ÇirkinlikKendin yap

Ne ve nasıl evde kristal temizlemek için?

Kristal her yerde her zaman ve değerinde. Sonuçta, bu ürünlerin daha şık herhangi bir tatil tablo fazlasını vermek ve avizeler sadece aydınlatma için kullanılan, aynı zamanda büyük bir dekoratif unsur olarak kabul edilmez. Bir kristal vazo? onlar çiçeklerin harika demet bakmak için bunlar, iç süslemeleri. tabiri caizse Ama sikke, öteki yüzü var. Zamanla, ürün parlaklığını kaybeder. Ve birçok metreslerin önce evde kristal temizlemek için ve yağma yok nasıl sorusunu gündeme getirmektedir.

Birkaç kurallar

sararma temiz kristal kolay olmadığı için, prosedür 12 ay içinde bazı vakit değer. Aksi takdirde uzak güzelliği, parlaklığı ve şeffaflık. Bütün bu o kadar kolay değildir dönün.

Kuru ve ıslak: Temizleme birçok türde olabilir. Her yöntemin kendine özgü özellikleri vardır. mekanik stres ve agresif aşındırıcı tahammül etmez bir çok kırılgan malzeme olduğu - Önemli olan kristal unutmak etmektir. Ürün dikkatlice olmalıdır sırayla koymak için. Doğal olarak, ikinci bir soru vardır: "Ne evde temiz kristal olduğunu ve parlaklık dönmek nasıl." Tabii ki, dükkanda özel kompozisyonlar satın alabilirsiniz ve bunu kendiniz pişirebilirsiniz.

Yapılmaması gerekenler

Yani, evde kristal temizlemek için nasıl anlamaya. Başlamadan önce, bu ürünlerle yapmak değil hatırlamak gerekiyor. İlk olarak, kesinlikle aşındırıcı ve agresif yöntemler kullanmak yasaktır. Bu tür bileşimler, ürün bütünlüğüne zarar verebilir.

Çok sıcak suda kristal öğeleri yıkamayın. Kurutma fade sonra Ürün.

Ayrıca, kristal avizeler antiseptik fırça DUSTER'ın temizlenmesi için kullanmayın. birbirleriyle Dokunmatik askılar sonuçta kristal avize güzelliğini etkileyecek olan kendi yıkımına yol açabilir.

amonyak çözeltisi

eli özel kompozisyon değilse Yani, neyi nasıl evde kristal temizlemek için? İşte yardımına gelip amonyak. Bu madde hemen hemen her ev kadını içinde ecza dolabında olduğunu. çözüm hazırlanması oldukça basittir. Bunu yapmak için, uygun bir büyüklükte bir kap ve karışık içinde 1/4 amonyak ve saf su 3/4, tercihen almak oda sıcaklığına. Kristal ürünler solüsyona batırılmış ve sonra yumuşak bir bezle kurulanmalıdır. Bu eylemlerden bir sonuç yemekleri, aynı zamanda avizeler parçalarını ayrı ayrı değil sadece parlamasını geri getirmek gibi. çıkarılamaz kısımları, yavaşça silin pamuklu bezle hazırlanmış ortam içinde ıslatılmış.

yeşil ve kahverengi tortu çıkarılması

yıkanmaz gözün alt kısmında hoş olmayan tortu oluşmuş, nasıl, evde kristal temizlemek için? Bu olay çok sık taze çiçekler vardı vazo, görülür. Bu çökelti kolayca büyük bir deniz tuzu ve sirke çözeltisi ile kaldırılabilir. Nihai bileşim, kabın içine döküldü ve bir süre (yaklaşık beş dakika) bırakın ve daha sonra sadece yeterince soğuk su içinde, tabii ki, ürün yıkamak gerekir.

Temiz gözlük ve vazolar

amonyak olup olmadığını nasıl evde kristal temizlemek için? Sarı parıltı kurtulmak ve ürünü iade almak için birçok yöntem vardır. Örneğin, bir kirlenme derecesi düşük olan camlar ve vazo geleneksel sabun çözeltisi içinde yıkanır ve daha sonra özel bir çözelti içinde ıslatılmış bir bez ile silindi. bileşim hazırlamak için, bir kaç alacak kaşığı saf suyun aynı ezilmiş tebeşir (mümkün miktarı diş tozu) ve tabii ki, küçük bir bluing - ¼ tk. Bu şekilde sararmadan temiz kristal bir çırpıda olduğundan, bu çözüm ile bulaşıkları silin ve sadece kurumaya bırakın gerekiyor. Yüzeyde bir mavimsi çiçek oluşturabilir. Kolayca yumuşak kumaş yünü ile temizlenebilir.

Sonuç olarak

Artık evde kristali temizlemek ne biliyoruz. Gördüğünüz gibi, benzer ürünleri ile sararma kaldırılması için pahalı araçlar almadan yapabilirsiniz. Yukarıdaki tüm kuralları tutulması, olayları kristal parlaklık ve şeffaflığı döndürebilir. Önemli olan - Yıpratıcı veya aşındırıcı maddeler kullanmayın. Aksi takdirde kristal sonsuza onun güzelliğini kaybeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.