FormasyonÖykü

Türleri ve ilkel toplumun teknikte özellikleri

İlkel sanat, onun belirgin basitliğine ve gösterişsiz rağmen, bir bütün olarak insanlık tarihinde büyük bir önem taşımaktadır. çeşitli formları gelişmesi, binlerce yıl süren ve dünyanın bazı bölgelerinde - örneğin, Avustralya, Okyanusya, bazılarında Afrika ülkeleri ve Amerika - bu "geleneksel sanat" adını değiştirerek, yirminci yüzyılda var.

görsel sanatlar

(... M.Ö. yaklaşık 40 bin yıl) Paleolitik - İlkel dünyanın sanatının en eski anıtlar Eski Taş Devri bulunmaktadır. Çoğunlukla Avrupa, Kuzey Afrika ve mağara, yer altı mağara ve galeri tavan ve duvarlarda kaya resimlerinde oldu Güney Asya. Erken çizimler son derece ilkeldi ve insanların günlük hayatta gördüğümüz yalnızca ne görüntüler: boyama kullanılan toprak renkleri, koyu sarı, manganez siyah, beyaz kireç vb, boya bulaşmış insan ellerin hayvanlar, baskılar, ... İlkel dönem çizimlerinin sanat çok renkli hale geldikçe, daha karmaşık ve arsa haline gelir.

iplik

Buna ek olarak, yoğun geliştirme taş oyma, ahşap ve kemik, insanlar tam heykelcikleri üretmeye öğrendik. ayılar, aslanlar, mammoths, yılan ve kuş: Çoğu zaman tekrar hayvanları tasvir. Böyle rakamlar İmalat, insanlar mümkün silueti, saç dokusu, vb. D. O muskalar kötü ruhlardan uzak tuttuğuna olarak heykeller atalarımızı hizmet etmiş olduğuna inanılmaktadır olduğunca yakından yeniden çalıştı.

mimari

Buzul çağı sonrasında sözde Neolitik Devrim yoktu. kabilelerin Giderek artan sayıda sedanter seçti ve sürekli güvenilir konut ihtiyacı vardı. Bir insanın yaşam bağlı olarak, birçok yeni ev çeşitleri vardır - böylece kurutulmuş tuğla kazıkların üzerine ve ..

seramikler

sanat tarihinin en önemli yeri ilkel dünya çömlek kaplar. İlk defa onlar da Neolitik dönemde üretmeye başlamışlardır. Mevcut ve işlenmesi kolay malzemeyi kullanın - kil - insanlar Paleolitik, çok önce öğrendim, ama bunun yapılmış gerçekten güzel bir elbise yemekleri ve diğer ürünler daha sonra oldu. Yavaş yavaş bir boyalı veya oyma süs tarafından dekore daha yeni formları (testiler, fincanlar, kaseler, vs.), hemen hemen her parça vardır. Teknikte çarpıcı bir örneği ilkel toplumun Tripolis'in seramik düşünülebilir. Bu milletin çeşitli ürünler üzerinde boyama tüm çeşitliliği gerçekliği yansıtır.

bronz Çağı

İlkel sanatın formunu göz önüne alındığında, biz dikkat etmelidir bronz döküm, insanlık tarihinin yepyeni bir dönemin başlangıcı oldu. O vardır, bu dönemde oldu megalitik yapılar , tarihçilere göre, dini bir hava taşınan (menhirler, dolmenler, cromlechs). Kural olarak, megalitler mezar siteleri yakınında bulunan.

süsleme

ilkel insanların her aşamasında boyunca kendilerini ve giysilerini süslemek için çalıştı. deniz kabuğu, kemik üretimi, taş, kil: Mevcut tüm malzemelerden yapılmış Takı. Zamanla, bronz, demir ve bu güne kadar güzelliği ve zerafeti ile bizi şaşırtmak değerli insanlar var ayrıntılı takı, dahil diğer metaller, işlemek için öğrenme.

Arts'ın ilkel çağ onun görünüşü olduğu için sık sık evrim en güçlü sıçrama korelasyon sonsuza canavar insanı ayrılmış, çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.