KariyerKariyer yönetimi

Obvalschik et denilen Zor meslek

Obvalschik et - bu çok öğrenmek olamaz çok özel ticaret vardır. Bunun nedeni herkes hayvanın leşi bölmek mümkün olduğu rahatsızlık yaşayabilir olmamasıdır. Ve ayrıca iyi bir obvalschikom olmak, biz sporcunun vücut sahip, hem de yüksek kaliteli cerrahın düzeyinde bıçakla becerilerini geliştirmek gerekir.

Ve yine bu pozisyon için ülke genelinde her yıl yüzden fazla genç profesyoneller alıyor. Yani obvalschik et kim? Bu mesleğin özellikleri nelerdir? Ve bunun alakalı kadarıyla?

Meslek obvalschik et

Et raflar vurur önce, işleme ve kesim uzun bir yol gider. zincirinin bir halkası olan iş kemiklerden et kesmek için ve bazen tendonlar (örneğin bir pozisyon obvalschik-zhilovschik denir ise), obvalschik olduğunu.

eserleri obvalschik eti yılında bir neşter gibi kemiklerden etini kaldırır, özel bir bıçak kullanır. sürecin karmaşıklığı çok hassas bütün bunları yapmak için gereken yatmaktadır, bu nedenle yüzeyde o eti kalmaz. o maaş ne tür olacak bu ay etkilediğinden, çabuk henüz yapmak çalışmak ve büyük işletmeler ek olarak.

Bazı organizasyonlarda, bir uzmanın çalışma kısmi makineleşmenin biraz daha kolay sayesinde olabilir. Örneğin, bir taşıyıcı bant testereler veya otomatik asansör yükleme.

Nerede bu mesleği öğrenebilir?

Bu yayını alma önce, özel eğitim geçirmelidir. Obvalschik et - bir teknolojik meslek, nedenle, bir kolej veya teknik okulda öğrenmek mümkündür. hayvan ve et işleme standartlarının anatomisi hakkında gerekli bilgi almak için - Ve bu profili, ana şey seçmek için gerekli değildir.

Daha önemlisi büyük bir üretime işe gitmek için, çünkü iyi hız ve parçalama doğruluğunu olması gerekir, beceri vardır. et obvalschika daha deneyimli kalfa kalmak zorunda kalacak erken aşamalarında bu yüzden tecrübesi olmadan, ulaşmaz.

Bu arada, birçok et işleme tesisleri ve fabrikalar özel iş kursiyerleri var. Oraya ulaşmak için, mutlaka bir uzman teknik okul veya üniversitede elde edilen diploma yok. Çalışma arzusu ve öğrenmek için bir arzu için yeterlidir yeni bir meslek. Ancak, staj süresince ücret düşecektir, doğrudur.

Ne nitelikleri bir obvalschik gerekir?

her şeyden önce pozisyon, olduğunu iddia eden bir adam, çok sağlam ve güçlü olmalıdır. Gerçekten de, değişim boyunca iyi bir ağırlığa sahip bir bıçak, kendi ayakları üzerinde durabilen ve böylece ellerinde gerekecektir. Bütün karkas ziyade bireysel parçaların kesim yapan obvalschik ederse, bunun et ağır parçalarını sürüklemek için gerekli olacağı gerçeği hazırlanmak için gereklidir.

Ama daha da önemlisi böyle bir kişinin sessizce kan görmeye ve ölü etinin kokusunu tahammül gerektiğidir. ilk başta çok zor görünmüyor o zaman birkaç hafta sonra, birçok hayatta kalamazlar.

Yani önemli bu pozisyonda profesyonel büyümeye fırsat olduğundan, kaliteyi geliştirmek arzusu. Daha açık olmak gerekirse, obvalschiki tecrübeli bir düzeyini temsil eder, her biri, altı sınıfa ayrılır. Örneğin, altıncı en yüksek olduğu ve herhangi çalışma erişim sağlar et işleme tesisi.

Avantajları ve meslek dezavantajları

Pozitif ile başlayalım. ilk etapta bu meslek iş piyasasında büyük talep ne değer olarak, dahası, her zaman önemli bir bölgesel merkezlerde reklamları asmak "obvalschik et gereklidir." Kiev, Moskova, Minsk - aslında, herhangi bir şehir veya ülkede uzman her zaman piyasanın olacaktır. Bu durumda, maaş en az orta seviye çalışanlar için oldukça etkileyici.

eksileri gelince, yaşam için artan bir risk hakimdir. Sadece siz değil birçok hastalığın taşıyıcısı olabilir tehlikeli bıçak ve bıçak, böylece de hayvanların organları ile çalıştıklarını. Ancak, tüm yasal gönderiler bir veteriner cerrah kontrol ve etin kontaminasyon riskini azaltır.

Nerede iş aramaya için?

obvalschika et için çalışmak için en iyi yer, büyük bitki veya mezbaha. süreçlerin çoğu otomatik çünkü ve maaş daha ve daha az el işi vardır.

Ama küçük işletmeler ve kasaplar da obvalschika eti için iyi bir ev olabilir. Özellikle, bu zor alanda daha fazla çalışma için deneyim ve kazanç becerilerini kazanmak isteyenler için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.