FormasyonBilim

Psikanalitik tanı kişilik tipleri

psikanalitik tedavi sırasında her uzman müşterinin kimliğinin türünü belirlemek için psikanalitik tanı kullanır. Bu tanı genellikle anket daha fazla çalışma için alanların testi, tanısal görüşme, tıbbi geçmişi, ve eklem gelişimini gerçekleştirildiği sırasında işin, hazırlık aşamasında kendilerine tedavinin başlangıcında düzenlenmektedir. Kişilik tipleri tüm teşhis çalışmalarının etkin bir şekilde uygulanması amacıyla tanımlanmıştır.

Tanı amaçlı:

1) gibi daha ileri düzey psikanalitik çalışma planı geliştirmek Kişiliği türüne bağlı her müşteriye özel formu planlanan ve bireysel terapi süresini ayarlanır ile.

2) tedavi tekniği değişen tabi bireyin tiplerine bağlı olarak psikanalitik çalışmanın öngörülmesi.

3) mantıksız beklentileri müşteriyi korumak için. Doğru tanı, terapist sadece karmaşıklığı ve ortak girişim süresi hakkında müşteriyi bilgilendirmek, aynı zamanda problem üzerinde çalışmak için çaba ihtiyaca işaret edemez.

4) empati yani göre etkileşim kurmak Tanı daha iyi müşteri, onun zorluklar, deneyimleri, belirtilen sorun için olası nedenler anlamaya yardımcı olur.

5) o kendini üzerinde çalışma gerektiren, karmaşık, çok uzun görünüyorsa tedaviyi reddetme girişimlerini önlemek amacıyla. Shrink kurar türleri çatışma kimlik ve onları tedavi kopmasına neden olabilir akut durumun en olgunlaşan ile çalışan karşılık gelen yollar.

psikanalitik teori dayanarak ile Teşhis

İki psikanalitik teori kullanarak önerir psikanalitik tanı için Nancy McWilliams: - kızı ve babasının yardımcısı sürücüler Sigmund Freud teorisi ve ego psikolojisinin teorisi, kurucusu Anna Freud idi.

1) Tüm kişilik tiplerinin birinde tespit veya araştırmacılar tarafından yapıldı ve bunların eserlerinde yansıyan bireysel, oral, anal ve fallik karakterin psikoseksüel gelişimin başka aşamasına göre bölünmüş sürücülerin teori yardımıyla. Örneğin, Vilgelma Rayha "karakterinin Analizi." içinde

2) Ego psikolojisi olan bir kişinin karakteri kümesi olarak psikolojik savunma, bir kişinin kendi başa çıkma mekanizmaları ve koruyucu tepkiler oluşma. uygun koruyucu mekanizmaların Tanı daha doğru bir psikanalist ziyaret müşterilerinin kimlik türlerini belirleyebilir.

Doğanın örgütün Tanı seviyeleri

kişinin aynı türden İnsanlar izlenebilir doğanın nasıl ciddi ihlali bağlı olarak farklı davranabilir. Geleneksel olarak, üç düzeyi ayırt edilir:

1) nevrotik. Yeterince derin duygusal acıyı sağlarken, performansı yüksek seviyede gösteren hastalar. Onlar yeterince kendi durumunu değerlendirmek ve kendi aşmak için karar vermek, gerçekle temas halindedir.

2) Sınır. gerçeklik testi isteğini gösterin. Ama hep başarıyla bunu yapmayın. Kolayca gelişme daha erken aşamalarına gerileme ve ilkel kullanmak savunma mekanizmaları.

3) Psikotik. Gerçeklik testi, zor bir kişinin halüsinasyonlar, fanteziler çekilir sahte görüntüleri kullanır. Dış dünya bazal güvensizlik yaşanıyor.

Genellikle tanı karışıklık vardır: kişinin histeroid tip psikotik karakter için yanlış olduğunu. Kendilerini vitrin, abartılı etmeye çalışacak tüm tezahürleri olsa histeroid (veya histerik) kişilik tipi, nevrotik ve sınırda ve psikotik olabileceği anlaşılmaktadır.

kişilik ve doğanın organizasyonun düzeyinin türünü belirlemek: Psikoanalitik tanı uzman kapsamlı bir çalışma kullanır durumunda etkilidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.