Gıda ve içecekAna yemek

Bu konuda Yararları ve fesleğen zararları ve her şey

bu makalede görüşmek istediğim soru - fayda ve fesleğen zarar olduğunu. Tabi kullandığımız bu ot gibi ortak değil, ama biz lezzet yemek öylesine lezzetli baharat istediğiniz zamanlar da vardır. Bu bitkinin Fanlar fesleğen yararları bile ele alınmamıştır söyleyebilirim. Ancak, en yakından almak onun tüm özelliklerini inceleyelim.

Yararları ve fesleğen zararları

Bu bitkinin adı "Kraliyet bitki" olarak çevirir olduğunu biliyor muydunuz? Ve, belki de kendisini anlatır. Başlangıçta böyle İran veya Hindistan gibi ülkelerde büyüyen fesleğen ve daha sonra Avrupa'da tanıtıldı. Genellikle bir metre boyundaki yaklaşık Yetişkin bitki. Yaprak rengi parlak mor ışık yeşile değişir. Avrupalı bir çeşni olarak kurutulmuş yapraklar kullanın. Bazı yapmak fesleğen, içecek kurutulmuş sürümden daha az yararlanmaktadır. Bu bitki bu yaprakların dallanma, tat ve renk derecesi farklı birçok türe ayrılır, aynı türde değil.

Yararları ve fesleğen zararları. Bileşiminde

Bu bitkinin temel özelliği - çok düşük bir içeriğe yağların (doymuş). Ayrıca, çok az kolesterol ve tehlikeli sodyum Bazilikası'ndaki. Ancak, bizim için vitamin gerçek deposudur. Basit bir ifadeyle, bu bitki zararlı etkilerinden karaciğeri korur, mikropların vücudu rahatlatacak ve hızlandırmak , yara iyileşmesini iltihabı azaltarak. Her zaman genç görünmek istiyorum? Ve bu size bir mucize-ot yardımcı olacaktır, daha doğrusu, bu A vitamini, beta-karoten ve lutein içerir. bunu düzenli fesleğen veya fesleğen bazlı içecekler kullanmak için bir kural almak eğer, kaybetmekten korkuyor olamaz. vücudun hassas mukozalar vitamini, ideal bir halde muhafaza edilir ve K vitamini, kan pıhtılaşma sisteminin performansını artırır ve kemik mineralizasyonunu teşvik eder. kalp hastalığı, fesleğen yardım muzdarip insanlar kan basıncını normalleştirir, tekrarı önlemek. Demir kan geliştirir.

Yararları ve fesleğen zararları. tıbbi sektörü, kozmetik ve incelmeye Kullanımı

Halk hekimliğinde konuşan, bazilika saymıyorum imkansız görünüyor. Bunlar tedavi ve ateş (tropikal kadar) ve soğuk algınlığı edilir. Et suyu hazırlanmıştır fesleğen, pek çok hastalığa karşı koruyucu bir sıcaklığı düşürür. Eğer zencefil ile sıvı bal eklerseniz, öksürük ve astım atakları unutulabilir. böcek ısırması tedavisinde kullanılan suyu fesleğen, ağrıyı azaltır ve şişme, alerjik reaksiyon göstermez. Hatta kozmetik bu bitkiye uygulanmıştır. losyonlar ve nemlendirici kremler eklenen Onun yağı bile şampuanlar bazen özeldir ve. fesleğen yağı saç yapısını kendisi geliştirmek, saç dökülmesi ile mücadele ediyor. kilo kaybı gelince, o fesleğen herhangi bir şey tatsız diyet gıdalar yenebilir inanılmaktadır. Buna ek olarak, bitki doğrudan aşırı yağ yakmak yardımcı olur. Şimdi, mağazaya gidiyor, bu mucize bitkinin harika nitelikleri düşünmek ve bazı kendim satın almayı unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.