Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ne zaman Noel - 6 veya 7 Ocak? Ne zaman Ortodoks ve Katolik Noel?

Noel - ışık ve neşe tarafından beslenmekte bir favori tatil. O kadar fazla sıcaklık, şefkat sonucuna ve arkadaşlar ve aile için hediyeler ile birlikte bu duyguları vermek istiyorum seviyorum. Ama bazen onlar tamamen farklı bir günde bu olayı kutlamak olur. Bu nasıl mümkün olur? Noel ve ilişkili tutarsızlıklarla kutlamak gerektiğinde? Anlamaya çalış.

tatil Tarihçe

Gospel İsa annesi Meryem ve Yusuf nişanladı açıklandı sayımda yer almaya gitti Bethlehem, doğdu söylüyor. Nedeniyle ziyaretçi akını tüm oteller meşgul, bu yüzden hayvancılık için ahırlar olarak görev bir mağarada kalmak zorundaydı. O oradaydı ve Tanrı'nın Oğlu doğdu. doğduğu haber bir melek onun yay koştu çobanlar, getirdi. Mesih'in başka afiş keyifli oldu Bethlehem, yıldızı gökyüzünde yaktı ve Magi yolunu işaret edilmektedir. buhur, mür ve altın - - Onlar Bebek hediyeler getirdi ve Yahudilerin Kralı olarak O'nu onurlandırdı.

ilk kutlama

Şaşırtıcı, ama Noel belirtilmemişse kesin tarihtir takvim, üzerinde geldiğinde ilgili kesin kanıt yoktur. Bu nedenle, erken Hıristiyanlar bu tatil kutladı asla. 6 ila 7 Ocak - - Tarihe kendisi görünümünü Kıptiler, Mısır Hıristiyanlar katkıda doğup ölür ve yeniden dirilen bir Tanrı'ya iman, eski çağlardan beri var. Bu onlara kalmış, İskenderiye, bilgi ve bilim merkezinin, bugünlerde bu olayı kutlama geleneği bütün Hıristiyan dünyaya yayıldı ve İsa başlangıçta tüm takipçileri Noel ve Epifaniyi hem kutladı. Ama IV yüzyılda Roma İmparatorluğu 25 Aralık'ta Mesih'in doğum kutlama yaşadı. Bu örnek hiçbir şekilde tüm izledi, örneğin, Ermeni Kilisesi aynı anda iki bayramlarını olduğu antik geleneğine sadık kalır.

takvim cilveleri

Ek gelişmeler papalık tahtında daha sonra Gregory, XVI yüzyılın VIII'de, "yeni tarz" denilen kendi kronoloji, tanıttı olacak şekildeydi. Bu hareket öncesinde olduğu Jülyen takvimi, ona bazı "eski tarz" bırakmaya yönelik, Yuliem Tsezarem tanıtıldı. Şimdi Aralarındaki fark 13 günü vardır.

Avrupa kendi papaz yeni takvime taşınan izledi ve Rusya sadece 1917 yılında devrimin zaferinden sonra yaptı. Fakat kilisenin böyle bir yenilik onaylar ve onun takvimine kalmıştır vermedi.

1923 yılında Jülyen takviminde Konstantinopolis Patriği girişimiyle Ortodoks Kiliseleri Konseyi de değiştirilmiştir: Başka ilginç bir olay yaşandı hala Gregorian ile örtüşmektedir "novoyuliansky" takvim vardı. Toplantıda siyasi durumun Rus temsilcilerinin değildi getirmek için çalışır kuvvet Jülyen takviminde hala öyleyse Patriarch Tikhon, çoğunluğun kararına istinaden, başarılı olamamıştır.

Hristiyanların Noel farklı gruplar kutluyor zaman?

kronolojiyi farklı sistemlerin yayılma sonucu tarihlerine karışıklık oldu. Sonuç olarak, Vatikan ve Protestanların destekçileri kutlamak Noel, 24 Aralık 25 ile değiştirilmesi durumunda. Onlarla birlikte 11 yerel Ortodoks kiliselerinin tarihini saygı, ancak onun, novoyulianskim, takvim ile eşitlenir.

6 ila 7 Ocak Noel sadece eski tarz tanıyarak, Rusça, Gürcüce, Ukrayna, Kudüs, Sırp Ortodoks kiliseleri, Athos manastırları gelir pek çok Doğu-ayin Katolik ve Rus Protestanlar.

Her şey 25 Aralık tarihinde Tanrı'nın Oğlu doğumunu kutlamak çıkıyor, ama herkes senin takvimde yapar.

Noel Arifesi: Ortodoks gelenekleri

6 Ocak - Noel arifesinde, özel bir gündür. Noel arifesi denir. Yaklaşık üç saat süren Noel Vigil başlar O akşam. Genellikle bütün aile kilisede toplar. zaman hizmet zamanı geldiğinde sonra oldu Ortodoks Noel resmen başlar. İnananlar tatil tablo için birbirleriyle ve acele eve selamlıyorum.

Geleneksel olarak, Noel akşamı ilk yıldızları ya da kilise hizmetine önce orada yapılmadı. Ama sonra masaya sergilenen, bayram olsa ama etsiz yemekler. bal, fındık ve haşhaş tohumu ile buğday veya pirinç yapılmış lapa - Diğer şeylerin yanı sıra yenilebilir aralığı özel bir yer sochivo veya Kutya kaplar. Sadece Noel gecesi hazırlandı.

Noel arifesinde, evini dekore Noel ağacı giymiş ve bu sadece bir kutlama yemeği sonrasında olabileceği dokunmak, onu hediye altından dışarı atılmıştır. Ardından, aile yeşil güzelliği toplanan ve çocuklardan birinin kendilerine tayin tüm hediyeleri dağıttı. O bir hediye Kaydırılmamış alınan ve herkese gösterdi, teşekkür ederim.

Akşam yakın aileyi ayırmaya yapıldı, ancak araya gelip bir tatil yemek paylaşmaya tek kişi davet etmek mümkündü.

Popüler inançlar

Noel arifesi akşam gelecek için tahminlerin her türlü olumlu süresi olarak kabul edildi. Akşam yemeğinden önce, ailenin refah dolayısıyla dışarı çıkıp, çeşitli işaretler sayesinde önümüzdeki hasat hakkında söyleyebilir, "yıldız görmek" ve karar verildi. Yani, tipi arılar iyi sürüsü olacağını haber veriyordu. Bir yıldızlı gece hayvancılık iyi bir sorunu ve yabani çilek bolluğu söz verdi. ağaçlarda Frost başarılı tahıl hasat habercisi oldu.

ruhlar için bir bayram - yemekten önce sahibi evin etrafında bir tencere Kuti ile üç kez etrafında almak ve daha sonra bir eşik için lapası birkaç kaşık atmak zorunda kaldı. "Don" yatıştırmak için kapıyı açtı ve onun için masaya davet etti.

kutyu sonu değil yemiş kadar, fakirlere sembolik haraç oldu bir kaşık bıraktı.

Bayramın ilk günü

7 Ocak Noel ruhun bütün genişliği ile kutlamaya başladı. Sabah sonra Liturji Ortodoks birbirlerinin evlerine gitti. lezzetleri dolu Bayram skoromny masa, sahipleri sürekli değiştirilir tebrik geldi arkadaşlar gibi kaldırılmaz. Tüm akrabaları, yaşlı ve yalnız özellikle olanlar ziyaret etmek için iyi bir gelenek olarak kabul edildi.

Katolik gelenekleri

Batılı Hıristiyanlar göre, Noel gecesi kimse bir hediye olmadan kalmamalıdır. Başlıca bağışçıların Aziz Nicholas (Noel Baba) harekete geçti. Bu çok dikkat çekici yol sunar Asma: çorap koymadan ve şömine akşamdan, sonra tünelin içinde kayboldu.

Çocukların ve gençlerin ev şan evden gidince caroling ait özel korunmuş. eylemin katılımcıları çeşitli kostüm ve maskeleri kendini kalk. şükran yılında için tebrikler ve yetişkinlerin iyi dilek onlara tatlılar verdi.

"Noel ekmeği" - - özel bir mayasız gofret, Advent sırasında yanan tatil bir başka özellik. Noel banket masada ya da birbirlerine tebrik ederken kutlanır zaman onlar yediler.

tatil süsleri ladin, ancak ağaçların diğer türler sadece olabilir gibi. Buna ek olarak, ev güneşin sembolü dal ve çiçek özel çelenk bezenmiştir.

Noel - Bu mucizeye yapmak için izin sıcak bir aile ve Allah rızası tarafından ısıttı muhteşem bir tatil. Belki de bu yakın olanlara hoş teslim etmek neden bu kadar hevesli. Noel belli kişilere gelince bu kadar önemli değil, gelir ve insan ruhunu yeniler Önemli olan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.