KanunDevlet ve hukuk

Iş hukukunun kaynakları

İş hukukunun kaynakları özel düzenlemelerdir. Bu düzenlemeler düzenlenmiş hangi kurallarını içeren sosyal ilişkiler girişimci uygulanmasında ortaya çıkan, hem de aynı faaliyeti ile ilgili karar verme idari yapısını.

iş hukuku sistemi düzenlemeler Özel özellik sunar. Bu özellikler yönetmeliğin konunun niteliğine ve Rusya'nın federal bir devlet yapısının etkisi altında ilişkilidir.

iş hukuku kavramı Anayasa'nın 71. uyarınca sabittir. Böylece, devletin sorumluluğu federal devlet malları ve yönetim, ekonomik kalkınma alanında politika oluşum, pazarın bütünlüğü için yasal dayanağının oluşturulması. Buna ek olarak, bu makalede parasal, mali, gümrük devlet düzenlemesi, kredi yönetimi, nesnelere atıfta parasal emisyon, ekonomik hizmetler Federal, fiyatlandırma politikası oluşumunun temellerini dahil bankalar. Rusya Federasyonu'nun yargı da dış ekonomik ilişkiler vardır sivil prosedür, sivil ve tahkim yasa, yönetmelik nesneleri fikri mülkiyet. Böylece, Madde 71 iş tanımlamak en önemli yönlerini korunan. Tür faaliyetlerin gelişmesinde değere sahip başlıca konular federal milletvekillerinin sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır. Böylece tutarlı bir mevzuat oluşturulmuş ve ekonomik alanın bütünlüğü sağlanır.

iş hukukunun kaynakları sanayi kendisi değil, aynı zamanda diğer sektörlere sadece ilgili hükümler içermektedir. Örneğin, bu düzenleme veya diğer ilişkilere çoğunlukla sivil prosedür, vergi, idari düzenlemeler kullanıldığında.

iş hukukunun kaynakları farklı kriterlere göre belirli gruplar halinde birleştirilir. Böylece, yasal kuvvet doğrultusunda yasa ve belgeler arasında ayrım.

yönetmelikler denilen kanunlar, devlet gücünün temsilcisi organları tarafından kabul edilir. Diğer belgeler ikincil olarak kabul edilir. Bunlar özellikle Başkan, Hükümet, alan, kurum ve bakanlıklardan yönetici otoriteler tarafından yapılan eylemleri kapsar kapsar.

Kaynaklar iş hukuku düzenlemenin konuyla uyarınca ayırdı. Yani, belli konuların düzenlemesini sağlar özel, genel eylemleri ve diğer sektörlerle ilgili eylemleri tahsis.

standartlar iş alanında ve yaşamın diğer alanlarında ilişkileri düzenleyen ortak kaynaklardan arasında tahsis edilmelidir. Anayasa'ya özellikle bu kategoride, In.

Özel yaylar tamamen ticari faaliyetlerin organizasyonu ve yönetimi belli hususların kanunla düzenlenmesini ayrılmış bulunmaktadır.

Yukarıdaki faaliyetlerin ilişki yönetiminde kullanılabilecek diğer yasal şube standartlarına göre, hakkında Ceza Kanunu hükümleri sınıflandırılmalıdır idari suçlar. Bu ve diğer normatif düzenlemeler girişimcilik alanındaki ihlalleri konusunda sorumluluk. Böylece, bu kurallar bir ölçüde "çift" statüsüne sahip.

sistemli izole kodlanmış işlem ve diğerleri derecesine uygun olarak. Civil Code kodlanmış iş hukuku birincil kaynağı olarak hizmet vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.