SeyahatYol tarifi

Başkenti Kabil'de Afganistan

Afganistan İslam Cumhuriyeti - Asya ülkesi. topraklarının önemli bir kısmı içinde uzanan , İran platosu yüksek sırtlar ve Intermountain vadiler arasında. 6000 metre ve en yüksek dağ Naushak - - deniz seviyesinden fazla 7000 metre Hindikuş ve Wakhan Massive sırtlar 4000 yüksekliğe ulaşır. Kuzey Afganistan'da hörgüçlü ovasını uzanır. ülke kumlu çöller bol vardır. Registan, Garmsir'deki, Dashti Margo. büyük nehirler - Amu Derya, Murghab Hari Rud, Helmand, Kabil. Kabil Indus Nehri akar. Birçok nehir yamaçlarda kaynaklanmaktadır. Kutuplardaki buzulların erimesi sel sırasında onları beslemek. Ancak, yaz aylarında nehir ve sığ ortasında çölde kaybetti. Bütün olağanüstü güzelliği ile dünyanın her yerinden turist ve dağcılar, orijinal halini muhafaza çekmek dağların oyuklarında arasında Vadiler ve göller.

Afganistan'ın başkenti - Kabil. Bu antik kent, 1504 yılında kurulmuş. Partinin kurucusu - Babür. Şehir deniz seviyesinden 1800 metre yükseklikte, Afganistan'ın doğu kısmının merkezinde yer almaktadır. Dünyanın en yüksek başkentlerinden biridir. Başlıca turistik - cami. Vezir Akbar Khan, Idgah, Sherpur. Kentte 583 cami ve 38 ibadethanelerini yanı sıra Hıristiyan ve orada Hindu tapınakları. Bunlar çok sayıda tarihi eser kültürlerin karıştırma tarafından yarattı. Afganistan farklı ülkelerin hükümdarlarının boyunduruğu altında uzundu. Yunan, Hint Arapça, İran ve diğer işgalciler. Bu ülkelerin etkisi kültürü gelişimini tanımlamıştır. ana dönemleri - pagan, Helenistik, İslam ve Budist. Birçok cami ise orada medreseler.

günümüze kadar eski zamanlardan beri yıkıcı savaşlar Afganistan'ı sallayın. Başkentin tarihi merkezi olan tüm geçiren rekonstrüksiyonu. Beşinci yüzyılda inşa Bala Hisar kale, daha sonra tahrip şimdi restore ve askeri kışla için kullanılmaktadır.

Baja - Orada Abdurrahman pavyonu yerleşmek ile Babür ünlü bahçeleri. ülkenin ana değerleri toplanmıştır Ulusal Müze,. hazinenin büyük bir kısmını sahip tanınır müze Taliban tarafından yağmalandı. Paghmān, Tirich ait Bamiyan Vadisi Buda'larının - "Demir Emir" Dünyanın, mozolesi Bunlar ve diğer tarihi mekanları gezginler Kabil, Afganistan'ın başkenti sunmaktadır.

Muhammed Nadir Şah Kraliyet Sarayı ve Türbesi - modern Kabil cazibe. "Delkush" "kalp hayranlık olarak." Tercüme Sarayın binası kraliyet konut kompleksinin bir parçasıdır.

Büyükşehir Caddesi Maiwand ticaret satırlarla nüfuz. meyve geleneksel çarşı bolluk alanında, sebze, karpuz ve kavun dağlar sıcak güney güneş yetiştirilen. hemen hemen her kafelere kenti bölgesinde, bir risotto veya barbekü hizmet olarak. Ancak, aynı yemek, ama sokakta satın alabilirsiniz daha ucuzdur. Şor Çarşı, Char-Chat ve diğer birçok pazarlar turistlere Kabil sunmaktadır. Afganistan, herhangi güney ülkesi gibi ticarette başarılı olur.

Dukanov, mağazalar, butikler, sermayenin tamamını alışveriş merkezi aracılığıyla uzanır satırların her türlü dar sokakların Tüm labirent. Burada neredeyse her şeyi satın alabilirsiniz. gıda, giyim, ayakkabı, yerel zanaat sanatçılar, ithalat Tovarov, kümes hayvanları, sığır, çağdaş telefonlar. Kabil, Afganistan egzotik ticaret sermaye - Eğer tüm satın almadan önce oryantal çarşıları vazgeçilmez özel ile tüccarlar ve alıcılar binlerce pazarlık. Sundu, satıcıları, kavanoz, vidaları ve eşek sürücüsünü bağırarak Eski ve gürültülü bir parçası.

Ama düz Avrupalılar ve geniş caddeleri ödünç modern şehrin başka bir bölüm vardır. Afganistan'ın başkenti ziyaretçilerinin bekliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.