FormasyonDiller

Ne ne işin içinde olduğu ortaç ciro ve?

Participles ve fiilimsiler - Rus dilinin en sorunlu konulardan biri. Hayatta, bize sık sık bunları kullanın. Ancak, daha iyi eğitimli ve zeki insanlar bazen doğru yazım ve noktalama tasarımı sözlü sıfat cümleleri ile sorunları var. Aslında, her şey göründüğü kadar zor değil.

Participle ve ulaç - özel bir kişisel olmayan fiilin formlar. Ancak, bazı dilbilimciler konuşmanın belirli bölgelerinde participle ve ulaç ayırt ama öncelikle ve cemaat ve ulaç hatta yan olsa eylemin en temsil çünkü, çok makul değildir. Ve ikinci olarak, onlar kimse ifadesinin herhangi bir parçasını alır vardı kendi orijinal kalıcı veya kalıcı olmayan işaretler, yok.

Birincisi, Rus dilinde Cemaate çıktı. Bu, daha önce olmayan asil, yan etkiler de belirtildiği gibi, işaret, özel bir formu vardı. Düzgün değiştirmek ve hizalamak için zor sakramentin konuşma, bu nedenle başlangıçta yazılı bir işareti idi. Komünyonu - sıfatla fiil bir "karışım". sayı, harf ve cinsiyet: - kararsız vadeli mevduat ve sıfat: sakramentlere fiil kalıcı belirtileri vardır. Akşam (mevcut ve geçmiş) ile iki kez ve iki ipotek (aktif ve pasif) vardır.

Tek bir fiilden Dört participe'lerden kadar oluşturabilir, her zaman olmasa da bu cemaat fiiller azami süreleri oluşmaz olduğunu. yabancıların sıklıkla participe'lerden ve fiilimsi oluşumunda yanılıyor yüzden bu yüzden, sadece tat veya dilsel yetenek yardımcı olabilir, fiilin veya olmasın bazı spesifik sıfat üzerinde oluşturulması mümkün olup olmadığını anlamak ve onlara Rus dili çalışmaları neredeyse en zor konu olarak görüyoruz.

Sonra en çok kullanılan popüler ortacı "dondurma" biçimleri ve almak fiilimsiler - "harman" bir fiil ve bir zarftır, ne yani sözel sıfat cümleleri anlamak hakkında bilgi yardımcı olur neler zarf. Ve zarflar ile zaman ve rehin - - gerunds participe'lerden ile aynı fiil değişmezlik. Yani ortaç ciro nedir? Bu ulaç ve bağımlı kelimeler. bu şekilde, çünkü bu konuda hatırlanmalıdır en önemli şey noktalama etrafına yerleştirilir. Ortaç devir - virgül, yani her iki tarafta, iki ile yerleştirilir. Bu arada, için de geçerlidir ortaç. O da her zaman virgülle birbirinden her iki taraftan duruyor.

ortaç ciro nedir? kurşun örnekleri kolayca "gezginler ova, hiç soru sorulmaz görmeye çalıştı." "hımbıl, Vadim, odasına geldi" ya da

Ve ikinci şey hatırlamak: kim karıştığını ve ne zaman sözlü sıfat öbekleri olan ayrıştırma önerilerin üyesi, en sık sacrament - çözünürlüklü ulaç - Bir durum, ancak tamamlayıcı olabilir.

Şimdi ne sözlü sıfat cümleleri hakkında sorular olmalıdır. Böyle talihsiz bir yanlış anlama hala ne olacak Ama eğer Rus 7 yazarlık Babaytsevoy sınıfına ders kitaplarının teorisinin anlaşılması için sormak önermek ve eğitim için - Rosenthal toplayıcıları için. Pratik eğitimden sonra neler sözlü sıfat cümleleri anlamak çok daha kolay olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.