ÇirkinlikInşaat

1m3 beton ağırlık ne olması gerektiği

Beton - Popüler bir yapı malzemesidir. Bu taş, bağlayıcı, dolgu maddesi ve su katkı maddelerinin karışımının elde edilen sertleştirme. beton uygulanarak Geniş bunun türlü çeşitli farklı koşullar altında farklı amaçlar ile çalışan olasılığı ile ilişkilidir.

Beton m3 başına ağırlığı nedir?

Bu değer, dolgu bağlı olarak değişebilir. Ağırlık beton 1m3 - onun yoğunluğu, aslında, olduğunu. betonun aşağıdaki grupların belirlenmesi:

 • Işık - bir yoğunluk 500-2000 kg / m 3 ile uyarılmıştır. Bu gözenekli ve farklı boyutlarda yoğun-agrega hem de. kapsayan ve yalıtım gibi popüler olarak, yapı desteklerinde kullanılır.
 • Ağır - 2000-2500 kg / m3 arasında ortalama yoğunluğu. yapıda zaten daha yoğun dolgu var - kireçtaşı, granit ve benzeri kayalar, Portland çimentosu bir bağlayıcı genellikle türdür. Genellikle, hidrolik yapılarda ve bileşen yolları ve havaalanı kaplamalar için, bu tür bir beton gövde kullanılır.
 • Ağır hizmet tipi beton 2500 kg / m3'ün üzerinde bir yoğunluğa sahiptir. Kapsam - Böyle nükleer santraller gibi özel tasarımlar. dolgu maddeleri görevinde radyasyondan korunabilir ağır metal cevheri çıkıntı yapar.

Ayrıca, beton ağırlık 1m3 kuru karışım takdir edilmelidir ve suyla karıştırıldıktan sonra değişir. Bu sızdırmazlık bileşenleri kaynaklanmaktadır. Hatta ağırlık 1m3 beton M200, örneğin, farklı olabilir. Bileşenler daha yüksek veya daha düşük bir yoğunluğa sahiptir, bazen farklıdır ve dolgu maddeleri iri parçacıkların kullanılması ve böylece bu kolaylaştırıcı, beton bloklar gözenekliliğini arttırır.

Beton blokların Parametreleri

Beton temel özellikleri - sınıf, donma direnci, dayanıklılığı, nem direnci. Beton etiketleme bu özellikleri Puanlarınızda.

 • Su geçirgenliği, dijital katsayısı, bir silindir şeklinde bu işareti somut örnek dayanabilir basınçlı su jeti belirlenmesi W Latince harf ile işaretlenir.
 • Donma direnci, F, eritilmiş ve daha sonra don birçok (diğer bir deyişle, kış, yaz geçiş) beton yük taşıma kapasitesi ve diğer önemli özellikleri kaybı olmaksızın dayanabilen gösterir. Bu rakam sadece soğuk iklimler için bir rol oynar, ama astropika ve tropik koşullarda sıcaklık beton değil, sadece soğuk, soğuk olacak şekilde indirilir.
 • Sınıf ve beton sınıf kaya basınç kuvveti tanımlamaktadır.

talebin bileşenlerine

yabancı madde içermeyecek beton için kullanılır. kum bileşim olup organik yabancı minimum miktarı, yani olduğundan emin olun. K. Bunlar önemli ölçüde beton bloklar gücünü azaltır. moloz yığınına Temel gereksinimler - düşük sıcaklıklara dayanıklılık ve direnç iyi performans. Çimento gelince, marka beton üretiminin cinsten daha 2-3 kat daha yüksektir. su, temiz kimyasal veya biyolojik maddelerden arındırılmış olmalıdır.

katkı maddeleri

Onlar özelliklerini etkilemek için çeşitli yollar olabilir:

 • hareketlilik karışımı artış;
 • Taşıma sırasında paket önlenmesi;
 • sıvının buharlaşmasını azaltmak;
 • hızını ayarlamak için karışımın sertleştirilmesi;
 • (Gaz, contalar sebebiyle hava girişi de, köpük) yoğunluğunu değiştirerek ve dolayısıyla betonun ağırlığı 1m3 içinde, gözeneklilik derecesi;
 • çeşitli aşınmasına karşı koruma;
 • özel özellikler katmak (örneğin, iletkenlik ayarlayın).

Özellikle kompleks katkı maddeleri, t kullanılan. E. cephede bir dizi üzerinde bir etkisi var.

Satın veya kendi yapmak?

Beton karışımının bileşiminin yetkili seçimi ile operasyonda üretilen onun tasarımları, dayanıklılık ve güvenlik kalitesine bağlıdır. Bu nedenle, malzeme üzerinde tutmuyoruz. Eğer beton almak ve kendi elleriyle edebilirsiniz isterseniz de, fabrika üretiminin kullanılması tercih edilir. Harç ve beton birimler sürekli 1m3 beton malzemelerin kalitesini ve ayarlamalar yaparak karışım kendisi ve bu nedenle ağırlık izleme ve diğer gerekli özellikleri karşılanmaktadır.

Kendinizi somut almak gerekiyorsa, yönetmelikler açık ve anlaşılır süreç algoritmaları sağlarlar. bileşenlerin oranını 1m3 beton ağırlığını hesaplamak ve seçmek için, ayrıca bilgisayar programları ve aynı işlevi yerine çevrimiçi hesap makineleri çeşitli vardır.

Çoğunlukla, sadece göz önüne somut kullanılan istenen not almak çimento derecesi , bu faktörler büyük kum ve çakıl bile nem etkileyen ek olarak, tam oranlarda, ancak ve dolgu fraksiyonları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.