SeyahatYol tarifi

Nerede Polonya'da "Sylvester" veya Yeni Yıl gitmek

Yeni Yıl - yetişkinler hem de çocuklar için bekleyen bir tatil. Ama geleneksel aile yemeği beslenmek zorundadır. Bir şekilde çeşitlendirmek istiyoruz kış tatillerini ve biraz farklı bir durum kutluyoruz. kökten değiştirmeye istekli değildir ve bir palmiye ağacına geleneksel Noel ağacı değiştirmek istemiyor edenler, Polonya'da yeni yılı karşılamak için sunabilir. Ülkede Tatiller (arifesinde Aralık 24 başlayacak Katolik Noel) ve 2 Ocak biter. Bir aile tatili, tüm her zaman 12 yemekler servis edilir masa, (aynı ve Havariler) etrafında toplanıp - Polonyalılar için Noel. Ve hepsi yalın ve her denemeniz gerekir. Buna ek olarak, masada alkol o komposto yerine, o gece yoktur. Gece yarısı, sadık kiliseye giderim. Noel zaman kutlanır, Polonyalılar sokakların boş olduğu, şehri terk çalışıyoruz, ve bu dönemde Polonya'da en cazip hale gelmektedir. şehirlerde çok az insan ve kalabalığı zorla gerekmez çünkü Turlar Yılbaşı bugünlerde, kolayca tüm mekanlara görebilirsiniz iyi.

31 Aralık'ta akşam dönen vatandaşlar. Noel aksine, Polonya'da yılbaşı gecesi değil dar aile çevresinde ve neşeli şirkette temelde söylüyorlar. Orada çok sorunlu, yani önceden o gece herhangi bir restoranda koltuk kitap gerekir. Biz restoranlar bahsediyoruz arada, eğer ne denemek için emin geleneksel yılbaşı yemekleri hakkında söylemek gerek. kuru erik Bu çikolata kek, turta, köfte, yulaf lapası. Bu balık yemekleri olmadan yılbaşı masa yapmaz.

Ama bu ülkede yeni yılın toplantısı - sadece midenin bir kutlama. Ana eylem cadde ve meydanlarda aktarılır. Ve her şehrin kendi programına sahiptir. Bu Krakow inanılmaz hissi verir. Tüm eğlenceli ana pazar meydanında gerçekleşir. Orada Kutsal Yazıların etkinlikleri gösterir sözde Noel evler, koyuyor. olağandışı sevenler yeraltında Önümüzdeki yıl karşılayabilir - tuz madenlerinde. Orada sadece rehberli turlar değil, aynı zamanda eğlenceli partileri düzenlemektedir. - Zakopane Zakopane, Shirk, Krynica'da ... en ünlü yerde: Eğer kayak merkezlerinden biri giderseniz hiçbir az büyüleyici, Polonya'da yeni yılı kutlamak için mümkündür. görmek ve kayak olmadan bir şey yoktur. Ve gerçekten bu Avrupa ülkesinde olmak istiyor Polonya, yılbaşı 2014 kutlamak seçenler için, sen dağda dikkat etmelidir. Bunun için en uygun zaman - Yılın ilk ayının ilk yarısı. Burada tatil kutladı edenler, zaten bırakmış ve Öğrenci ve öğrenciler bir kış tatil henüz başlanmadı. Bu insanlar orada yeterli olmayacaktır demektir. Bütün olarak bakıldığında, Polonya'da yeni yıl - a, gürültülü, neşeli ve parlak bir tatil. Ama varsa sorulur şaşırmayın: Bu halk yeni yıla diyoruz, daha doğrusu 31 Aralık - Silvester "Eğer Sylvester gitmek nerede?". Bu adıydı Papa, 31 Aralık 335 yıl sonra öldü. O son derece insanlar tarafından saygı edildi ve bu nedenle favori tatil ondan sonra adlandırılmıştır. Ve "Sylvester" geleneksel şampanya sprey, dans ve havai fişek ile neşeyle kutlanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.