BilgisayarlarEkipman

Neden yönetilen bir anahtar gerekiyor

Bilgisayar ağlarının çalışma prensibi farklı bağlayacak cihazları (kişisel bilgisayarlar, periferik yönlendiriciler ve anahtarlar: Sadece iki donanım bileşenleri ile tek bir sistemde cihazlar). Bu tür cihazlar sayesinde, tüm ağ elemanları birbirleriyle ve diğer ağlar ile etkileşime girebilir. Haricen, anahtarlar ve yönlendiriciler benzer, ancak farklı işlevlere sahiptir. Bu yazıda birinci cihaza üzerinde durulacak ve bu yönetilen bir anahtar gibi onlara formu ayırın. Yani, ekipman ne tür?

Amaç ve anahtarların çeşitleri

Bu cihazlar tek bir bina ya da belirli bir alan içinde ağları oluşturmak için kullanılır. anahtarlar bağlamak PC'leri böylece paylaşılan kaynak ağı oluşturarak, sunucuları, yazıcılar, tarayıcılar. Bu tür cihazlar, bir kontrol olarak çalışabilir, bu çeşitli öğeleri bilgiye erişim sağlar ve diğer katılımcılar ile etkileşim sağlamaktır. Böyle veri erişimi ve kaynakların dağılımının sağlanması sayesinde, ağın anahtarların performansını artırmak.

yönetilen ve yönetilmeyen: bu cihazların iki türü vardır. Standart şablonu Son çalışmalar. kullanıcı İçinde değişiklik yapamaz. evinde ağlar bu tip kullanmaya karar verdi. Yönetilebilir Switch programlamaya erişim sağlar. Bu nedenle kalite, bu sistemin yüksek esnekliği sağlamaktadır. Bu yönetilen anahtar yapılandırılmış ve ağ trafiği ve ona erişimi yönetimi için uzaktan veya lokal olarak izlenebilir gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bize daha ayrıntılı olarak cihazların bu tip düşünelim.

Anahtarı kontrollü: teknik özellikler

Bu tür cihazlar cihaz ayarlarında değişiklik yapmak için birçok farklı özellikleri destekleyen yeteneğine sahiptir. Operatör cihaz bir konsol kurşun bağlanmak ve cihazın işlevini yapılandırmak için CLI kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, cihaz, SNMP, Telnet, SSL ve SSH ile kontrol edilebilir. gelişmiş özellikler (RSTP, MSTP, STP) destekleyebilen Kontrollü anahtarı, eğer iki veya daha fazla yolları vardır (cihazlar ve bilgisayarlar arasında) ağ. kullanıcı seviyesini güçlendirmek gerekiyorsa ağ güvenliği, sen, ACL özel fonksiyon 802.1 X ayarlayabilirsiniz. göreve bağlı, anahtar tipleri Yönetilen, çoklu VLAN desteği yapabiliyor. Bu tür cihazlar, yüksek güvenilirlik ve bilgisayar ağları stabilitesini temin edebilmektedir.

Sonuç

geliştirme yer ağ donanımları değil. Bu sektörde, her zaman yeni cihazlar vardır. fiber optik teknoloji ağları temelinde için - Bazıları diğerlerinden ederken, bakır kabloları kullanarak bilgisayar ağları oluşturmak için tasarlanmıştır. Benzer şekilde, çok hızlı bir şekilde ve cihaz tartışılmaktadır. Örneğin, gördüğünüz bilgisayar ağı, kontrollü geçiş düzeyi 2 veya 3 seviyesini kontrol eder. artık tek sistem ve telefon ve televizyon ve internet, ve hatta bir banka ağına kombine çünkü böyle ekipmanın popülerlik, yaygın bilgisayar ortamına kaynaklanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.