Haber ve ToplumEkonomi

Neden yağ düşen? Petrol fiyatları düşüyor: nedenleri, sonuçları

Neden Petrol fiyatı düşer? uluslararası piyasada yakıt maliyeti özellikle Rusya'da, çoğu ülkenin ekonomisini etkilediği için bu sorun, birçok uzmana ilgilendirir. Eylül 2014-Mart 2015 sonbahar aktif yakıt vardı. Kısa bir sükunet sonra fiyat aşağı döndü. biz teorinin bakış açısından durumu ele alacak, tükenebilir kategorisine ait doğal kaynaklar her yıl kadar gitmek zorundadır. Ama nedeniyle bazı koşullara yakıt fiyatı hisse senedi piyasalarında siyasetin etkisi altında düştü.

Mevcut durum

yağ düşen piyasada durumun ayrıntılı bir değerlendirme olur anlamak için. Haziran 2014 hiçbir şey sorun belirtisi, ve "siyah altın" varil fiyatının 115 $ işareti ulaştı. Çoğu analist 2014 yılı sonunda fiyatı yaklaşık 110 $ kapanacak emin. Böyle bir senaryoda, hiç şüphesiz 100 $ tutarında yakıt maliyeti bile hükümet analistleri, Rusya bütçesine dahil edildi.

Önümüzdeki 6 ay boyunca tahminlerin aksine, tüm piyasa katılımcılarının yakıtın büyük bir düşüş gözlemlemek için fırsat var. Grafikler iki yıllık minimum ulaştı ve 2008 yılı göstergelerine güvenle taşımak için. Asgari etrafında 47,09 dolar, Şubat ayında ulaşıldı. gerçeğine rağmen OPEC ülkelerinin gururla onlar varil başına 10 dolara yakıt up korkmuş azalma olmadığını belirtti, pazarın söz konusu seviyenin altında boşuna taşımak. Yani, Şubat 2015'ten itibaren hammadde içinde ters bir artış başlamıştır. Bugün maliyeti bir varil petrolün 63.69 dolar oldu.

Tahminler prognoziki

aylar Sadece birkaç önce birçok devlet yönetimi petrol fiyatı düşer neden kendinizi soruyu şaşırtıcı başını kapmak için. tırnak durmaksızın aşağı yuvarlandı beri durum, şey iyi söz vermedi. durumu anlamak Uzmanlar, sürekli ciddi hiçbir şey olmuyor ısrar etti.

Kışın 2015 yılında durum stabilize edecek yaz başında bu konuda konuşmak yoktu. Yılda% 40 oranında yakıt sonbahar 2008 yılında kriz sırasında% 75 küresel sonbahar ile karşılaştırılamaz.

Erken ilkbaharda OPEC toplantısı yağın neden damlalarının sorusuna kısmi bir cevap sağlamaktadır. Çok basit: öneri talebini abartılmıştır. durum Haziran 2015 planlanıyor States, bir sonraki toplantısına kadar değiştirilmesi değildi gerçeğine rağmen, küresel pazar katılımcıları yaklaşık% 20 oranında geri akaryakıt fiyatları olumlu bir rulo gözlemlemek. Biz siyasi faktörlerden yakıtın basıncı hafifçe azalmış ve 2015 yılı sonuna kadar 65 dolara bir namlunun maliyet artışına ilişkin tahmini çok gerçek çağrılabilir söyleyebiliriz.

Ne petrol piyasasının gerilemesine yol açtı?

Dünya petrol piyasası uzmanları, petrol damla durum birden fazla faktöre etkilendi sonuca neden geldiğini sorusunu analiz. 2014 siyasi ve ekonomik dünya olayları doygunluk nedeniyle sorunlu alıntılarla azaltılması biri dayanak vurgulayın. Sen Amerika'da şist gazı devrimi başlangıcında bahsedebiliriz. 2008 yılından beri, devlet yakıt üretim hacimleri günde 4 milyon varil arttı. Biraz daha erken ABD "kara altın" en büyük tüketici idi söylenir.

Ülkenin politikasını değiştirme piyasada yakıt hacminde bir artış, aynı zamanda talep önemli bir azalma değil, sadece yol açmıştır. Sen AB Rusya'ya uygulanan yaptırımların bahsedebiliriz. durumun oluşumunda değil son rol Libya ve İran petrol piyasasına dönüşü oynadı.

petrolün düşme: sürpriz ya da iyi politika?

Geri 2015 sonlarında kış aylarında petrol fiyatı düşer gerçeğini itiraz etmek imkansızdı. Bu olgunun nedenleri, uzmanlar dünya topluluğunun gelişimi birçok farklı yönlerini bulundu. Çok popüler teori, hangi göre alıntılar azalma - ABD pazarına Suudi Arabistan devirmek için bir girişimdir. ülke, piyasada önemli bir etkisi olması mümkün bir endüstri lideri olmak. kurşun tutmak için tercih müşterilerini kaybetmek istemeyen Suudi Arabistan Birleşik Devletleri'nde şirketlerin bir dizi kapatılması eşlik etti ABD'de yakıt üretim maliyetlerinin seviyesine fiyatlarını indirdi. Özellikle, Venezuella ortağını destek vermedi ve üretim maliyeti azaltma azalmaya tercih ediyorum.

tırnak bir teknik analiz nedir ki?

zamanlama dinamiklerini göz önüne alındığında, petrol düşüyor neden sorusu, gölgede bıraktığını. Uzmanlar ayrıca hareketini gönderilecek olan daha fazla ilgi bulunmaktadır.

Geri 2015 kış sonu, spekülatörler (2008 fiyatı) 36 dolar seviyesinde bulunan, güçlü bir destek seviyesine üzerinde duruldu. Onu satın planlanan dan gibiydi. 33 $, olası bir panik yol açar - Bu dokunuş, ancak 30 kişilik bir değere iyi bir test değil sadece bekliyordu. Ama durum biraz farklı oynamıştır. Fiyat sonra, $ 47 seviyesine ulaştı döndü ve gitti. Şu anda, büyüme için iyi bir potansiyel bulunmaktadır. en olumlu tahminler 2015 yılı sonuna kadar, fiyat varil başına 85 $ veya daha fazla kapalı olduğunu düşündürmektedir. Ben büyük analitik ajansları ve Dünya Bankası, oluşan yükseliş rağmen, tahmin edilen değerlere büyümenin arifesinde yakıtın bir daha zam aşağı beklediklerini söylemek istiyorum.

emtia piyasasının yeni format

Yağ düşüyor neden sorusunun cevabı sadece birkaç yıl önce ise çok basit vermek oldu, ama bugün bile kısa vadeli görünüm çok yanlış. Bu gerçek mallar bir "kâğıt" varlıklar haline geldiğini olmasından kaynaklanmaktadır. ticaret sözleşmeleri ve vadeli aktif. yem Ürün hacmi sadece% 5'tir. yakıtın en güçlü tedarikçisidir problemler, birçok ülkenin bir zayıflamış ekonomisi ile ve Rusya ile dikkate dünyada durum alarak, fiyatlandırma çökmesine atfedilebilir.

Rusya Federasyonu'nun Kaynak tabanlı ekonomi: uluslararası emtia piyasası fiyatlarındaki değişikliklere duyarlılık

1999 yılından bu yana Rus ekonomisinin aktif geliştiriyor. 2003 yılından bu yana, onun refah devlet enerji taşıyıcıları için dünya fiyatlarındaki artış yükümlüdür. Uygun koşullar dış borçları ödemek ve oluşturmak için yardımcı bir istikrar fonu. sosyal bir takım sorunlar uzağa unutulup gitti. Geçmişte, avantaj ve bugün dezavantajı - hammadde üzerinde doğrudan bağımlılık ve yetersizlik ekonominin diğer sektörlerinin bütçesini doldurmak için.

2014 yılında, bütçe 1 trilyon ruble enerji satışından yüksek kar nedeniyle oluşmuştur. 300 milyar ruble başka kaynaklardan gelir gözetimsiz azalma bıraktı. Bu, bu soruya neden hükümetin endişelerini açıklıyor: "Petrol düşüyor Neden, dolar yükselir?".

Kim fiyatlarındaki keskin düşüşün bir sonucu olarak uğramış?

Dünya piyasasında petrol fiyatlarındaki keskin düşüş emtia tipi devletlerin ekonomilerinde ayaklanmalar neden oldu. Rusya ekonomisi üzerindeki emtia piyasasında durumun direkt etkisi parlayan bir örnek haline gelmiştir. Ne zaman yakıt güvenle onların alçak gidin ve uzmanlar ülkedeki petrol talebin düşmesi sebebiyle yabancı para birimi için artan talebi görülebilir neden sorusunu inceledik, bankacılık sektöründe kriz ve yaşam standartlarında keskin bir bozulma. Bu rublenin devalüasyonu riski yüksek konusunda olması gerektiğini söyledi. petrol fiyatı geri alma durumu hissediyor ham ekonomik modelin geri gönderilmeyecektir kadar Günümüzde daha emin, ancak, olumlu gelişmelere erken söylemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.