SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden dolayı arpa önünde görünür? Nedenleri ve Tedavisi

Neden dolayı arpa önünde görünür? Bu soru düzenli böyle bir sorunla karşı karşıya birçok kişi tarafından istenir. arpa nedenleri aşağıda listelenir. Ayrıca düzgün basit ve ekonomik yöntemler kullanılarak hastalığı tedavi nasıl öğreneceksiniz.

temel bilgiler

insan görsel organlar oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Genellikle çeşitli virüsler ve bakteriler tarafından saldırılara maruz kalmaktadır.

İnsan gözünün karşılaştığı en yaygın sorun, arpa olduğunu. Bu hastalık, hastanın yaşamı için bir tehdit değil, ama hepsi aynı ihtiyacını bunu tedavi etmek. Buna ek olarak, sık relaps önlemek amacıyla, hastalığın nedenini öğrenmek için ve üzerinde doğrudan etki gereklidir.

arpa nedir?

Size söylemeden önce arpa önünde görünenden, bu bir hastalık olduğunu söylenmesi gerektiğini.

Arpa - Bir ait irinli iltihap yağ bezi ve saç folikülü kirpiklerde. Bu hastalık bir veya birkaç kirpiklere alanında yerel kızarıklık ve hafif şişlik ile geliştirmeye başlar. Enflamatuar lezyonlar aniden ortaya çıkar ve önemli morbidite ifade edilir. Yaklaşık 3 gün hastalığın başlangıcından sonra iltihaplı kısmın ucu sarı olur, ya da sözde kafası. 4. günde abse açılır ve irin döküyor. Bu daha önceki rahatsız edici ağrı yavaş yavaş azalır.

inflamasyon göz organın dış köşesinde varsa Bu durumda, hasta şiddetli şişme vardır. Bunun nedeni lenf dolaşımı ihlali olur.

arpa önünde görünenden Yani? Uzmanlar bu hastalığın insan bağışıklık sisteminin eksikliğinin bir işareti olduğunu söylüyorlar. onun göz doktoruna gereken tedavi veya göz doktoru Nişanlı.

nedenleri

Neden sty? Böyle hastalıkların nedenleri bol çünkü olamaz açıkça Bu soruyu cevaplamak için. Şu anda bunların temeli düşünün.

 • Neden dolayı arpa önünde görünür? Çoğu durumda, bu hastalık bir sonucu ya da optik organları veya kapakların başka hastalıkların komplikasyonudur. Bu nedenle, uzmanlar bir göz doktoru düzenli teması tavsiye ve gerekli tüm testlerden geçer.
 • Başarısızlık kişisel hijyen banal kurallarına uymak. arpacık çoğu zaman neden sorusu sıklıkla sürekli kaşıma veya kirli ellerle yüzünü (ve özellikle de gözleri) dokunarak kişiler tarafından istenir. Bu cilt yaşı çok kısa sürede zarara eylemler ve kolayca iltihap nedeni, aslında, çeşitli virüsler ve bakteriler yoluyla nüfuz edebilir sonucunda.
 • Soğuk algınlığı ve hipotermi (özellikle sık ya da güçlü) da göz arpa nedeni olabilir.
 • Çok az insan biliyorum ama hastalık nedeniyle sindirim ve sindirim sistemi hastalıkları ile ilgili sorunlar olarak kabul edilebilir.
 • Arpacık sıklıkla yakın zamanda uzun süreli tedaviden sonra rehabilitasyon ve iyileşme dönemi artık ciddi bir hastalığa yakalandı ve kim o iltihaplı.
 • Sabit gerilim ve sık gerilimler göz kapaklarının inflamasyon gelişimine katkıda bulunur.
 • Arpa kentsel sis, toz, duman, duman ve başka şeyler bağlı olanlar dahil olmak üzere çevrenin olumsuz etkisi için oluşturulabilir.
 • Engelli metabolizma ve ilgili hastalıklar, olumsuz insan bağışıklık sistemini etkiler ve kolayca arpa eğitimin nedenidir onun işlevini bozabilir.
 • Dikkate bir hastalık genellikle diyabetli hastalarda oluşur.

başlıca belirtileri

Nasıl bir sty yapar? Bu hastalığın belirtileri tespit etmek imkansız değildir. İlk başta hasta gözleri ve baş ağrısı ağrı vardır. Bazen bir kişinin vücut ısısı yükselir. yüzyılın çok kenarında aynı zamanda, daha sonra şişer oldukça ağrılı nokta vardır.

genellikle kaşıntı, kızarıklık ve şişme ile birlikte iltihaplanmayı yerleştirin. apse olgun olduğunu ve sarı kafa kurdu keresinde saptandı. Bu durumda sadece irin öne çıkıyor, ama aynı zamanda nekrotik doku parçacıkları.

O abse kendinizi sıkmak imkansız olduğunu belirtmek gerekir. Aksi takdirde, ciddi sonuçlara yol açabilir.

Çoğu zaman olgunlaşmamış arpa basitçe herhangi açmadan kaybolur. Bu, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek için zaman başladı ve iltihap tedavi için her türlü çabayı bu hastalar için, normaldir.

arpa çeşitleri

Şimdi neden orada arpacık biliyorum. İşaretler, pek çok insanın iman ettiği, bu durumda çalışmaz. Sonuçta bu hastalığa özgü nedenlerden gelişmedir. onlar kaldırıldıktan sonra, aynı derhal göz iltihabı içinde boşa çıkacaktır.

Modern tıpta söz konusu hastalığın iki biçimini ayırt etmek adettendir. Onlar vurdu gözün hangi kısmında bağlıdır:

 1. Açık arpa hasta ya iltihaplı kıl folikülü veya yağ bezinin durumunda gözlemledik.
 2. İç arpa nedeniyle meibomian bezinin iltihaplanmasına gelişir. Tipik olarak, bu tür bir hastalığın daha açık ve acı kendini gösterir.

komplikasyonlar

arpa göze görünür neden hakkında, yukarıda söyledi. Biz de bu hastalığın belirtilerini ve gelişim sürecini anlattı.

Nötr dış arpa küçük kızarıklık ve kaşıntı duyumlarını ile başlar. 2-4 gün içinde olgunlaşır ve irin çıkar dan. Bu durumda, hasta iyi hissetmeye başlar.

Ancak, yerli arpa ile durum daha karmaşıktır. ülser bir kırılma içeriği kolayca özellikle küçük yaralar içinde varlığında, optik gövdenin mukoza bulaşabilir. Yani mevcut enfeksiyonu kolayca yayılır ve yıkıcı sonuçlara yol açabilir olarak uzmanlar arpa Kendini açmak için tavsiye etmiyoruz nedeni budur.

Bu hastalığın komplikasyonu genellikle bir tıkanıklık olduğunu da meibomian bezlerinden. Bu durumda arpa kapsuliziruetsya olarak, bu suretle Salazyon oluşturan. ülser Bu tür sadece operasyonel teknikler sayesinde kaldırıldı.

Böyle sorunların gelişimini önlemek için, arpa tedavi ilk belirtilerin hemen sonra başlanmalıdır. Bu arada, bu hastalığın tedavisi sırasında kontakt lensler, hem de kullanılarak kozmetik giymek yasaktır.

nasıl tedavi: Gözün üzerinde arpa çıktı?

Böyle küçük inflamasyon belirtileri ve sonunda hastanın durumu kötüleşmeye etmezse, arpa tedavi ihmal edilebilir. Sağlık durumlarının gözlemlemek, hem de apse olgunlaşması ve sonraki açılması için beklemek gereklidir.

Genellikle otopsi arpa kafa gelmiyor ve iltihap kendi kendine iyileşir. durumlar vardır rağmen çok daha karmaşık olduğunda. Bu durumda acil ve etkili önlemler almak gerekmektedir. Arpa tedavi okur ve tutarlı olmalıdır.

inflamatuar odak Tedavisi

Hastalığın gelişiminde ilk günlerinde antiseptik maddeler kullanılarak düzenli hasarlı bölgeyi ele alınmalıdır. Onlar parlak yeşil, nergis alkolat veya konvansiyonel iyot solüsyonu hareket edebilir gibi.

sunulan çözümün herhangi batırılmış temiz bir pamuklu bez kullanarak, dikkatle tüm hasarlı bölgeyi tedavi edilmelidir. Bu prosedürler, günde birkaç kez tekrar edilmesi tercih edilir.

ilaçlar

arpacık olmazsa ne olacak? Eczanelerde bu enflamatuar hastalığı tedavi etmek sağlayan birçok ilaç vardır. Genellikle göz damlası veya merhem şeklinde üretilmektedir.

antibakteriyel ve anti-enflamatuar maddeler arpa tedavisi için de uygundur. Çoğu zaman hastalar tetrasiklin, hidrokortizon gibi ilaçlar reçete edilir eritromitsinovaya merhem , ve diğerleri.

böylece "Floksal", "Albucidum", "Gentamisin", "Tobrex" ve: damla gelince, birçok oftalmologların aşağıdaki kullanmanızı öneririz.

bakteriler çoğalır ve ölüme yeteneğini kaybeder ve bunun üzerine iyi bir hesap bakteri ve blokların hücre duvarlarına gömülü olduğu ofloksasin florokinolon II kuşak, bir geniş spektrumlu anti-mikrobik, DNA moleküllerinin üretimi için sorumlu enzimleri. Ofloxacin - göz şeklinde serbest preparasyon "Floksal" aktif bileşen düşer ve merhemler ve güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. arpa antibiyotik merhem iltihaplı bölgeye tatbik edildiği zaman, yüzyılın karakteristik şişme, semptomlar daha önce de ortadan olsa bile tam semptomların ortadan kalktığı, ancak en az 5 gün, kadar en az günde 3 kez. Bakteriyel konjonktivit ise (pürülan ile kırmızı gözleri) semptomların tamamen düzelme, en az 5 ardışık gün kadar günde 2-4 kez damla damlatılır.

Maddeler sadece göz doktoru ile görüştükten sonra kullanılması gerektiğini belirtmek gerekir. Bu durumda Kendi kendini ilaçla tedavi kabul edilemez.

lezyonun Isınma

İyi ısınmak eğer Genellikle arpa gözlerden kaybolur ya da daha hızlı koşmak. Ancak, böyle bir prosedür apsesi henüz tam olgunlaşmamış olması, yalnızca kullanmak için izin verilir.

Ilık kompres ile Manipülasyonu iyi apse olgunlaşmasını hızlandırmak yardımcı ve içeriğini hızla çıkarılmasını teşvik. Isı kuru olmalıdır hatırlanmalıdır, bu kabul edilemez, ıslak losyonlar olup.

Bu nedenle, lezyonun ısıtma ısıtılmış bir tuzu, irmik, kum ve ham haşlanmış yumurta kullanabiliriz. Bu gıdalar bir beze sarılmış veya bir bez torbaya yerleştirilmelidir.

Sıcak arpacık, tercihen 10-13 dakika günde birkaç kez içinde. Bir apse olgunlaşma vuku bulmadığı halinde, doktor UHF terapi düzenleyebilir.

cerrahi tedavi

Neden bir çocukta arpacık veya yetişkin? Bu sorunun cevabı yukarıda verildi.

incelenmekte olan hastalığın tedavisi çok basittir. apse uzun süre olgun, ama o saptanmadı Ama eğer, uzmanlar cerrahi müdahaleye başvurmak. Ameliyat sırasında, doktor steril aletler kullanılarak küçük bir kesi veya delik açar ve daha sonra yani drenaj gerçekleştirdiği tüm irin kaldırır.

basit ve karmaşık olmayan bir işlem tamamlayan etkilenen alan koruyucu madde ile muamele edilir. önümüzdeki birkaç gün içinde üretilen Böyle manipülasyonlar.

Geleneksel yöntemler

Bazı insanlar alışılmamış yöntemlere başvurmadan, arpa kurtulmak. Şu anda bazı halk yöntemlerini sunuyoruz:

 • taze aloe Birkaç yaprak kaynayan su, kapağın bir bardak dökün ve yarım saat bırakmalısınız. Elde edilen infüzyon, filtre içinde bir pamuk ped emmek ve onları tüm göz kapağı tedavi etmek için gereklidir. Bu tür prosedürler, tercihen günde 4 defa gerçekleştirilmektedir.
 • Güçlü siyah çay yaprakları bir pamuk pedi ıslatın ve (en fazla 5 kez günde) hepsini lezyon alanını silmesi gerekir.
 • kuru papatya yaprakları büyük kaşık kaynar su bir fincan dökün ve bir saat demlenmeye gerekir. Böylece infüzyon göz kapağı günde üç kez temizleyin gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.