FormasyonÖykü

Antik Rusya'da bir topluluğu nedir?

kentsel ve kırsal - antik Rusya'da neler topluluğa çalışma Tarihçiler, sosyal grupların iki tür yayarlar. Bunlar Doğu Slav devletin nüfusun çoğunluğunu yaşadı.

kırsal topluluklar

Köylüler Antik Rus, tabii ki, arazi ekimi hayvan ve balık balıkçılık yapan ve bulundu. Uzaktan mezra ve köylerde yaşayan insanlar daha kolay zengin hasat büyümek yapmak ve prenslerine vergi ödemek için birlikte katıldı. biz zaman kelime kullanırsanız bir topluluk, nedir? Bu ip. nerede bina gemileri yer ile bu kavramı karıştırmayın. Verwey çünkü arazi sınırlandıran ile iplerin adını aldı.

Bu bir topluluk ne olduğu sorusuna cevaptır. Bir halat birkaç köye içerebilir. topluluklar arasındaki ortalama mesafe yaklaşık 30 kilometre idi.

toplam arazi kullanım arazi bir sürü olmadığı tüm ortaçağ ülkeler için norm olmuştur, ama tarımın devlet aynı zamanda oldukça temel seviyede (basit araçlar vb. D.) kalmıştır, toplum sistemi prensin iktidar için uygun. Vergi toplayıcıları (publicans Tiunov) ayrı ayrı birkaç aile daha çiftçilerin büyük bir grup ile iletişim kurmak çok daha kolaydı.

ayırt edici özellikleri

Slav toplulukların önemli bir özelliği şu ya da bu bölgeye ait olan. Bu özel açıkça (o anda diğer ülkelerde olduğu gibi) değil tür kırsal, önemini ortaya koymaktadır. Bir topluluk ne olduğunu anlamak için, sadece aşiret sendikaların isimlerine göz Doğu Slavların. Glade benzeri, sık ormanlık alanda yerleşmiş ağaçların çalılıkları ve drevlyans, bunlar alanlarda yaşıyordu olmasından isimleri var. D.

Ortaçağ'da topluluğa ne inceledik Tüm tarihçiler, aşiret ittifaklar kabul prensiplere benzer toprak ilkesinin önemini vurguladı.

Verviers üyelerinin Eşitlik

İkincil öneme türden değil ileriye çeşitli aile klanları ilerlemek için izin verdi. içlerinde bile toplumların zamanla zenginleştirme ve artan verimlilik eşitsizliğe yol yoktur. Yararları Verviers tüm üyeleri arasında kabaca eşit olarak dağıtılır.

Bu yaşam tarzı yüzyıllardır Slavlar arasında korundu. Rus insanlar her zaman şüpheli ve zenginlik her şeyden olduğu için açgözlü gaspçı tasvip bu nedenle olduğunu. topluluktur - evdeki Dayanışma ve ılımlılık.

topluluklar içinde Oranlar

köy yukarıda tarif edilen ilişki oldukça sabit kalmıştır. Her kendisi için kazanılan kırsal bölgede "kapitalizmi" geliştirmek için izin verilmedi. Tam tersine, Rus üyelerinin çoğu sert iklim Verweij canlı yan yana zorladı ve mahsul arızası durumunda birbirlerine ilgileneceğim.

köylünün hayatı tarım ürünleri ekili ne kadar tamamen bağımlı idi. Prematüre soğuk savaş veya onun çalışmalarının sonuçlarını iptal, ipin böyle etkilenen işçilerin yardımına geldi. Karşılaştırma için: Avrupa'da tarım ilişkiler farklıydı. Örneğin, ortaçağ İngiltere'de hep yoksul köylü sınıfı olmuştur - paupers.

boyarlar ile mücadele

XIV yüzyıla kadar köylüler uyum lordları tüm almak vermedi tarım toprakları ülkenin. Bizden önce sosyal grubun Bu önemli özellik bir kez daha Orta Çağ tarihin hangi topluluğa gösteriyor ve önemi budur. Rusya'da eski düzeni muhafaza ederken, Avrupa kapitalizminin birçok münferit çiftlikler mahvetti.

Batı çiftçiler nedeniyle köyde aşiret ilişkilerinin baskın çıkması, kendi çıkarlarını koruyacak Güçlü bir topluluk oluşturmak olamazdı. Bütün bu zengin derebeyleri kademeli olarak tüm yoksul sıkın gerçeğine yol açtı. Antik Rus yılında nedeniyle uyum Verwey ait olmadı. Hatta en zor zamanlarda hükümet çiftçilerin özgürlüğünü kısıtlamak değil. Aşırı durumda bakkal (Kiev veya Vladimir, örneğin) merkezde idi vergi kesintileri arttı. Ama Avrupa'da malikanesi lordlar bu zaten zaman evrensel zorunlu iş yerinde dağıtıldı. Çok zengin, köylü serbest emeği istismar zengin ve fakir arasındaki farkı artırarak güçlendiğini.

Destek prensleri

Diğer şeylerin yanı sıra, Rusya'da köylü topluluğu, aynı zamanda prensin gücünü savundu. Avrupa'da zengin baronları ve earls geniş yolları satın iken dağıtılmış beylikleri hükümdarları askerlik için yaptığı köle karaya. Kraliyet güç zayıflamış, ve bu doğal süreci orada karşı koyamadım. Rusya, yöneticiler olarak, kendi konumunu, verilen kölelerine (Boyars) sınırlı arazi zayıflatmak isteyen değil.

Gıda tamamı devlet için bağlıydı hangi köyde bir denge, korurken Rurik ayrıca, adamları köylü topluluklarını ele geçirmek için izin vermedi. Slav Kanunlar bir dizi Yaroslav Wise altından geçmiş - köylüler ve asiller arasındaki ilişkilerin Normları "Rus Truth" yüceltilen bulundu. Belge topluluğunun karşı işlenen feodal prens karar öfke yüce hukuk konuştu.

Lyudin ve smerdy

özgür ve özgür olmayan köylülerin paralel varlığı - bu eski Rusya'da topluluğa ne belirlemek için yardımcı diğer bir faktördür. Köylülerin arasındaki bu fark bile dilinde sıkışmış. bakmakla - Ücretsiz köylüler Lyudin ve ortakları aradı. İkincisi, aslında prens malıydı - onlar kendi lehine taşınan onun toprak ve emek hizmeti üzerinde çalıştı.

"Rus Gerçek" yasal ve serf (onlara 40 Grivnası bir ceza öldürmek için) toplum üyelerinin eşit olmayan durumunu teyit (can kayıplarından cezasının 5 Euro idi). Ceza suçlar da hatırı mahkeme tarafından cezalandırılır. Yani, bize şimdi, bunu göz önüne faktörü alarak, antik Rusya'da neler topluluğa formüle çalışalım. Tanım mutlaka özgür köylüleri ima, serfler topluluk dışında kim, çok daha iyi yaşadı.

Şehir topluluğu

Ortaçağ Rus şehir - bir topluluk ne olduğunu tanımlamak zordur çalışma olmadan, başka bir sosyal çevredir. Bu konunun tarihine göre 6. sınıf içindedir. Çocukların IX yüzyılda Doğu Slavların topraklarında büyük yerleşim olduğunu bilmek gerekir. Düşman orduları ve göçebe karşı savunması için gerekli sıradan köy koruyucu tahkimatı farklıydı. bu şehirlerin gücü çevreleyen alana yayılmış. Onlar "kara" ya da "şehir" denirdi.

Halk Meclisi - mutlaka bir Odası tarafından yönetilen Slav devlet olma kentsel topluluğun şafağında. oy kullanma hakkı böyle bir olayın her ziyaretçinin vardır. Antik Rus ve şimdi insanların karar çoğunlukla prens irade üzerinde durdu demokratik bir ülke olarak kabul edilir olması şaşırtıcı değildir. Özellikle kayda değer Odası tüm ülke Moskof dahil edilerek yeni 1478 yılına kadar siyasi yaşamın merkezi olan Veliky Novgorod, içinde prensip oldu.

Ama halk meclisleri kendi dezavantajları vardı. çıkarlar Heterojenite ve oyların açık bir sistem eksikliği keskin anlaşmazlıklar ve hatta kentsel ayaklanmalar ortaya çıkmasına yol açtı sayma. Genellikle bu durumlar anarşiye yol açar. Bu nedenle, huzur insanlar için önemli olduğu gibi, karşıt taraflar arasında hakem olarak görev alabilecek prens, varlığı. Öyle ya da böyle, her durumda, karar kentsel topluluğun muhalif üyeleri arasında uzlaşma nedeniyle götürüldü.

Odası'nın önemi

prensin Sole gücü askeri kampanyalar geldi şehre, özellikle önemliydi. o Ratiu yönetmek için geldiğinde, artık görünümler söz konusu olabilir - bu ordu yok edecektir. Bu nedenle, bu konuda her prens gücünün kutsallığını korumak için çok önemliydi burada otoritesi vardı.

Tek bir eski Rus devlet beyliklere bölündü zaman küçük prensler ordu ve kentsel topluluk hem ilişkilerinde sıkıntı yaşamaya başladı. 1136 yılında Vsevolod atıldı aynı Novgorod, örneğin. Veche karşı savaş sırasında korkaklık ve savaş alanından kaçan suçladılar Yuriya Dolgorukogo. çatışma şehirdeki prensin güç aristokrasinin denetimi ve Halk Meclisi altında tamamen gerçeğine yol açtı.

Benzer bir siyasi mimari Pskov komşu oldu. oğlu ve seçilmiş kişilere babadan başlığı miras almadı Orada prens var. cesaretinden ve dürüstlük tanındı Litvanya doğumlu vatandaşlar - Yani Pskov iktidarda XIII yüzyılda Dovmont kanıtladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.