FormasyonDiller

Ortaç ciro. noktalama sözlü sıfat öbekleri, ulaç ve ortaç

ortaç ciro nedir? Hangi noktalama işaretleri vurgulamak için mektupta kullanılan sözel sıfat ifadeler? Bir cümlede sözlü sıfat cümleleri rolü nedir? Bu yazıda, bu konuları tartışacağız ve bu yapıları izole etmek gerektiğinde ilgili sorulara yanıt vermek ve bunu yapmak gerektiği halde. Tabii ki, ve makale sırasında alakalı örnekleri analiz edin.

giriş

sözel sıfat cümleleri de Sözel sıfat öbekleri, noktalama lisede gerçekleştirilecek başlıyor Rus dili, çalışma programının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Yani, tam olarak ortaç ciro nedir?

Sözel sıfat cümleleri duyarlı kelimelerin sahip olan gerund dışında başka çağırdı. Böylece devir ifade edilebilir ve durum izole edilmiştir.

Bağımsız konuşma parçaları ve hizmet olarak orada Rus dilinde Bilindiği gibi. Yani, ilk grup sözlü sıfat cümleleri olmak üzere sadece ulaç içerir. Noktalama sözlü sıfat cümleleri aşağıdaki paragraflarda inceleyeceğiz uygun kurallar ile yönetilir zaman.

Genel olarak, bu aslında konuşma parçası, başka bir işlem anlamına gelir. Bu durumda, bu metin belirli bir fragmanında temel adımları ifade eder. Ve yine, sacrament ve sözel sıfat cümleleri de noktalama eşit yerleştirilir.

O ulaç birleştirir?

eylem ve zarf: İki konuşma parçalarının özelliklerini bir araya getirir.

Konuşmanın konusu kısımlarının her birinden bir ulaç var mı?

fiilin Gerund böyle türü ve rehin geri ödeme gibi özellikleri "get". Ve değişmezlik, hem de "miras" zarf gerund gelen sözdizimsel rolü tuhaf bir durum olduğunu.

Hangi soruları ulaç cevaplandırılır?

konuşmasının bu bölümü şu sorulara yanıt: "Ne yapıyor?", "ne yapmalı?"

sözel sıfat öbekleri giriş

Rus dilinde tek ulaç nedir, biz zaten bulduk. Ama bütün yapıdır? sözel sıfat cümleleri kurallarına göre, farklı pozisyonlarda sağlayabilir noktalama.

Sistemin tasarımı altında olan tek sözlü sıfat ve ilgili kelime. sırayla parametrelerin kalanı tek Zarf fiillerin bu aynıdır. Biz sorumlu olduğu konular, hem de cümlede rolü hakkında öncelikle söz ediyoruz. içinde Noktalama sözlü sıfat cümleleri önerileri çeşitli pozisyonlarda olabilir.

Öneri konuşmasının bu kısmını içerdiğini varsayalım. Daha sonra, aynı cümlede zorunlu fiil ifade yüklem olmalıdır. Herhangi bir şeyin, açıklamalar veya açıklamalar ise ulaç veya sözlü sıfat öbekleri, bazıları tarafından bu eylemi tamamlayacak ise ana eylem, oluyor anlamına gelecektir.

Ortaç ciro. noktalama zaman sözlü sıfat öbekleri

Hemen o noktalama ifadesi bazı nüansları olacağı unutulmamalıdır. Vakaların çoğunluğu anlamak için izin veren bazı algoritmalar vardır. Ama bazen kurallar, görünüşe göre ne zaman, virgül olmalı bu önerilerin durumunda güçsüz olan, ama gerçekte öyle değil. Bu gibi durumlarda kuralları açıklanamaz çünkü burada sadece sezgi yardımcı olabilir. Ama biz o sonuncusunun başa, ama şimdi hadi başka bir değinelim edeceğiz.

tek ve aynı kişi ile ilgili ve ek eylem (bizim favori sözlü sıfat cümleleri ifade edilir) - sözel sıfat cümleleri kullanarak, biri açıkça bu durumda (yüklem Rolünü fiil, ile ifade edilir), ana eylem olduğunu anlamalıdır.

Bu tür yapılar genellikle tek-kompozisyon önerileri özellikle-özel tip gerçekleşecek gerçeğini dikkati çekiyor. Bir cümlede bu yüklemi zorunlu ayakta fiilini ifade edilebilir. Bu arada cümlede özne bulmak kolay olacağı anlamına gelir.

Başka bir şey: sözel sıfat öbekleri Ayrıca kişisel olmayan cümleler kullanın. Aynı zamanda fiil-mastar ile bir bağlantı olacaktır.

cümlelerde sözlü sıfat cümleleri örnekleri

1) Sessiz, neredeyse yere çömelerek onun gözlem nesnesi bakarak geçmiş yürüdü.

2) Onlar keskin kelimeler iyi bir yol değil sahip yüzer, uzun bir süre yemin, ve sonra o ayrılık kapıyı çarparak bıraktı.

3) Ve kim karar vermesi, düşünebilirdi ki nihayet, o kadar uzun süre yoksun şey bulur sırayla oda getirmek için, neredeyse ne unutmuştu?

4) köpekler bir paket gören kedi sadece bir ağaca tırmandı değildir - bu neredeyse çıkardı olduğunu.

5) tekerlekler kulüpleri serbest duman, araba dramatik, asfalt lastiği ve uzamış kükreme çizik hızlı bir atılım gerçekleştirdi.

noktalama Tablosu

noktalama sözlü sıfat cümleleri farklı durumlarda koymak zaman. Bunların kullanımı kural ve istisnalar ile yönetilir. Genellikle öneri değerinde ortaç ciro nerede bağlıdır. sözel sıfat cümleleri bir tarafa yerleştirilebilir zaman (ciro cümlenin başında veya sonunda ise) Noktalama işaretleri, iki tarafın (kuralın bir istisnası var ise) (ciro cümlenin ortasında ise) ve genellikle yapılamaz.

Aslında, birçok kaynak devrimi her pozisyonda, birbirinden hep duruyor söylüyorlar. istisnalar ve noktalama zaman sözlü sıfat cümleleri formülasyonu yasaklayan bazı öğeler vardır çünkü bu, doğru değildir. Onlar, hiç şüphesiz birkaçıdır, ancak hala orada. Biz bugüne kadar ne tür anlamaya devam etmeyi dener.

Ne zaman ortaç kaçakçılığı izole edilmez?

ciro kendisi ana eylem ile anlam içinde birleştirir eğer Formülasyon noktalama sözlü sıfat cümleleri yer almaz. Ve ne zaman kullanılamaz?

İlk olarak, farklı kelimelerle ilgili ana ve yan etkinlikler ise. Örnek: "Daha hızlı bakıma muhtaç hale düştü ayakkabı bitmiş herkes, daha yarış çalıştırın." Böyle bir öneri, daha ziyade, böyle bir teklifin kullanılması verilen sözlü sıfat cümleleri sözdizimi kuralları ihlal eder. Aşağıdaki cümle ile karşılaştırın: "Daha hızlı yakında onun zaferini kutladı bitmiş herkes, daha yarış çalıştırın."

Sen öneri kişiliksiz mastar değil olay ulaç ve ortaç dönüş kullanamaz. atfedilen ne bu yapı sadece değilken bu vardır. Aynı zamanda, bir kombinasyon kompleman ve fiil-yüklem rol oynayan bir isim ya da zamir, oluşan benzer bir cümle içinde mevcut olabilir. Örnek: "pencerenin dışındaki hava, hemen üzüldü şeye bak." Aynı zamanda sözdizimsel kurallar ihlali anlamına gelir. Bu durumda doğru olurdu: "pencerenin dışındaki hava, hemen üzüldü şeye bak"

pasif ortacı tür atıfta eğer, tasarımın kullanımını yasakladı. Bir gerund ve dayanak tarafından ifade edilir eylem konu ile gösterilir eylem konusu, birbirleri ile uyuşmuyorsa olduğu ortaya çıkıyor. Örnek: "top, stadyum ayrılmış olmasına, henüz yakalandı." yakaladım insanlar tarafından - İşte hata bir devrim uçup topu ifade eder ve ikinci ciro gerçeğinde yatmaktadır olduğunu.

Sonuç

Yani, biz bu makalede sırasında öğrendim? Birincisi, sözlü sıfat cümleleri ile cümlelerde noktalama cümlede Bulunduğu yere bağlı olarak, farklı şekillerde yerleştirilebilir söyledi. Bu da onların (ciro cümlenin başlangıcı / ucunda yer ise) tek elle duramaz ve (ciro cümlenin ortasında ise) iki taraf arasında olabilir vardır. İkincisi, ulaç ve sözlü sıfat cümleleri de noktalama eşit yerleştirilir. Üçüncüsü, noktalama işaretlerinin ifadesi sözdizimsel kurallarına tabidir. Dördüncüsü, son olarak, sacrament ve sözel sıfat cümleleri de noktalama sahip benzerlikler yapımları not etmek istiyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.