Entelektüel gelişimiDin

Bekarlık - öyle: görev veya zorunluluk?

Bazen, Katolik Kilisesi hakkında konuşmaya başladığınızda, soru ortaya çıkıyor: "Bekâret - bu nedir?" Bu din adamları görevidir bekârlık. Papanın tüm dünyevi şeyleri feragat olmasaydı rütbesine giriş, Kilise'nin Batı geleneğine göre, bu imkansızdır. İlk etapta teşvik edilmektedir rağmen, bu bile, evli ya da değil değil. Sorun o Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adına hizmetine, Allah'a kendi eylemleri de dahil olmak üzere, tamamen kendini adamak gerektiğidir.

Ancak, modern dünya asırlık gümrükte biraz daha farklı bir bakıştır. Bu öncelikle Katolik ve gerçekten Roma Kilisesi'nin doğa arada biraz değişmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Ve bu iyiye değişmedi. görüşlerin serbestleşme süreci Katolik din adamlarının en muhafazakar çevrelerin değindi. Artık yerel toplulukların toplam laikleşeceğini kontrol edebiliyoruz ve "Babaların tanrısız davranış" etrafında sürekli skandallar sadece yangına körükle. Bu bekâr kendini bırakarak geçmişte netleşiyor, bu prensipte, geleneğe sadece bir övgü ve, Bole yumuşak formülü değiştirildi olmayan çıkarılabilir bekarlık kuralına biraz daha zamana ihtiyacımız, örneğin, sağ evlenmek.

Biz daha ciddi konuşmak Ancak, Tartışan: "Bekâret - yani: görev veya zorunluluk" - karışık sonuçlar ortaya konabilir. İlk olarak, kemer sıkma her şeyin tam bir reddi anlamına gelmez. Özellikle Katolik ibadet açısından. Sonuçta, geleneksel olarak Katolik Kilisesi her zaman bölgesel topluluğun, sosyal kamu ve ekonomik yaşamın merkezi olma özelliğini sürdürdü. Bu bağlamda, rahip tam olarak tüm dünyevi şeyleri feragat edilmez. İkincisi, papaz, bir siyasi figür aslında varlık, sadece emanet cemaatin ruhsal gelişim için umursamadım. Üçüncü olarak, orijinal Hıristiyanlık zorunlu kemer sıkma olarak bekârlık olarak görmüyordu. Dahası, aile ve doğurma reddi olumsuz militan algılanan. Dahası, Paul mantığına göre aile günah mücadelede iyi silahtır.

Ancak, tarafların vnutrikatolicheskih uzun uğraşlar sonrasında Konseyi Trent tarihin bir gerçeği olarak rahibin ailesi oldu aforoz. böylece Tanrı'nın hizmetini almak - Bu noktadan itibaren o bekârlık kabul etmek olduğu düşünüldü. Ve hiçbir şey bu kutsal davasına müdahale etme, Kilise'nin yeni felsefesine göre, olmalıdır. Böylece, dünyanın resmi reddini ve tüm dünyevi işlerini gösterilmiştir. Gayrı - Kilise doğmakta monarşi önemli siyasi ve güç aracı kalmıştır ve hükümdarların mutlak güç haklı. Böylece Katolik Kilisesi isteyerek ya da istemeyerek genel olarak zamanımızda korunur ikili, birbirini dışlayan pozisyonları aldı.

Şaşmamak modern pozisyonlarla söz "bekarlık - o" cevabı oldukça gayrı, ama zaten köklü tanımı şöyledir: teoride, manevi mükemmellik gitmelidir, fiziksel riyazet, özel bir tür; sanopolozheniya eleman bağlayıcı personel politikası sadece organizasyonel yapı olarak Katolik Kilisesi için karakteristik.

Ortodoksluk Bekarlık yaygın değildir. Bu oldukça nadirdir ve bu kişinin bildiği çok az olduğunu. Genel olarak, Ortodoks Kilisesi gerçekten bir olgu olarak bekarlık onaylamıyor. Ayrıca, hatta bir dereceye kadar Rus Ortodoks Kilisesi rahibinin koordinasyon sırasında evli olmak iddia ederek, rahipler arasında aile oluşum sürecini uyarır. Ancak, ilke olarak bekarlık inkar edilmez. Ortodoks rahip ama o evlenmemiş olma kilisenin pozisyonu, kabul etmesi koşuluyla, bekarlık yemini alabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.