Haber ve ToplumEkonomi

Özel ekonomik bölge şirketlerde "Alabuga"

2005 yılında, Rus yerinden görünmeye başladı özel ekonomik bölgeleri (SEZ), diğer bir deyişle, ya serbest ekonomik bölgeler (FEZ). Bu tür nesnelerin oluşturulması amacı devletin üretim sektörü veya ülkenin bireysel unsurların gelişmedir. hedeflerin yanı sıra dış ticaret, genel ekonomik, sosyal, bölgesel, bilim ve teknoloji ve diğerleri gibi sıralanır herhangi stratejik hedeflerinden, kararını sayılabilir.

Ulusal kalkınma kaygıları Bu nesneler "Alabuga" - Tataristan Cumhuriyeti'nin özel ekonomik bölge. Üzerinde bu makalede ele alınacak.

"Alabuga" nedir?

On bir yıl önce hükümetin kararı ile Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti'nin Elabuga bölgesinde (vbilizi Aşağı Kama toplanma) topraklarında oluşturulan önemli bir nesnedir. Bu endüstriyel tip Rusya genelinde ( "Alabuga") en büyük özel ekonomik bölgesi. Bu Rusya'nın başkenti bin kilometre uzaklıktadır ve bunun alanı 2000 hektardır. 4000 hektarı geçemez, söz konusu bölgeler alanında "Rusya Federasyonu Özel Ekonomik Bölgeleri Üzerine", federal yasalara göre, alan daha olması mümkündür, ama olmaz.

SEZ "Alabuga" varlığı bu alanların sadece 49 yıl için oluşturulan olarak, 2054 yılına kadar sürecek, ve imkansız süreyi uzatma. Ama bir süre nesne çok iyi bir bütün olarak ve doğrudan doğruya özellikle bölgeye devletin iyiliği için hizmet edebilir. Sonuçta, özel ekonomik bölge "Alabuga" yerli ve yabancı firmalar için ekonomik fırsatlar açısından bazı engelleri kaldıracak şekilde eşsiz bir yasal statü çalışır.

SEZ yönetim şirketi JSC "Alabuga" SEZ olduğunu. Hissedarlar şunlardır: altmış altı yüzde - JSC "Özel Ekonomik Bölgeler", otuz dört yüzde - Tataristan Cumhuriyeti Kara ve Mülkiyet İlişkileri Bakanlığı.

Bu nasıl ekonomik bölge mi?

Yukarıda belirtildiği gibi, 2005 yılı sonunda "Alabuga" (özel ekonomik bölge) tarafından kurulmuştur. Ama devlet zorlayarak böyle bir nesne oluşturmak için?

endüstriyel gelişme ve büyük ölçekli tesislerin açılışı için ihtiyaç iyice özel ekonomik bölgeler üzerinde kanunun hemen sonra incelenmiştir. Bu umutları birçok bölge olan ilgi. SEZ kurulması için 73 başvuruları kabul edildi. Elabuga de yarışma sitesi sayesinde seçildi. özel ekonomik bölge - Ve "Alabuga" oluşturuldu.

SEZ yapımında avantajı Tataristan yani Cumhuriyeti'ni kazandı Birçok kişi neden merak ediyor. Çok basit - bölge en Rusya Federasyonu genelinde geliştirilen biridir. İşte teknolojik gelişme açısından yüksek potansiyel bulunmaktadır.

kısa açıklaması

Katılımcılar hem yerel hem de yabancı firmalar neden özel ekonomik bölge oluşturulması temel amacı sanayi arasında olumlu atmosferin gelişmedir olduğu göz önüne alındığında, bu netleşiyor. Aşağıdaki ilişkiler "Alabuga" (özel ekonomik bölge) - tüm şirket gelişiminde avantaj sanayi üretiminde uzmanlaşmış kurumsal.

meselenin daha ileri düşünüyorsanız, şirket için faydaları belirtilen yatırım bariz SEZ zaman. Üye özel vergi avantajları, hem de tamamen kesinlikle herhangi bir proje inşaatı için hazırlanan bir arsa almak. Bu özellikler bir çok cazip teklif vardır. ÖEB'de yatırım yapmak isteyenler "Alabuga" minimum boyut 3 milyon Euro maruz olduğunu bilmek gerekir.

Taşıma ve gümrük altyapı

Yer "Alabuga" nesne (özel ekonomik bölge) çok avantajlıdır. uzakta SEZ bir kaç yüz metre otoyol M7 yatıyor. Buna ek olarak, yerinde uzunluğu yaklaşık 5 kilometre olan bir dal hattı vardır. Ve bu bir demiryolu yük istasyonu "Tikhonovo" (18 kilometre mesafede EK) yakınında yer almaktadır. Bu ayrıntılandırmalar yükleme veya malların boşaltma nedeniyle ulaşım hükmün yakınlığı, hiçbir zorluk gerekli olduğunu açıkça belirtmiş olun.

göreceli yakınlık ve uluslararası Begishevo Havaalanı - ondan önce 45 kilometre olmak üzere toplam. Ayrıca evin yakınındaki bulabilir ve yolları su yolu - Kazan, Yarçallı ve Chistopol nehir-deniz limanlarını yer.

Gümrük tesislerinin bir parçası olarak yenilikler, aralarında ray terminal vardır konteyner bahçesinde ve çok daha fazlası. Bu SEZ olmadan cihazlar düzgün çalışmayabilir.

İş ve sanayi altyapısı

İdari ve iş merkezi böyle katılımcılar bölgeleri ve diğer gerekli elementler (konferans salonu, banka, postane, sağlık merkezi, restoran, vs.) SEZ idareye, oda olarak altyapıyı kapsamaktadır. kamu hizmet ve kurumlardan üretim faaliyetleri ve gerekli idari yapıların güvence sistemi "tek pencere" sistemi olarak görev yapar.

Bu sistem basitleştirmek ve temsili güçle daha kolay etkileşim için tasarlanmıştır. Ayrıca, "tek pencere" iş çeşitli alanlarda geliştirilmesi için elverişli bir ortamın korunmasına sorumludur. benzer teknolojilerle donatılmış ilk platform, SEZ "Alabuga" haline Rus özel ekonomik bölgeler genellikle bu alanlarda deneyseldir.

Endüstriyel altyapı en üst düzeyde düzenlenmiştir: şirkete ait tüm sitelerin gerekli iletişimleri var. Görüldüğü üzere, SEZ üyelerinin konfor ve onların verimli çalışması için her şeyi yapıyor.

SEZ aktivitesinin değerlendirilmesi

özel ekonomik bölge "Alabuga" Performans göstergeleri sorguya değildir. Birçok ajans derece SEZ aktivitesini teşekkür ederiz. Örneğin, ajans "Rus-Değerlendirme" istikrarlı ve gelecek vaat olarak nesneyi tarif eder. Bu tür sonuçlara hesap birçok faktör dikkate alır: tarihini ve SEZ gelişimini ve ulaşım ve ticaret yolları üzerinde yer ve hammadde kalitesi. Buna ek olarak, aynı zamanda sıralamasında bölgenin konumunu etkileyen birçok farklı faktör bulunmaktadır.

Bazı raporlara göre, hayvan dünya değil özel ekonomik bölge sonuncusu. Katılımcılar hayvanların belirli türleri için gerekli şartları oluşturmaktır etkinlik olan yerli ve yabancı firmaların, proje geniş bir yelpazede yer alıyor. Rusya Federasyonu mevzuatı örneğin gibi birçok konuyu kontrol eden, kuşların kaybolması. Doğanın özenle katkıda şirketlerden bazılarının yardımıyla özel ekonomik bölge "Alabuga".

ÖEB'lerde yatırımlar ödemek mı?

Kuşkusuz, bu tür tesislerin yatırım sadece sanayinin gelişmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda yatırımcılar tarafından iyi gelir getiriyor. Buna ek olarak, vergi birkaç çeşit (arazi, gayrimenkul, taşımacılık) den salım kendi içinde çok çekici. Devlet istikrarlı büyüme yatırımcılar sağlayan vergi teşvikleri değişmezlik, garantisi sağlar.

Kar da nispeten küçük bir vergiye tabidir. onbeş buçuk yüzde - SEZ sona ermesinden önce, sonra yüzde yedi ve - ilk beş yıl içinde, oranı sadece yüzde iki, ikinci beştir.

yabancı mallara uygulanan her türlü gümrük, yokluğu yatırımcılar tasarruf yardımcı olabilir. SEZ yadsınamaz çekiciliği ve katılımcılar için onun yararı açıktır.

alan işletmeler listesi

Böyle özel bir ekonomik bölge "Alabuga" olarak detaylı bir nesneyi dikkate almak, kuruluşların listesi çok geniş sağlamışsa. yatırımcı sayısı zaten 49. ulaşmış Ve özel ekonomik bölge yardımıyla iş geliştirme olanaklarını vermiş, katılımcıların sürekli büyüme yüksek bir olasılık vardır.

yatırımcıların firmalar arasında endüstrileri hakim. Aralarında şu sakinleri şunlardır:

  • LLC "Ford Sollers Elabuga" - Ford şirketi ehliyetin binek otomobil ve SUV üreten bir şirket.
  • LLC "Belaya Daça Alabuga" - sebze ve salata ürünlerini üretmektedir.
  • LLC "NTC MSP" - Otomobil egzoz gazının saflaştırılmasına yönelik sistemleri üretmektedir.
  • LLC "Amitek" - fiberglas boru üretimi.
  • OOO "Barlar Teknoloji" - otomotiv aküleri üretmektedir.
  • Ltd "Güneş teknoloji Sirius" - güneş panelleri geliştirilmesi ve kurulması yapan.
  • Ltd "A-Star" - Buğday hammaddeden nişasta üretir.

borsa şirketleri ek olarak, sakinlerinin çok sayıda mantar yetiştiriciliğinde kompozit malzemelerin üretimi arasında değişen ilgi alanı hala vardır. Orada sakinleri arasında yerel şirketler olarak (aşırı durumlarda faaliyetlerini lider ve imalat Rusya Federasyonu topraklarında tesislerine sahiptir) ve yabancı üreticilerin temsilcileri.

Sonuç olarak

bölge "Alabuga" istihdam beklentileri sonsuzdur. Etkinlik SEZ yüksek verim bariz faydaları var böyle bir tesiste yatırım anlamına gösterir. Devletin finansman SEZ sakinleri daha da geliştirilmesi garantisi verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.