SağlıkMüstahzarlar

Isimleri ve önerileri: kulakta iltihap içinde bırakır. Kulak orta kulak iltihabı olan düşer

Sen veya çocuğunuzun "otitis media" olarak teşhis edilir? Ve kullanma düşer, hangi bunun tedavisi için nasıl bilmiyorum? İlk adım bir aracın kullanımıyla ilgili bir doktora danışmaktır. Bugün ne düşer ne olduğunu öğrenmek kulak iltihabı doktoru çocuklar ve ebeveynleri için reçete edebilir. Ayrıca, otit gibi bu tatsız ve acı verici hastalık önleyici tedbirler olduğunu öğrenmek.

Ortakulak iltihabı: belirtiler

Tipik olarak, bu sorun, bir soğuk oluşur. Çoğu zaman hastalık bebeklerde ve küçük çocuklarda içindedir. Bu çocuklarda olduğu gerçeği nedeniyle östaki borusu ise daha kısa ve yetişkinlerin çok daha dardır. Ve bu sıvı orta kulak içinde sıkışıp almak için daha kolay olduğu ortaya çıktı. Çoğu zaman, hastalık bir yıl altı ay yaşları arasında ortaya çıkabilir. Ebeveynler bağımsız orta kulak iltihabı belirleyebilir. Aşağıdaki anne bu hastalığın yaptığı kırıntıları gelen fark edebilirsiniz belirtiler şunlardır:

- Çocuk sürekli kulağını losyonları.

- çocuk ağlamaklı, tahriş olur.

- Erkek, kız kötü yemeye başlarlar.

- Bir çocuk geceleri huzursuzca uyur.

- Mevcut olan çocuk öksürük.

- burun akıntısı ile işkence çocuk.

- Biz kırıntıları ishal gözlenir.

- çocuk onlar duymuyorum eğer o kadar sessiz seslere dikkat olmaktan çıkar.

- çocuk dengesini kaybeder.

Bu belirtiler bir çocukta görülen, çocuk doktoruna bir kampanya rafa kaldırmaya gerek yoktur. Sonuçta, orta kulakta bir iltihap bile yol açabilir kulak zarının yırtılması nedeniyle bünyesinde meydana yüksek basınca. Bu nedenle, bu durumda tedavi derhal olmalıdır. Tabii ki, doktor karmaşık tedavi verilmişti, ama mutlaka görülmesi hedef gibi bir araç kullanılmasıdır kulak damlaları. Bunlar yerel hareket edecek, böylece diğer organlarda hiçbir etkisi beklenmemektedir.

inflamasyonu kulaktaki Damlası: Etkili ilaçlar ismi

otitten farklı en etkili ve kolay kullanımlı araçları yerel tedavi zaman. yetişkinler hem de çocuklar 3 gruba ayrılabilir için, kulakta iltihap içinde Damlası:

 1. Glukokortikosteroit. Bunlar "Garazon", "Dexon", "Sofradeks" ve diğerleri gibi ilaçlar yer alır.
 2. Antibakteriyeller. Bu grup böyle bir damla, "Otofa", "Normaks", "Tsipromed", "Fugentin" ve diğerlerini içerebilir.
 3. anti-inflamatuar maddenin bir parçası olan preparatlar. Bu damla "Otipaks", "otinum" ve diğerleri dahildir.

Çocuklar için araçlar

Çocuğun iltihap ile kulak damlaları, belirli bir dozda uygulanmalıdır. Aşağıdaki tabloda etkili ilaçlar ve kiddies farklı yaş ile ilgili olarak kullanıma uygun olduğu kabul.

isim damla Etkin madde Eğer damla kullanabilirsiniz hangi yaşta Dozlama
"Miramidez" Miramistin 1 yıl ile 3 günde üç defa damla
"Otofa" rifampisin Sen 1 aya başvurabilir 3 günde 3 kez damla
"Otipaks" fenazon Bebeklerde ile başlayan kullanılabilir 3 3 damla veya günde 4 kez
"Otinum" kolin salisilat 1 yıl ile 3 günde 3 kez damla

"Miramidez" ilacın kullanımı

Bu antimikrobik madde etkili bir bakteri, mantar, akut ya da kronik orta kulak iltihabının çocuk hafifletilmesi. Bu koruyucu-ilacın bir özelliği neredeyse insan hücre zarı etkilemez olmasıdır. Bu araç, yerel koruyucu reaksiyonları artırır, bağışıklık sistemini aktive eder.

Bu ne zaman ilaçla ıslatılarak kulak enjekte turundas içinde dış kulak iltihabı çocuk. Bu pamuklu çubukla 10-15 dakika süreyle bırakılmalıdır. Böyle bir prosedür yapma 2 veya günde 3 kez olmalıdır. Ayrıca farklı aracını kullanabilirsiniz. Böyle kulak orta kulak iltihabı çocuk basitçe işitme kanalına içine telkin edebilir ile düşer.

"Otofa" ilacın kullanımı

Bu gibi durumlarda çocuklara ilişkin olarak kullanılabilen bir yan-sentetik bir antibiyotiktir:

- akut ve kronik otitis eksterna ile.

- bir varsa zarı delinmesi.

- akut ve kronik otitis media ile.

Çocuklar "Otofa" günde üç defa damla kazmak. Bazı durumlarda, doktor tedavisinin başka bir yöntemi reçete edebilir - kulak yoluna bu aracı doldurmak için, daha sonra çocuk yaklaşık 2 dakika boyunca durmak gerekir ve ardından ilaç pamuklu bir çubukla kaldırılmalıdır. Bu ilaçla tedavi süresi 7 günü aşmaması gerekir, yine bir antibiyotiktir.

damla şişesi kullanmadan önce ısındı kürü için biraz senin elinde tutmak gerekir. Bu çocuk yüzünden kulak araçlarının soğuk nüfuz etmesine, tedavi sırasında rahatsızlık karşılaşmaz sağlamaktır. Ayrıca veliler bulaşma riskini azaltmak için, bir işitme şişe temas etmemelidir. düzgün olmalıdır gömün.

Kullanma "Otipaks" ilaç

Bu kulak kulak iltihabı ile damla , örneğin lidokain ve fenazon gibi temel bileşenden oluşur. Onların sayesinde, hızlı işitme organı ağrı ortadan kaldırabilir. Anlamı "Otipaks" kulak zarı zarar vermeyen bir dezenfektandır.

Bu damlacıklar gibi durumlarda çocuklara atanabilir:

- orta ve dış otit akut fazında.

- grip, soğuk algınlığı veya SARS komplikasyonlara yol açtığı kulak tıkanıklığı durumunda.

- bu barotrauma sonucunda işitme organı etkiliyorsa.

Kulakta iltihaplanma içinde Damlası "Otipaks" ağrı ve şişme azaltmak ve onlar vücut üzerinde toksik bir etkisi yoktur. İlaç bile bebekler için kullanılan, az sayıda kontrendikasyonlar vardır. Artı, bu araç çok uygun bir formda mevcuttur. uyuşturucu ve yumuşak bağlı damlalık belirleyin.

"Otinum" ilacın kullanımı

çocuklarda akut ve kronik orta kulak iltihabı için belirtilen bu damla kullanımı. kolin salisilat - ilaç nedeniyle ana bileşene ağrıyı hafifletir. Buna ek olarak, bu damla anti-inflamatuar bir etkisi vardır: iltihaplanma sürecini desteklemek enzimlerin etkinliğini şok. Reçete yazan kişiler 1'den çocukları, ancak bu durumda, bazı sınırlamalar vardır. Yani, kulak kulak iltihabı ile, damlalar "otinum" kullanılamaz (veya yalnızca sıkı doktor gözetiminde kullanılmalıdır) bu tür durumlarda:

- Ne zaman Hasarlı kulak zarı. İlaç orta kulak girmek ve çocukta kısmi hatta toplam sağırlığa neden olabilir gerçektir.

- sınırlama veya bileşenler (şişme, şiddetli kaşıntı), alerjik reaksiyona neden bile, bu aracın kullanımını ortadan kaldırmak için gereklidir.

- Akut rinit, bronşiyal astım, ürtiker muzdarip çocukları, kulakta iltihap düşüşü kullanan mevcut hastalıkların komplikasyonları almak vermemek için, gerekli değildir.

- Eğer salisilatlara karşı aşırı duyarlılık durumunda ilaç kullanmayın.

Yetişkinler için hazırlıklar

Ne orta kulak iltihabı bir düşüş kadınlar ve erkekler için bir doktor tayin edebilir? Büyük bu ürünlerin bir listesi, ama biz en yaygın ve etkili araçlarla üzerinde durulacak. Yani, yetişkinlerde sık kulak enfeksiyonu olan bu tür damlaları kullanılır:

 1. İlaç "Anauran".
 2. "Normaks" anlamına gelir.
 3. "Kandibiotik" bırakır.

O değil tüm fonların membran hasarından sonra tahsis edilebilir olduğuna dikkat etmek önemlidir. analjezik etki tür ilaç "Anaurin" sahip doku bütünlüğü tayin damlacıklarının böyle ihlali kadar. Bu dönemde, onlar inflamatuar odak içine düşmemesi nedeniyle, mantıklı değil antibiyotiklerle ilaçları kullanın. Delinme meydana gelmemiştir olan aynı zamanda, ağrı kesici damla yasaktır. içlerinde bulunan maddeler koklea hücrelerine zarar gerçeği. Şu anda etkili olacak bir antibiyotik ile düşer. Örneğin, bu durumda, ilaç "Normaks" kullanmak zaten mümkün olmaktadır.

İlaç "Anauran"

Bu damlalar delinme öncesi ortalama akut otitis adımda uygulanmalıdır. Bu bir pipet ile kulakta uygulanır. verilmesinin ardından başınızı 2 dakika boyunca eğik tutun önemlidir. Yetişkin 2 ila 4 kat günde 4 veya 5 damla atanan. tedavinin süresi 7 günden fazla olmamalıdır. o (ilaca mikroorganizmaların duyarsızlığı) süperenfeksiyon gelişmesine yol açabilir, çünkü ilaç "Anauran" olamaz bu süre daha uzun kullanın.

Kulak iltihabı: tedavisi. "Sofradeks" Damlası

Bu araç aynı zamanda orta kulak iltihabı olarak kullanılabilir, fakat kulak zarı lezyonların aşamasında olabilir. Bir gün 4 kere her kulakta 1 veya 2 damla ilacı vermek gerekir. ürünü kullanmadan önce, dış kulak hareketini yeniden organize etmek önemlidir. Yani, kulakları yıkamak ve kurutmak gerekir. damla da sıcak olmalıdır. yürütmek için manipülasyonlar bir tarafı ve damlama ajan üzerinde yatmak gerekir. O zaman doğru yere akmasını damla vermek gerekir. Bunu yapmak için, aşağı ve geri Kulak memesini çekebilir. yaklaşık 2 dakika olmalıdır kalkık pozisyonda başını tutun. Sıradan depolama ilaç rahatsızlık getiriyor, o zaman tampon kullanmak daha iyidir. Bunu yapmak için, gazlı temiz bir parça rulo o "Sofradeks" çözüm ıslatın ve sonra kulağa takılan gerekir. kaldırmak ve bir gün yeni mutlaka 3 veya 4 kez bunların yerine Turundy.

İlaç "Kandibiotik"

kulak iltihabı olarak bu düşüşler aynı zamanda ortalama alerjik hastalık süreçlerinde kullanılan ve işitme bir dış organı edilebilir. Hazırlama "Kandibiotik" delik zar uygulanabilir. 4 veya 5 Atandı ajan günde üç kere düşer. Tedavinin süresi 10 günü geçmemelidir. Hasta kesinlikle talimatları takip ediyorsa Genellikle, durumu tedavinin başlamasının ardından üçüncü gününde zaten geliştirmektedir. Damla tanıtılacak sonra tıp bir şişe sıkıca kapatılmalıdır. Açık ilaç ondan kurtulmak ardından 1 ay içinde kullanılmalıdır.

otitten Önleme

işitme organı akut enflamasyonun meydana gelmesini önlemek amacıyla, noktalara uyması önemlidir:

 1. Kulak boşluğunda enfeksiyon girişine izin vermeyin. Ve bu amaçla işitsel ve burun yollarını temizlenmelidir.
 2. Çocuklar doğru burnunu öğretilmelidir. Bunu yapmak için, öncelikle bir burun deliğine ve daha sonra diğer basın gerekir.
 3. Rinit, farenjit, bademcik iltihabı ve kötü dişleri tedavi etmek çok önemlidir. Oldukça sık bu hastalıklar komplikasyon vermek ve orta kulak iltihabı neden olabilir.
 4. yetişkinler ve çocuklar prosedürleri için temperleme yürütün.
 5. Kronik orta kulak iltihabının alevlenmelerin önlenmesi için bir duş almak veya banyo ayçiçek yağı batırılmış dış kulak hareket pamuklu çubukla kapatmak için gerekli iken.

uzman görüşleri

KBB Uzmanları tüm oybirliğiyle doğru tanı aptalca ve tehlikeli olmadan kulakta o tedavi iltihabı tekrarlayın. Adam mutlaka uzman, kulak kanalını incelemek, belirtileri açıklamak, onun şikayetlerini dinleyecek (gerekirse) analiz için numune alacak doktor bir ziyaret için gelmelidir. o muayene yapacak zaman Ve ancak o zaman, o ana ilaçlardan biri kulak damlaları olacağı kombine terapi, tayin edebilecektir. kulak burun boğaz son derece onlara başvurmak için tavsiye popüler tedaviler gelince. büyükannesinin yolları getirmek buysa, kabartma ve hastalık belirtileri kaldırılacaktır. Ama hastalık tamamen tedavi edilmez büyük bir risk sonunda o kronik bir forma gidin ve komplikasyonları gerektirecektir vardır.

Bu makalede, orta kulak iltihabı ortadan kaldırmak öğrendim. Tedavi ( "Miramidez" düşer, "Kandibiotik" ve diğerleri başarıyla bu amaçla kullanılmıştır "Otofa") tıbbi gözetim altında daima yapılmalıdır. Hasta olup olmadığını delinme membran bilmediği için Kendi insanlar, bu ilaçları satın olmamalıdır. Sadece bir uzman anket bu belirleyebilir. Bu nedenle, her durumda, ne kadar güçlü ya da kulak ağrısı, o otolaringolojist ve anket için istişare gelmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.