TeknolojininCep telefonları

Telefon pil patlama, neden bu olabilir?

Hepimiz risk altında, her birimiz (işte, bir cebinde) ciddi yaralanma veya ölüme vermekten edebilen portatif bombaları ev içeriyor vardır. Ve hepsi tehlikeli bir yapı teknolojisidir piller, tüm dünya için standart haline gelmiştir ve toplumu korkutmak değildi.

Lityum iyon pil

Bugün tüm lityum-iyon pillerin temelinde çalışan farklı cihazlar ve teknik yeniliklerin çok kullanırım. hizmet açısından çok yönlü diğer benzer enerji, yüksek enerji yoğunluğuna ve kolaylığı ile karakterize elektrik pil Bu tür.

olumlu özelliklere rağmen, bu piller bir tehlikedir. Bu tip piller patlayabilir, hasar veya mülke zarar ve bu korkunç nedeni ciddi yaralanma ve hatta ölüme yol açabilir.

Ancak, lityum iyon bataryalar yaygın insan yaşamının çeşitli alanlarda dağıtılır. enerji kaynağı Bu tür insanların çoğunluğu sürekli olarak, her gün kullandığı olan akıllı telefonlar ve tablet için en önemlisi otomobil, uçak bulunabilir ve alınabilir. Kabaca söylemek gerekirse, yukarıda da belirtildiği gibi, tüm modern toplum taşır patlatma cihazı ihmal üreticiye talihsiz kaza dikkatsizlik durumunda veya bağlı aktif hale getirilebilir.

Pil patlama Olası nedenleri

Lityum piller zamanla test edilir ve üreticinin tavsiyelerine tüm izlerseniz, nispeten güvenli olarak kabul edilir, ama ne sıklıkta birisi en azından talimatlarında ilgileniyor? Her türlü ihlal ağır sonuçlara yol açabilir. Örneğin, pil başarısız en yaygın nedenlerinden biri, ani sıcaklık derecesi değişimi olan. Bu durumda, bir lityum iyon batarya önemli dolgun olur, gaz üretmeye başlar, sızıntı nadir durumlarda tespit edilebilir. Hem belirti, cihazın kullanımının derhal tasfiyesi için nedenidir Pile ve yetkin elden çıkarın. Termal değişen koşullara ek olarak, odaklanmalıdır pilin patlama, yol diğer bazı yaygın nedenleri vardır.

Fiziksel etkileri ve eğreti onarımlar

Herhangi bir hasar, bükme veya şok kesinlikle bir patlama gerektirecektir pil, aşırı ısınma neden olabilir. Aynı sık onarım eşlik piercing için de geçerli.

"Tüm esnaf Jack", çoğu zaman profesyonel yardım istemeden, her şeyi tamir etmek çare. Belki yeni bir deneyim - bu hatta sağlıklı insanların becerilerini geliştirmek ve paradan tasarruf, ama lityum piller gelince, sen çünkü sökme onun "beceri" unutup lityum-iyon piller olamaz tamir etmeli. Aynı alışveriş merkezlerinde bulunan küçük "çadır" için de geçerlidir ve elektronik çeşitli tamir sorumludur.

Aşırı deşarj ve Wear

Sanki bu ironik gelebilir, ama yalnız lityum-iyon pili almasanız bir şarjı critical mass kadar kullanabilirsiniz olarak, hala tehlikelidir. Genellikle bu gibi durumlarda, pil sadece bozulur ve işlevini yitirdiğinde, ancak insan aptallığı sınırsız cesaret. Birçok deneme (işleyen cihazda veya olmayan) basitçe şarj üzerine yerleştirerek, kaydedildi hayata geri tamamen ölü pili kurtarmak için. Başka bir durumda, bu ve in pil yanma sıcaklığının anında sıcak, kısa devre olabilir ve alev almıştır.

Eski kabine her an dağılabilir gibi, eski pili aşırı ısınabilir. Eğer, aşınır hacmini kaybeder kullanırken, bazı parçalar zarar görür. Zaman gelecek ve bataryada fiziksel değişimler değiştirilmesi gerekebilir.

Galaxy Note 7 ile skandal

(Mobil pazarda) En küresel pil çöküşü Samsung'un akıllı telefon sürümü ile, 2016 yılında meydana geldi. Şimdiye kadar kült tarih telefon batarya patlama nadir, imkansız kaza olarak görüldü. Bir hafta boyunca medya 35'ten fazla vaka rapor 2016 yazında, Galaxy Note 7 akıllı telefonlar patlamalar, her şey değişti.

7 Not, bu arada, cihaz rakiplerini geçmeye çalışıyordu, kesinlikle her şeyi var ama etmiştir, çok olumlu algılanmıştır Samsung ciddiye çerçeveli yanlış hesap. Eylül ayı başı itibariyle Koreli şirketin resmi temsilcileri kusurlu alet iadesi için küresel bir kampanya dağıtma söyledi. sunulan Telefonlar ancak sözde yeni partinin, aynı model ile takas edilecek. Zar zor birkaç gün, durum yeni bir kapsamı ile tekrarlanır. İnsanlar daha sık, insanlar acı, mülke zarar, araba yanmaya başladı ciddi yanıklara maruz Samsung dönmeye başladı. Bir noktada, Koreliler satış ve telefon takımını sonlandırmak için karar vererek geri geçti.

Galaxy Note 7 ile sorunların nedenleri

Altı aydan fazla sonra, Ocak 2017 tarihi itibariyle, şirket olayla ilgili herhangi net bir yorum vermedi. Şirketin faaliyeti aşina Pek çok analist ve insanlar mühendisleri laboratuarda bir patlama yeniden olamaz iddia ediyorlar.

Bağımsız kuruluş nedeniyle denetleyici güç kaynağı bir sorun yüzünden patlama meydana inanmak için eğimlidir. bir katot ve bu da aşırı ısınma yol açan bir anot,: kavisli bir görüntü dokunuş içeren kompleks (yoğun) akıllı yapısı, iki pil parçalar yol açtı. lityum pil daima sıcaklık artmaya çabalamaktadır, bu normaldir, ancak üretici bir noktada, akıllı telefon gıda yoksun olduğu, böylece katılmak zorunda kaldı. Ne yazık ki, bu olmadı. Herkesi etkileyen masif sorun Ve, ne kadar dikkatli onun Samsung, pil patlaması kullanıcıların idi.

şirket için sonuçları

Onların yerine kendinizi koymak için yeterli bir şirket, böyle bir olay dönmüş ne olduğunu anlamak için. Tüketici aniden alay konusu ve yaşam için bir tehdit haline geldi ürün hakkında ne düşündüğünü? Kaçınılması gereken muhtemeldir. Ama bir şey - bugün yarın yoktur ki itibar ve yine orada ertesi günü, ve başka bir şey - gerçek gerçekler. şirket kayıplar ve mobil birimler için oldukça ciddi ve somut - 22 milyar dolar. Telefonlar uzaktan başka bir patlamayı önlemek için şarj olanağı reddedildi.

Şu anda, telefon, şirket araştırıyor değil yapılır ve biz batarya Samsung Note 7'nin patlama, Koreliler olarak onları daha güçlü hale getirecek bir ders hizmet edecek tek umudumuz.

Kılıflar iPhone patlamalar

Akıllı telefonlar ve evlilik asgari düzeyinin pazarındaki özel konum, hatta "elma" akıllı telefon rağmen eğreti bir bomba haline gelebilir. En son vakaların biri iddiaya göre internette sipariş taraftarların biridir ve zaten gadget tarafından zedelenen Apple'ın iPhone akıllı telefon 7, yeni ürünlerin bir patlama oldu.

iPhone kendiliğinden yanma hakkında hiçbir delil takip değildi ve olay olağan şişkinlik söylentiler sorumlu tutulmuştu. Neyse California'dan taze akıllı telefonlar sahipleri, "iPhone" pil patlama sadece kütle sorun, (bu durumda, aşırı fiziksel darbelere) uygunsuz kullanımından kaynaklanan birkaç biriydi.

Diğer iPhone patlamalar vakaları nedeniyle üçüncü bir kişiden şarj cihazının kullanımına meydana gelen kısa devrenin bir sonucu haline gelmiştir bildirdi.

Nasıl patlamayı önlemek için?

En basit şey, herhangi bir kullanıcıyı yapabilirsiniz, bu nedenle bu o gerektirir ne kadar tehlikeli pil akıllı telefonunuzda ve hangi bakım öğrenmek için hayatınızda ve talimatlarda kez bakmak.

Her zaman çok uzun süre doğrudan güneş ışığı altında Akıllı telefonunuzu bırakmayın sıcaklık kontrolü uymak emin olun. Bu seçenek üreticisi (bir monolitik gövdeli bir alet) tarafından sağlanmıyorsa akıllı telefonlar, pilini kendiniz kaldıramazsınız.

zaman içinde test en azından bazı isim, sahip cihazlar tercih, dürtüsel alımı bu yeni ürünlerin en "top" kaçının.

teknoloji başarısız hangi noktada bilir ve yangın vuku Yanınızda kimse yokken şarjla gadget'lar bırakmayın, lityum pil patlaması mümkün olduğunca, gerçek ve çok tehlikeli olduğunu anlamak için gereken temel şey,.

Sırada ne var?

Şimdi lityum pil teknolojileri açısından - bu mobil cihazlar ve diğer elektronik cihazlar için en enerji tasarruflu seçenek, en ucuz olduğunu. Doğal olarak, bu tip pillerde hala bir önceliktir.

Nükleer piller lityum pili değiştirmek için gelebilir. onun korkutucu Adına rağmen, bu tip pillerde insanlar için tamamen zararsız olduğunu ve şimdi daha gadget birkaç kat daha uzun, tek bir şarjla yaşamak sağlayacaktır. Ne yazık ki, bu alanda gelişme beklemek gerektiğini yakın gelecekte çok yavaş ilerleme olduğunu. Belki pil "Samsung Note 7" patlama boşuna geçmez ve bilgi teknolojisi alanında çalışan mühendisler, acele edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.