Spor ve FitnessBalık tutma

Orkinos tutkunları: açık denizde balık tutma özellikleri

Gurmeler ton balığı yemeklerini sevindirir . Bu balık farklı sürümlerde hazırlanır, ancak sonuç asla hayal kırıklığı yaratmaz. Ancak orkinos yakalayan bir balıkçı için gerçek bir testtir. Büyük ve güçlü bir balık yakalamak kolay değildir, ancak kupayı daha değerlidir.

Orkinos hakkında bildiklerimiz

Tuna'ya Smokbrian ailesinden bir grup deniz balıkı denir. Onlar, en yakın klanların birleşmesi olan özel bir kabile oluşturuyorlar. Bu kabilenin içinde 5 cins bulunur ve bunlar 15 türe ayrılır. Grubun adı antik Yunanca "thynô" kelimesinden geldi. Bunun anlamı bir şeylerde "acele" ya da "acele" etmektir.

Tüm orkinos okul pelajik balıklarına aittir . Bu, deniz topraklarına inmezler, fakat Dünya Okyanusunun üst katmanları boyunca yerleşmiş oldukları anlamına gelir. Tüm ton balığı yırtıcıdır, diyetleri daha küçük balık, yumuşakçalar ve kerevitlerden oluşur.

Orkinos gövdesi bir iğ şeklindedir. Kaudal pedikülün her iki yanında leodermik omurga vardır. Hilal şeklindeki sırt yüzgeci. Kütle çok çeşitlilik gösterebilir. 1.7 kg'dan (uskumru ton balığı) 600 kg'a (Pasifik ton balığı) kadar. En büyük kupa Yeni Zelanda yakalandı, ağırlığı 335 kg idi.

Orkinos yakalamak nasıl

Deneyimli balıkçılar orkinos için tamamlayıcı gıdalar avlamak için başlarlar. Balık tutma alanına girerler ve denize çok sayıda taze veya dondurulmuş balık trivia atarlar.

Tamamlayıcı gıdalara ek olarak, bu tür balıklar hava kabarcıklarını cezbeder. Ton balığının bir kısmını çekmek için, birçok kişi kuyruk arkasında bir kabarcık lekesi oluşturan sprey bitkileri kullanır. Avcı avcıları, bunun yemek yeme fussing kızaran bir grup olduğunu düşünüyorum. Bu durumda orkinos balıkçılığı kabarcıkların lekesine doğrudan atılan bir arabada yapılır. Ancak yöntem, açık havada rüzgar yokluğunda çalışır.

Yakalanmanın bir başka yolu trolling. Bu, ağır kaşık yeminin yaklaşık 5 m kadar gömüldüğü ve kalın bir kord üzerinde hareketli bir teknenin arkasında çekildiği anlamına gelir. Canlı bir yem olarak kalamar veya ahtapotlar uygundur, uskumru kullanılabilir. Ve wobblers kullanılıyorsa, parlak ve oldukça büyük olmalıdır.

Açık denizlerde orkinos tutmak udu üzerinde gerçekleşebilir. Bu geniş bir kayışla kullanılan sağlam bir çubuktur. Kemerde, çubuğun durdurulması için bir girinti bulunur. Bir balıkla durmadan durursan, yapamazsın. Bu yöntem, sakal olmadan parlak bir kanca kullanır. Yem kullanmayın.

Orkinos avı, kupaların büyük ve ağır olduğu başka bir türün avlanma farklıdır. Grev yapmak zor değildir, ancak macera, mücadele ve çaresizlik dolu gerçek bir maceraya dönüşür. Bazı türleri almak için bir kanca ve bir vinç gerekir.

Farklı türler yakalamak için özellikler: sarı ton balığı

Sarı yüzgeçli ton balığı, deniz avcılarının sevgilileri için cazip bir kupadır. Bu durumda, vahşi orkinos avı bir takla takımında yer alır. Balıkçılar, balık yemi ya da wobblers ile kaşık yem kullanın.

Sarı orkinos yakalamak zordur. Kazananın merhametine teslim olmaz, umutsuzca derinleşmeye çalışır.

Sarı yüzgeçli orkinos, sadece amatör balıkçılar tarafından değil aynı zamanda sanayi şirketleri tarafından da ektildi. Endüstriyel ekstraksiyon tropik bölgelerde ve ılıman enlemlerde yapılır.

Kara otluk ton balığı

Bu orkinos türüne Atlas Okyanusu ya da siyah denir. Bu, nispeten orta boy bir türe ve maksimum 20 kg ağırlığındadır. Bu türün avcı balığı, batı Atlantik'in denizlerinde görülür. Bir dişli olarak eğirme ve trolling kullanılır ve yem hafif bir yem, flama veya ahtapottur.

Orkinos orkinosu

Bu balıkçılık için özel izni gerektiren büyük bir türe ait. Buna ek olarak, bir vinç, özel bir takım ve diğer teçhizat ile büyük bir tekneye ihtiyacınız var. Yeni başlayanlar için deneyimli bir eğitmen olması yararlı olabilir. Atlas Okyanusunda yaşar.

Balıkçılar genellikle mavi yüzgeçli orkinosları sportif bir ilgi ile yakalarlar. Ölçme ve fotoğraf çekiminden sonra kupa serbest bırakılır. Mavi yüzgeçli orkinosun ağırlığı 350 kg'ı aşabilir. Bu "canavar" ı yakalamak güçlü bir adrenalin acele ve uzun mücadeleyi garanti eder.

Beyaz ton balığı

Ton balığı aynı zamanda beyaz, uzun kanatlı veya uzun fatura olarak adlandırılır. Bu türün eti en yağlı ve yumuşak olarak kabul edilir. Balıkların ortalama ağırlığı yaklaşık 20 kg'dır ve azami kupa ağırlığı 40 kg'ın üzerindedir. Dünya rekoru Kanarya Adaları'na kaydedildi. Açık okyanusta görünüme, sahile çok nadir rastlanır. Orkinos için aktif balık tutma, Akdeniz'de, Dünya Okyanusunun tropikal ve ılıman enlemlerinin bulunduğu yerdedir.

Büyük gözlü orkinos

Büyük gözlü orkinos da büyük bir tür olarak kabul edilir. Ağırlıkları 100 ila 200 kg arasındadır. Bir takla atma yakalamak en uygunudur. Yem kalamar ve küçük balıktır. Büyük gözlü orkinos balıkçılığı bir saatten fazla sürebilir. Bunca zaman balıkçılar gergin durumda ve dikkatli olmalı. Büyük gözlü yakışıklı adam kolay kazanç sağlamıyor.

Birkaç faydalı olgu

  • Nadir türlerin (mavi yüzgeçli ton balığı, kırmızı ton balığı) yakalanması için ruhsat ve izinler denize gitmeden önce edinilmelidir. Aksi halde, balıkçı büyük cezalar ödemek zorundadır. Balık tutmak istediğiniz yerde her zaman kotaları ve kuralları belirtin.
  • Avuç içi derisine zarar vermemek için, büyük örnekler avlarken eldiven giymeniz gerekir.
  • Ton balığı eti, suşi yapmak için kullanılabilir. Asla parazitleri yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.