Haber ve ToplumDoğa

Voronej Biyosfer Rezervi. Kafkas Biyosfer Rezerv. Tuna Biyosfer Rezervi

Voronej, Kafkas ve DDBR FSU bulunan önemli çevre bölgelerdir. Ve bir biyosfer rezervi nedir? Öncelikle, bu koruma alanı, eşsiz doğal ekolojik sistem olan. Buna ek olarak, ve bitişik arazi sürekli olarak takip ediliyor ve çalışma doğal ortamlarında.

Voronej Rezerv oluşma tarihi

devlet hazinesinin O'nun yaratma öncelikle kunduz yükümlüdür. Çünkü önce milli park sınırları içinde çalışmaya ilk geyik ve kunduz getirdi bir av hayvanat bahçesi oldu. Son şekli yeterince büyük bir koloni.

rezervin geçmişi 1919 kadar gider. Sonra, doğaya araştırma için Voronej eyaleti arasında seferi gönderildim. Bir grup bilim adamı tam Voronej Biyosfer Rezerv şimdi yerleri keşfetmek için dört uzun yıllar aldı. Bundan sonra, seferi lideri kendi yıkımını önlemek amacıyla kunduz kalıcı koruma organize etmek istedi.

Zaten koruma alanı nehir Usmani boyunca gerçekleşen 1923, oluşturulan, az sonra yüz kunduz ev sahipliği yapmaktadır. kunduz insan nüfusunun bakımı sayesinde önemli ölçüde artmış ve bunlar yok olma eşiğinde olmaktan çıktı. 1927 yılında sit alanı resmen rezerv haline geldi. Ve o 1985 yılında bir Biyosfer oldu.

başlıca görevleri

Voronej Biyosfer Rezerv Voronej ve Lipetsk bölgelerinin sınırları içinde yer almaktadır. Yüzölçümünün ha. 30 bin bitti. Yedek karakterler - dalları tarafından çerçeveli kunduz ve geyik figürleri.

Günümüzde, burası flora ve fauna çeşitli hediyeler eşsiz bir doğal alandır.

temel amaçları ormanların ada işçilerin korunması, hayvanların tür zenginliği, çevre durumun çalışma vardır. Buna ek olarak, Voronej Devlet Biyosfer Rezerv - araştırma personeli halkın aktif çevre eğitimi yapan bir yer.

bitkiler alemi

Mevcut rezerv topraklarında nadir bitkilerin büyük bir sayıdır. Burada, meşe, çam, huş ve kavak ağaçları şaşırtıcı bir kombinasyon.

Voronej Biyosfer Rezerv hala nadir tayga tesisini korunur benzersiz bir yerdir - yaban mersini. Buna ek olarak, kendi ülkesinde su kütlelerinin çok sayıda. Yani burada bataklık ve nehirlerde yetişen ender bitkilerden bir sürü bulabilirsiniz. Aralarında ilkbaharda çiçeklenmeye başlar taşkın yatağı kızılağaç, yanı sıra iris ve parlak renkleri bataklık kadife çiçeği.

ormanın göllerde ve nehirlerde sıcak sezonunda Potbelly çiçekler, zambak ve vodokras görünür. Buna ek olarak, bu alanda, özellikle nehir boyunca Ivnitsy devekuşu eğrelti otu büyük miktarda yetişir. Ve Temizle Gölü kıyısında, sen bitkilerin nadir türler görebilirsiniz - sıradan lzhekamysh.

hayvanlar alemi

Kunduz görünümünü ilgili rezerv, yani bu ve diğer türlerin korunması ve geliştirilmesi oluşturulması, işin asıl odak noktası. Voronej Biyosfer Rezerv büyük memeliler çok sayıda yaşadığı. Bu yaban domuzu, karaca, geyik ve geyik.

En çok yırtıcı rezerv olarak kabul edilir sıradan bir tilki. Ancak, topraklarında aynı zamanda kurt gibi büyük yırtıcı vardır. Tabii ki, rezerv hayatındaki en önemli yeri birkaç yüz birkaç onlarca çoğaldı kunduzların tarafından işgal etti.

Biyosfer Rezerv "Voronej" dokuz çeşit kunitsevyh yaşar. Sık sık bulmak ve porsuk olabilir. Ancak en yaygın ailesinin Khomyakov ait hayvanlardır. Bu tür arasında sık sık, örneğin, sıradan, zencefil, su ve karanlık voles çeşitli bulunabilir.

Ayrıca rezerv kuşlar çok. Çoğu kaz, serçeler ve şahinler bulacaksınız.

Tuna Biyosfer Rezerv oluşma tarihi

Bu korunan alanın geçmişi Tuna sular altında alanlar Karadeniz Rezerv bir dalı bazında oluşturulan 1981, kökeni. Sonra yaklaşık 15 bin. Hektarlık bir alanı işgal etti. Dünya Bankası sayesinde 1995 yılında grandee dev Tuna Biyosfer Rezerv küçük koruma alanı temelinde organize başardı.

kendi ülkesinde Cumhurbaşkanı Kararı sonra 1998 yılında oldu geçerli boyutu, neredeyse 50 bin. hektar yükselmiştir. Modern rezerv toprakları Stentsivsko-Zhebriyanski sorunsuz Zhebriyanski mahya akarsu ada Ermakov içerir. yandaki bileşimine ve balıkçılık, dahil edilmiştir.

Koruma Alanları Kalkınma Programı kenti Reni bulunan sulak, onun ekosisteminin en değerli pahasına 2015 Tuna rezerv uzatmak niyetinde. Sonuç olarak, Rezerv yakında Tuna'nın tüm Bölgenin en değerli sulak işgal edecek.

bilim adamlarının faaliyetleri

Tuna Biyosfer Rezerv Tuna'nın eşsiz doğasını korumak için kurulmuştur. Bilim adamları Tuna Deltası doğasını okuyan, çevre koşulları arkaplan izlenmesini yürütmek, hem de nüfusu eğitmek.

Ayrıca, araştırmalar doğa ve çevre koruması alanında gerçekleştirilmiştir. Özel önem, bir bütün olarak ekosistemin durumunu etkileyen insan faktörlerinin çalışmadır. Orada yürütülmektedir ve önlemler minimuma doğaya olan insan kaynaklı insan etkilerinin azaltılmasına yardımcı olacak.

Rezerv UNESCO programları hakkındaki dahil olmak üzere uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Bununla aktif bölgenin çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmektedir.

Bu sadece flora ve fauna rezerv değişimi, aynı zamanda su ve iklim değişikliği eğitimi aldı. Çalışma sürekli de küçük Tuna, bataklıklar ve nehirler izler.

Flora rezerv

Rezerv florası benzersiz bitkilerde zengindir. Onun florası neredeyse 600 farklı türler içerir. flora Böyle bir çeşitlilik çok bereketli toprak ve nem bol sayesinde korunur. Buna ek olarak, toprak nehir kaynaklanan çamur büyük bir miktarda içerir.

Bitkilerin en popüler türleri dar yapraklı cattail ve saz vardır. Tuna'nın kıyısında yaklaşık 100 metrelik bir genişliğe sahip söğüt çalılıkları görebilirsiniz. Bu alanda, beyaz, triandra, loshka ve bitkilerin diğer türleri vardır. Rezerv kıyı kesiminde amorf güller, deniz topalak ve tamorizk galuzisty bulunabilir.

Uzun otların size sucul bitki örtüsü ile küçük alanları görebilirsiniz. Beyaz nilüferler, schitolistye uçuşan noktalar yüzen somun ve Salvinia yüzen - bitkilerin nadir türler, biyosfer bol miktarda bulunmaktadır. Yakın zamana kadar Fotoğraf eşsiz türler sadece Ukrayna Kırmızı Kitap görülebilir. Ama nadir bitkilerin bilim adamlarının çabaları sayesinde doğal koşullarda artık rahat.

fauna

benzersiz mı ve Tuna rezerv faunası. türün en büyük sayı kuşlar düşüyor. Bu özellik yer ayrılmıştır - çünkü gıda kaynaklarının çok miktarda. Burada martı, bir görebilirsiniz balıkçıl, gri kaz, bağlar, kuğu, ördek ve sumru. Buna ek olarak, aynı zamanda kuşların nadir türler vardır. Bunların arasında pembe pelikan, Spoonbills, Tepeli Pelikan ve bahsetmeliyiz sibirya kazı. Rezerv içinde, sadece kuşlar uçuş sırasında dinlenme, ancak bazı kış kuşu türlerinin edilir.

Burada ayrıca balık 100 tür bulabilirsiniz. Bazıları türlü çok nadir, örneğin, Umbria, küçük ve büyük, mersin ve Tuna somon doğrayın. yedekte memeliler arasında yabani domuz, yaban kedisi ve bir rakun köpeği, hem de sürüngen ve amfibi onlarca bulabilirsiniz. tehlike altında olarak listelenen böcek 20'den fazla türün, rezervinin sakinleri arasında.

Kafkas Biyosfer Rezervi tarihçesi

1924 yılında kuruluşundan tarihi. O zamandan beri, bu sit alanı yasama düzeyde korunmuş oldu. Daha önce, bir organizasyon vardı "Kuban avcılık." Kafkas Biyosfer Rezerv alanı - 250'den fazla bin hektarlık .. Bu rezerv güzelliği ve bitki ve hayvan türlerinin çeşitliliği açısından benzersizdir.

1999 yılında Kafkas Biyosfer Rezervi, evrensel öneme sahip UNESCO doğal nesneler olarak yer aldı. 1997 yılından bu yana Bölge biyosfer rezervi uluslararası ağının bir parçasıdır. Bu deniz seviyesinden yaklaşık 3,5 km yükseklikte bulunan Büyük Kafkasya, tek rezerv olduğunu.

güvenlik faaliyetleri

Kafkas Biyosfer Rezerv çevresel ve eğitim faaliyetleri halen bölgede, bir nesnedir. Ama bir biyosfer rezervi nedir ve ana amaçları nelerdir?

Kafkasya Tabiatı kesinlikle size önemli doğal veya bilimsel değeri olan nadir doğal nesneleri bulabilirsiniz alanı korunur. Onun çalışanları topraklarının Biyosferin izleme mekanizmalarının yanı sıra organizmaya antropojenik faktörlerin yanı sıra bu faktörlerin karşı koruma yaşayan üzerindeki etkiyi izlemek için bulunan nadir türlerin araştırma başlattık.

çünkü insanın doğasına yapılan herhangi bir değişiklik olmadan kalmalıdır çünkü bilim adamlarının rezerv korunmasında önemli rol, ekonomik faaliyetten topraklarını oynar. Onun yardımcıları araştırma işçiler medya kamuoyunu eğitmek yardımcı olmak inanıyoruz.

Yatay rezerv

Kafkas Milli Parkı eşsiz bir coğrafi konuma sahiptir. Burada platolar, uçurumlar, depresyonlar, cuesta sırtlar, sayısız küçük göller ve dağ nehirleri, iğne yapraklı ve karışık ormanlar yüksek görebilirsiniz.

Böyle bir yerde bir biyosfer rezervi nedir? Dikey zonların ile karakterize edilen bir dağlık arazide sahiptir. İşte orada Nival kemer, subalpin karışık ormanlar, iğne yapraklı ve kayın ormanları, ve diğerleri. boğazlar, sen orman ve çayır yanı sıra gölleri ve dağ akışları görebilirsiniz. dağ zirveleri köken sonsuz buzullar ve rezerv birçok nehirleri ile kaplıdır.

bitki örtüsü

florası çeşitlidir ayırın. Aynı alan karşılama ve tundra bitki ve ısı seven olarak. Bölgenin bitki ağaçlar ve çalılar 200'den tür işgal eden yaklaşık 3000 tür içerir.

Rezerv anda benzersiz köknar yetişir. Buna ek olarak, burada önceden buzul döneminden bu yana hayatta bitkiler bulabilirsiniz. Bu kutsal, porsuk, defne ve ginseng. Oluşur ve farklı meyveler, meyve ve otlar çok sayıda.

Kafkasya Doğa Koruma faunası

Belirli bir bölgede eşsiz hayvan proozhivayuschih korumak için oluşturulan ilk etapta Doğa rezervleri. Memelilerin 70'den fazla türü Kafkas Reserve yaşıyor. Bunlar arasında, yaban domuzu, ayı, geyik, vaşak, Kuban kurt, tilki, porsuk, sansar ve diğer nadir hayvanlar. rezerv için özellikle önemli olan güçlü bizon vardır.

Buna ek olarak, rezerv toprakları size fazla kuş 240 türler bulabilirsiniz. Bu sakallı, kızıl akbaba, kaya kartalı, huş tavuğu gibi nadir türler var. Kafkas Biyosfer Rezervi topraklarında bu kuşlar yuva birçoğu.

Rezerv gururu yaklaşık 20 türü olan balık, büyük bir çeşittir. Çoğu zaman nehirlerde kahverengi alabalık görebilirsiniz. Buna ek olarak, bu tür semender, kurbağa ve Kafkas Maydanoz Kurbağa olarak amfibi on türleri ve sürüngen yaklaşık 20 tür. Bunlardan en yaygın - Kafkas kertenkele ve engerek. Rezerv topraklarında büyüyen birçok mantar - yaklaşık bin tür. Bunlar arasında, 20 tehlikedeki olarak listelenen olanlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.