiçeklenmeye başardı oluşturabilir 3-4 yaprak bırakmak zorunda.

Açık zemin bitkilerde Kış iyi tolere edebilir. bulblets kazma ne zaman derhal bir sonraki yıl için çiçeklenme sonrası küçük çiçekler olacak. Lale soğanları sapları ve net ve kuru havalarda yaprak kurutulduktan sonra temizlemeye başlar. Onlar güneşten koruyan bir gölgelik altında notlarının tarafından parçalanıp temiz bulundu. Ampüller temizlenmeli ve bir kaç gün içinde eski ölçeklerde ü yoktur. Güçlü ve sağlıklı folikül içinde açık kahverengi tonu ölçekler. Bunlar daha sonra depolama için kaplar içine yerleştirilmiş ve sıcaklık +20 +23 derece arasında olan bir odada temiz. Bu gibi durumlarda, sonbaharda onları dikim öncesi büyük ampuller saklayın. serin bir yerde transfer küçük bulbils ile Kutular, bu yüzden solmuş yoktur.

gladioli kazma

hava sıcaklığı 15 derece olduğunda, Eylül ve Ekim aylarında ampuller temizleyin. enfeksiyonu önlemek için klubnelukovichki neredeyse tamamen bitkinin sapını kesti puzyrenogimi. Genç soğan uzun santimetre onları bırakarak köklerinden kesilir. Anne yumru atılır. Bundan başka, ampuller akan suda yıkandı ve talimatlara uygun olarak, bir fungisid ya da insektisid ile muamele edilmiştir.

Iyice soğan kuru önemlidir. Üç hafta bunlar arasında bir sıcaklıkta muhafaza edilen 25 ila 35 derece arasında, daha sonra, kalıcı depolama için kaldırılmıştır 25 derece, 7 derecelik sıcaklık muhafaza bir karton ya da ahşap kutulara ampuller genişleyen bir sonraki altı hafta. En iyisi buzdolabının alt rafında bitki materyali korunur. Zaman zaman, ampuller kontrol edilmelidir.

(Yukarıda verilen fotoğraf ve isim) üzerinden çiçek soğanı gibi bitkilerin yetiştirmesi, ne olursa olsun çeşitli aynı kurallara seslendirdi. Onları takiben, bahçe geç sonbahar erken bahar güzel yemyeşil çiçek kokusu olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.