IlişkilerDüğün

Modern İnguş düğün

Dış parlaklık, Kuzey Kafkasya geleneklerinin zenginliği kadar görkemli dağlar ötesinde bilinmektedir. Nesilden nesile özenle hemen hemen değişmeden bütün gümrük transfer etti. Düğün töreni bir istisna değildir. Bugün, birkaç yüzyıl önce aynı şekilde çalışır.

En kesinlikle uygun olduğunu belirtmek gerekir düğün geleneklerinin Çeçenler, Karaçaylar, İnguşlar (bu insanların ritüelleri birbirine oldukça benzerdir). Örneğin, Dağıstan halkları düğün zaten Avrupa tonu kazanmıştır. Bu, özellikle kentsel alanlarda, özellikle belirgindir. Birçok yeni şey vardır: buket atma gelin (ve aslında buket geleneksel aksesuar değildir), bu sıradışı ve gelin ve damat aynı masada oturup, genç dans çok açık elbiseler bazı gelinler olarak uygulanan değildi. Ama ilerleme büyüklerinden izin almaları ve yeni bir tür düğünlerde bazı avantajları yok. Ama aşağıda ben hala geleneksel İnguş düğün hakkında söylemek istiyorum.

düğün hazırlıkları

Kuzey Kafkasya çoğu halkları (SKFO bunu anlamında) soyadı açık bir dağılımıdır. Geçenlerde fahri ve antik pek ve ortaya ayrılır ve ilişki yedinci nesil etmektir. Yani, genç adam bir kızı evlenemez edilir - annesi büyükanneleri, büyük-ninelerin adaşı. Böylece, İnguş akrabası değildi bir eş bulmak kolay değildir. Ama böyle kemer sıkma - ziyade akıllıca bir karar, Kafkasya halklarının bundan dolayı temsilcileri çok nadiren doğmuş hasta ya da zihinsel engelli çocuklardır.

gelin seçtikten sonra eşleştirme yapılacak. kızlar eve gelinin en önemli temsilcileri gelip babası kızının elini soran. Çoğu durumda, arzu, hesaba genç katmak onun onayını isteyen. Kuvvet evlenmek veya anne peşinde değiliz evlenmek.

düğün

İnguş düğün sayısız arabalar oluşan dekore tuple başlar. Onlar amca (veya ağabeyi) başkanlığında damat gelip, yakınları vardır. Gelinin evinin ve onlar espriler ve danslarıyla bekliyor. damadın "taraf" erkek ve kız çocuk gitmek arasında, en son geline etek için bir mendil ve pin iğne verir. Genç bir adam dirseğini tutarak babasının evinden bir gelin alır - bu düğün en onurlu rolü biridir. Üstelik tüm eylemler mutluluk için isteklerine genç, ebeveynlerinin sağlık eşlik eder.

Gerçekten, yani şarkıları ve ateşli dansları ile, İnguş düğün damadın evine gelinin vardıklarında başlar. İşte yeni bir yerde onun hayatına bal veren hukuk annesi mutlu ve tatlı bir oldu. Sonra genç bir kız tebriklerini kabul, bütün düğün duracak köşesinde onur gerçekleşir.

Bir düğün veya düğün eğlence programı Ingush de tanık lazım mı? Elbette değil. tüm eğlenceli gevşek misafirler, kırbaç gerekmez ailesi ile toplantı onların sevinç sonra. Bu arada, birlikte gençlerin kutlama ile, (komşular, akrabalar itibaren) "Yardım House" damat. O sadece üçüncü gününde görünür.

Yavaş yavaş, damat birçok akrabaları ailesinin evine gelir. yemek ve içmek, genç kutlayın, ebeveynler para endows. Genelde, düğün günü hediye bir daire oluşur: gelin sırayla onun altın takı ve giyim ile sunulan arkadaş ve akrabaları, damat hediyeler verir.

İnguş düğün sıkılır ve daha uzun bir süre (bir hafta ya da on gün) için yapılabilir. gelin genç kızlar ve çocuklar eşliğinde suda ilk kez çünkü Böylece poslesvadebnye törenleri, uzun süre devam ardından çift akrabalarını ziyaret gidin. Böylece, her bir çiftin mutlu bir aile hayatı uzun festivaller ile başlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.