Sanat ve EğlenceFilmler

Animasyon nedir? karikatür oluşturma teknolojisi

Hepimiz iyi eski Sovyet çizgi film büyüdü. Ama ekrana Bilmem, Funtika veya diğer favori karakterler görmeye, hiç kimse fazla kuvvet bir dakikalık çizgi oluşturmak için gerekli olan ne düşündü. animasyon nedir? Nerede hikâyesini başladı? Bebek ve geleneksel animasyon - Hangisi eskidir? Bu soruların cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

animasyon nedir?

Bu hareketsiz görüntüler ve sayıdaki olay için kullanılan bu yana animasyon, hareketli resimler veya hareketin doğrusu yanılsamanın yaratılması dayanan teknikler, bir kümesidir. Yani, aslında, hareketin bazı anları temsil eden resim veya bebek ateş etmektir edilir. karikatür Lumiere kardeşler sinema icat çok daha erken ortaya çıktı. Modern animasyon genellikle İngilizce "canlanma" dan dönem "animasyon" ile anılır. Animasyon, animasyon - bu kavram yakın ama aynı değildir. şöyle Onların ilişkisi tanımlanabilir. Karikatür - vs. tek çekim resimler, sahneler, kağıt yapılar, yapıldığında animasyonlar yaratılmasıdır

animasyon buluş,

animasyon nedir? adamlar çocukluk setinin bir parçası. Ama nerede o başlar?

fotoğraf konmuş ayna dönen tambur ve kemer, mekanik oyuncak - 1877 yılında kendi kendini yetiştirmiş mühendis Emil Reyno praxinoscope tasarlanmış. Geleneksel animasyon buluşunkinden aslına aldı. o ancak o zamanlar için, bu görüntü ve sesin senkronizasyonu için bir cihaz ilkel idi itiraf edilmelidir rağmen, Şimdi boyalı mim, elle boyanmış, 7 ila 15 dakika sürdü: Daha sonra, Raynaud onun birim mükemmel

hareketli resimler

aşağıdaki gibi animasyon teknolojisi: her bir takip eden çerçeve üzerinde kahraman Şekil hareketinin biraz daha farklı bir fazda sunulmuştur. Ayrı bir ekranda fotoğraflandı ve yansıtılır yalnız resimler kaldırıldı. Çeviri hızı - saniyede 24 kare.

animasyon nedir? Bu yüzlerce kişinin bir sürü zaman ve emek alır yaratılması olan yaratıcı bir çalışmadır. Üreticiler daha sonra skeçler dizi resimli sahneleri ve bölüm ayrılır senaryoyu, yazarlar bir hikaye üzerinde çalışıyoruz, genel tasarım bandı belirlemek ve yazmak. Bütün bu masa müdürü-animatör düşüyor sonra, animatör arasındaki sahneyi dağıtır: Bunlardan her bölümde karakterlerin belli bir konuma çeker. Orta kademe genç karikatüristleri çekilecek. eylem izlerken hangi arka oluşturulması katılan sanatçıların kalanı.

Sonra taslak çizimler boyanması gerekiyor. Bunlar şeffaf plastik nakledildi, mürekkep ve boya belirtilmiştir. Operatör özel kamera ile çizimler fotoğraflarını. Son aşama - görüntü ve ses senkronizasyonu.

bir çizgi film yaratmanın başka bir teknik yoktur.

hareketi durdurmak

Rusya animasyon bebek veya toplu, ev sahipliği yapmaktadır. çizgi film bu tür gelişmesiyle birlikte filmler oluşturmak için yeni bir tekniktir. Yine de, bir kaset oluşturma işlemi az zahmetli kalmıştır.

karikatür yaratılması ilk aşaması - Senaryo yazma ve kahramanların resimlerle düşünme. karakterlerin her birinin imajını uyacak karakterleri dikili bebek ve bunların kostümleri ve ayakkabı skeçler göre. Her bebek mobil olmalı gibi, işin en zaman alıcı aşamasıdır.

ikinci aşama - hareket fazında çekim karşılık gelen senaryoyu bebeklerden. Bir bölüm birkaç gün, belki birkaç ay kaldırılabilir. Tam boy kukla animasyonu 3 yıl, hatta daha uzun süre kaldırılabilir. Ama çoğunlukla toplu animasyon birkaç ay harcamış olmasına rağmen, 5-15 dakikalık bir süresi vardır.

Neden böyle oluyor? Örneğin, senaryo karikatür göre, karakter orman yolu boyunca çalışır. ağaçlar, güneş, bulut, gökyüzü, kuşlar tasvir hareketli sahne, bir arka plan üzerine yerleştirilen sahne, karakter bebek film. Çalışan karakter animatör etkisini yaratmak elle ayak ve kahraman eller, başını çevirir taşır. Örneğin film kademeli her bir faz çalışan karakterin uzaklaştırılır. Birlikte vücut ayrılmış ve faz hareketi giysi ve saç. Yani, tüm fotoğrafları tek bir video içine birleştirilir bir gün karikatür atıcılık, bant yaratıcıları ekran zaman sadece birkaç saniye kaldırılır.

animasyon bilgisayar teknolojisi geldiğinde, kukla karikatürler çok daha hızlı ortaya çıkmaya başladı.

Elektronik animasyon - animasyon

Elektronik animasyon veya animasyon, bilgisayarla üretilen bir slayt gösterisi dizilişinde olarak sıralı önceden hazırlanmış grafik dosyaları. az popüler ve karikatür özel bir program Macromedia Flash kullanılarak oluşturulan flash animasyon değil. Kullanımı ve popülerliğini neden olan yapılandırmak kolaydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.