KanunDevlet ve hukuk

Belediye - a ... Belediye Moskova. belediye başkanı

Belediye Yetkilisi - siyasi kurumlar özel bir tür. Onlar devlet ait olmayan otoriteler, ama onlar etkili vatandaşların hayatlarını yönetmek için tasarlanmıştır.

Belediye Nedir

"Belediye" - kendini kontrol hakkına sahip bir şehir - Bu Latin, municipium sırayla bir Alman Munizipalitaet doğrudan transkripsiyon, oluşturulan vardır. Bu terim yerel yönetimlerin çalışmalarını odaklanmak alanların uygun bir tanımı haline Rus dilinde köklü edilir.

Yurtdışında belediyeye altında genellikle (örneğin Belediye Binası gibi) bu tür kontroller olarak anlaşılmaktadır. Yasal olarak Rusya'da uygulanabilir bir terim kanunun kabul edilmesi ile 2003 yılında yapıldı "yerel özyönetim genel ilkeleri üzerinde." Böyle kavramlar bir "belediye", "bölge" ve "bölge" olarak tanıtılmıştır. terimin federal yorumlanması ile birlikte, Rusya vardır ve bölgesel düzeyde yorumu. Bazı şehirlerde, belediye yetkilileri tüzel kişilerdir. Ana gelir kaynağı vergi, sakinleri yönetilen şehir veya ilçe taahhüt - Yerel otoriteler. Belediye kendi işletmeleri, fon ve mülk olabilir.

Belediye Başkanı

Belediye yönetimi, Rus yasalarına göre, özel haklar görevlisine sahip taşır. Yerel öneme sahip sorunları çözmek için güçlerin bir hacme sahiptir. belediye başkanı seçimlerinde veya temsili hükümetin mahalli idarede vatandaşları tarafından seçiliyor.

Onun faaliyetleri karşı sorumlu ve vatandaşlar tarafından kontrol edilir. Temel işlevi - diğer yerel yönetimlerin, hükümetin konular, özel kişiler ve şirketler ile birlikte belediye birimlerinin sunumu. Ayrıca, o yerel yönetim temsilcisi vücut tarafından kabul edilen yasal işlemlerin imza ve yayınlanması hakkına sahiptir. kanunla ihtilafa yokluğunda - bir kişinin çalışma ana ahlaki ilkesi ile tutarlı olmadığını kurulur işitme sırasında eğer belediye başkanı mahkeme tarafından görevden alınabilir.

Moskova'da özyönetim yapısı

Moskova - Bir federal öneme şehir. Sistem Rus sermayesinin özyönetim yerel yasalar tarafından düzenlenen olmasıdır. Belediye Moskova - bu şehirlerarası eğitim (ilçe, yerleşim). Bunların arasındaki sınırlar, tarih dikkate yerel gelenekleri, coğrafi özellikleri, hem de bölgelerin sosyoekonomik özgünlüğünü alarak seti vardır.

belediye yerel konulara karar verir, ancak tartışma dikkate kentsel ekonominin işine ve Moskova'nın tüm vatandaşlarını alarak gerçekleştirilmelidir. Bu arada, kelime "belediye" ve "yerel" bir sermaye yerel yönetimlerin yasal pratikte eşdeğer terimler olarak kullanılmaktadır. Onlara ve toplantılar temelinde emanet toprakların sakinleri şimdiki yönetim sorunları oluşturur Moskova yerel bölgelerinden milletvekilleri sık sık etkileşime girerler. Şimdi başkentte 140'dan fazla belediye bulunmaktadır.

Moskova belediye Özellikleri

Kentin peyzaj kültürel mirasının korunması, yasadışı perakende satış ve iş - Rus başkentinde yerel öz yönetimle ilgili en önemli konular arasında. "Büyükşehir" Hükümet standartları üzerinde geçirilen yeni toprakları 2012 (Moskova bölgesi eski belediyeler) Moskova ekli. Özellikle, yerel yönetimlerin üyeleri evlerinde onarım çalışmaları kontrol etme hakkı verildi, bahçelerinde, garajlar yapımı için izin verir. tesislerin yapımıyla ilgili projelerin, çoğu belediye milletvekilleri ile koordine edilmektedir.

yerel liderler ve yöneticilerin önemli rol devlet yetkilerine ilişkin konuların ele alınmasında oynarlar. Belediye - bu da şehir veya ilçenin siyasi gelişmenin bir konudur. 2013 yılında gerçekleşen Moskova Belediye Başkanı seçiminde, aday 110 büyükşehir belediyenin en az 110 milletvekili tarafından desteklenmesi gereken bir kural vardı. Bazı uzmanlar bu mekanizma belediye başkanlığı yarışmacının ayıklamak zorunda hissetti, Moskova gerçeklerine aşina değiller.

belediyeler için bütçeleme

yerel yönetimlerin bütçesinin oluşumu federal düzeyde işlemine çok benzer. Ancak, farklılıklar vardır. duvar harcama ve makbuzlar listesinin - belediyenin bütçesi iki ana parçadan oluşur. açığı bekleniyorsa, onun tazminat kaynaklarını işaretlenmiş. yerleşim ve kentsel ilçelerinde: Rusya'da, belediyelerin üç ana düzeyi vardır.

Bunların her birinde - kendi bütçelerinden, ama onun oluşum sürecinde itaati çalıştırılabilir - bir alan uzlaşma masrafları her biri için listelerini talep edip bu kendi bütçesi ile özetlemek, konsolide mali planını oluşturur. Belediye vergi ve harçlar, belediye mülkiyet, işletmelerin kar gelir, hem de karşılıksız transferler alırlar.

belediyelerin gelirleri

yerel bütçelerin fonları bulunmaktadır belediye mülkiyet. Onları erişim federal veya bölgesel kamu otoriteleri yok etmek bu vardır. yerel yönetim bütçelerinin gelir yukarıdaki kaynaklarına ek olarak, nakit akışları netleştirme sırasında ortaya çıkan sübvansiyonları, hibeleri ve finansal akımlar oluşabilir. Genel belediye bütçe gelirlerinin ise kaynakların üç ana grupta elde edilebilir. Öncelikle, öyle, önceden de belirtildiği gibi, vergi ve ücretler (bunlar başlattık temsil eden kurumlar federal yasa düzenlemelerine göre belediyeler). Yerel bütçe belli ücretleri yüzdesi (genellikle UTII, emlak vergisi şirketleri, aldığı federal, eyalet vergileri ve diğer ödemeler, - İkinci olarak, düzenleyici gelir sözde arazi vergisi). Üçüncüsü, yerel bütçelerin öz gelirlerinin teşkil sözde "vergi dışı" ödemeleri yoktur.

belediyelerin çalışmalarında halkın katılımı

yerel yönetimlerin etkin çalışmaları büyük ölçüde Vatandaşların karıştıkları derecesine göre belirlenir. Onlar neyi belediye bilmesi gerekir. Bu - Toplumun gelişiminin bir göstergesi. şehir ve ilçe sakinleri aktif yerel yönetim kurumlarının karar alma süreçlerine dahil edilmelidir. o, o zaman sosyal gerginlik artmaya başlar yoksa, insanlar yerel yönetimlerin çalışmalarına protesto etmek başlayabilir. belediyelerin geliştirilmesiyle ilgili önemli konuları ele, uzmanlar inandığı gibi, kamuya açık oturumlar çerçevesinde gerçekleşmelidir.

vatandaşlar ve yetkililer arasında etkileşim, bu şekilde çıkar çatışmalarını önlemek için, her şeyden önce, izin verecektir. bilginin kalitesiz işe ilk Çoğu zaman, belediye hükümetler ve sakinleri aktarılması konusunda zorluk oluşumu nedeniyle. Etkili kamu duruşma önemli bileşeni - ön arıtma, konuyla ilgili vatandaşlar tutumlarını soran ele alınmaktadır.

belediyelerin karşılaşacağı zorluklar

kanunla verilen yetkilerin Belediyesi, yerel yetkililer uymak zorundadır amaç ve hedefleri, bir dizi ile tamamlanmaktadır. Bunlar çeşitli kategorilere ayrılabilir. İlk olarak, federal politika temelinde uygulamasıdır (örneğin, Rus devlet başkanı kararlarının performansı). İkincisi, belediye hizmetlerinin verilmesini iyileştirmektir. Üçüncü olarak, teşvik etmektir yerel yönetimlerin emanet bölgelerde ekonomik kalkınmayı (örneğin iş yaratma, girişimci girişimler için destek). Bahsedilen kategorilerden her birinde orada daha yerel bir sorun. Örneğin, bütçe fonlarının etkin harcama sorunlarını ele alabilir belediyenin ekonomik model iyileştirilmesi ve aynı zamanda - özel şirketler ve girişimciler - doğrudan hükümete bağlı olmayan yerel politika konulara getirmek çalışmak. Sosyal olarak önemli girişimler ve vatandaşların yaşam standartlarının iyileştirilmesi hayata geçirilmesidir - Bazı uzmanlar belediyenin temel sorumlulukları olduğuna inanıyoruz.

yabancı deneyim

Nasıl yurtdışında belediye yetkisi nedir? komşu Finlandiya örneğin başvurulursa. ülke Suomi belediye - Hükümetin üç düzeyden bir (merkezi ve bölgesel ile birlikte) sivil toplumun en önemli kurumu olduğunu. Finlandiya'da yerel yönetimlerin ana ünite - Sözde komünleri. Boyut olarak büyük ölçüde değişir. Örneğin, Helsinki, fazla 588.000. Man ev ve 120 sakinlerinin nüfusu ile küçük bir Baltık adacık Sottunga, belediyeler yasal eşittir. Buna ek olarak, kırsal ve kentsel belediyeler arasında haklarında hiçbir fark yoktur.

ülke belediyeleri birleştirme kademeli bir süreç ile karakterizedir için: örneğin, 2001 yılında 2012 yılında, 441 vardı, eğer - Finlandiya'da sadece 336 belediyeler bölgelerde ve alanda otorite Derneği birleşmiş, ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynamıştır. Finliler belediyelerin hiçbir başları oldukları anlamlıdır: onların işlevleri işe yöneticileri tarafından yapılmaktadır. Bunlar yerel yönetim konseyi değişimin bile kompozisyonu, görevde kalıp olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.