Spor ve FitnessBalık tutma

Donja, kendi eliyle hazırlanmış bir çukurla, balık tutma konusundaki başarının anahtarıdır

Birçok balık türünün büyük örnekleri alt tabakada ve kıyıdan uzakta yaşamaya çalışırlar. Dolayısıyla, çoğu zaman ışınlayıcılar zorlukla karşılaşırlar - kupanın ele geçirilmesi. Büyük bir balık yakalayan bir balıkçının şansını artıracak bir yol var - bu Eşek için balık tutuyor.

Donka, sıradan kayan bir balıkçı çubuğuna kıyasla pek çok avantaja sahiptir:

  • Takım ele geçirme yeteneği çok daha ileri;
  • Yem doğrudan alttadır;
  • Donka balıkçılığı en iyi sonucu getiriyor.

Satın alınan donki'nin bazen avcılara pek uygun olmadığı ve uyarlamanın yeniden yapılması gerektiği kaydedilmelidir. Başka bir şey - kendi ellerinizle yaratılmış bir besleyicili eşek. Sonuçta, bu donka'yı doğrudan belirli avlanma koşulları için hazırlıyoruz.

Eşek eşiğinin çukuru ile özü, balıklara yalnızca yem verilemeyeceği gibi yem de verilebileceğidir.

Bu eşek bileşenlerini inceleyelim:

  • Bahar veya yem için bir sepet;
  • Gürcistan;
  • Kancalı tasmalar;
  • çantanıza.

Bir besleyiciyle eşek yapmak oldukça tecrübesiz bir usta kendi elleriyle yapabilir. Balık avlama atölyesinde, yukarıda listelenen tüm bileşenleri satın alabilirsiniz.

Üretim süreci

Her şeyden önce kancaları ile tasmalar hazırlamanız gerekir. Temelde, eğer balık tutma hayranı değilseniz yaklaşık dört kanca kullanabilirsiniz. Bir çeşit "arkadaş" olacak. Tasmaların uzunluğu yaklaşık 6-8 santimetredir, daha uzun - tasmalar kaybolur ve bu da balık tutarken rahatsızlık verecektir. Kayış yapımında kullanılan malzeme, 0.16-0.2 mm çapında bir örgüdür.

Besleyicinin üretimi için yaylar tercihen konik veya düz olmalıdır. Çamurlu arazide balık avlarken batan, yem ile birlikte yemi batırır, çünkü dahili bir sink ile bir bahar satın almayın.

El ile yapılan bir besleyiciye sahip Donka da bir platin içerir. Ağırlığı 20 ila 50 gram arasında olmalıdır. Yük, bağdan eşeğin ucuna, bahardan yaklaşık 10-15 cm uzaklığa konmalıdır.

Bir yaydan yapılmış bir besleyici oldukça pratiktir. Burada mastyrka, balıkçılık kil, balık tutkalı ile gevşek yem karışımı gibi bir yem puan alabilirsiniz. Çengellerde doğal (bezelyeler, mısır, kurtçuklar) ve yapay (topak topları, yapay mısır) gibi neredeyse tüm ekleri yemleyebilirsiniz.

Yem olan kancalar yalaklığın kenarlarına yerleştirilmelidir. Elle yapılan besleyicideki eşek dört kanca varsa, birbirlerinin karşısına yerleştirilmelidir. Dibindeki eşek tek kancaya düşerse, kalan üç balık görülecektir.

Bu nedenle, kendi deneyimlerinize göre hazırladığınız ve orada bu veya gölet için en uygun olan değişikliklerinizi ve gelişmelerinizi yaparken, kendi başına yürüttüğünüz avcılık limanı, bir çok kriterle satın alımın ötesine geçmiştir.

Bir kuş besleyicisine sahip böyle bir eşek, birçok huzurlu balık avlamak için kullanılan evrensel bir balıkçılıktır.Bu tür avantajların bir avantajı, yalnızca yem olmakla kalmayıp yem olarak av sektörüne özgürce geçebilmenizdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.