Haber ve ToplumDoğa

Ahşap Landysheva: açıklama, dikim, yetiştirme, yorumlar

Landysheva ağaç odunsu bitkiler son derece nadirdir, inanılmaz güzel çiçekler vardır. İkinci adı - galeziya. Ilıman iklim bu güzel çiçek için çok uygun değildir.

tanım

uyarlamak ve hatta kış aylarında hayatta böyle çeşitleri ve türü bulunmaktadır. Ama dikkatle göz önüne bazı özellikleri almaya, galeziey izlemek gerekir. Bunun sonucunda, bahçe ağacı süslemek Landysheva fazla. Bakım kadar basit değil, ama tüm çabalar böyle harika sonucudur.

Çiçeklenme çok şık. Narin, vadi çiçek zambak benzer bunlardan gözaltına sorumluluğunu üstlenen herkesi şaşırtacak. rüzgar delici, bunlar taslak zararlı olmayacak bu ağaçları uygundur çaliliklardan, yerleştirmek için. Ağaç Landysheva sıcak ve istikrarlı bir iklime seviyor çünkü iklimi, istikrarlı olmalıdır.

büyüyen koşullar

Yakın diğer büyük ağaçlar olabilir. Bu yakınlık korumak için düzenlemeli. Ne zaman çalılar yakın yerleştirilmelidir. Ancak yetiştiricisi Khalezov Caroline (Landysheva ağacı) ayrıca güneş veya pek görebilirsiniz dalları üzerinde güzel çiçekler ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.

Onlar sadece tarlaları yeterli ışığın harf olarak yazılır. Ayrıca büyük bir öneme sahiptir toprak kalitesidir. O iyi, verim ve kaliteyi geliştirilmelidir. kireçtaşı ile toprağı kaçınmalıdır. Zemin dokusu hafif nemli ve gevşek almak gerekir. Bu Landysheva ağaç iyi ve iyi gelişmiştir hissedeceksiniz.

iniş

Eğer - kış serttir ve açılış prosedürü iyi ilkbaharda yapılır bölgenin, bir sakini. Sonbaharda bitki sert iklim koşullarına baş etmek çok zor olacaktır. Bu etkinlik için optimum süre bütün doğal yumuşaklık ile April.

kökler muhafaza edilmelidir yakın Com, onu yok. deliklerin boyutları kök fide çevreleyen toprak birikimine büyüklüğüne doğrudan bağlıdır. o kil içeren toprak ılımlı ise, yüksek drenaj tabakası gerekir. Uygun genleşmiş kil ya da 15 sm bir uzunluğa sahip olan kırık tuğla.

Yukarıda büyük granüller ile kum tabakası dökün. Galeziya Caroline (Landysheva ağacı) satın alındı olduğu bir kapta oldu aynı seviyededir, derinleşti edilir. Dikimden sonra çok su taşımak ve malç eklemek gerekir. Bu amaçla, uygun yalnızca turba için.

Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bu Çarşamba bahçe Landysheva ağacı girdiği ilk aşamadır. Dikim ve bakım bitkinin yaşam için büyük önem taşıyor.

her şeyi doğru yaparsanız, gururun olacak ve her zaman göz memnun edecektir. Ama dikkat çekmek için, onun için zor ve sıradışı koşullarda hayatta kalmak için ona yardım etmeliyiz. Bu süreç sulama ile başlar.

Bunlar düzenli olmalıdır. Bu nedenle toprak nemli kalacak ancak aynı zamanda çok gitmek değer.

Çatı sıcaklığının geçerken su üzerinde özel vurgu sadece sıcak sezonunda yapılabilir. Bir çok yağmurlar, haftada 1 kereye kadar prosedürlerin sayısını azaltmak mümkündür.

Odun Landysheva Çünkü - sıcağı seven bitki, sonbahar ve kış aylarında hazırlamak için gereklidir. Bu kökler bahçıvan galezii sağlamalıdır nem çok, absorbe o zaman oldu. sezonu boyunca, 2 döllenme yapabilirsiniz.

Birinci kesim için hemen yapılır. Güncelleme turba malç. çiçeklenme döneminde beklemeye değer olayı çoğaltın. Sonra mineral gübrelerin bir karışımını tanıtıldı. Bu işlem ilk tomurcukları dallarında fark ettiğinizde yapılması gereklidir. Sıkça 1 kare başına 40 gram bir dozajda nitrofosfat kullanılır. m. toprağın.

budama

budama ile ilgili olarak, o da, büyük önem taşımaktadır ve stabil olmalıdır. Yıllık dallar iyi bir büyüme olduğu gibi Formasyonu mutlaka farklı bakım özetliyor.

bahar sıcaklığını ilk ışınları, eski ağaç büyümeleri kurtulmak yardımcı gerekirken, kuru veya hasarlı, dondurmak zorunda sürgünler kaldırmak. Sonra kurtarma hızlı olacaktır, ve bol çiçekli olasılığı artacaktır.

Bahçenin sahibi uygun gördüğü taktirde bu temizleme, her mevsim yapılabilir. meyveler güzel görünmek ve uzun süre tutulabilir, ancak ipe gerçekleşmesi sonrasında çıkarmak için daha iyidir. Eğer ağaç dikilmiş olan sert bir iklime sahip bölgede, ağaç sadece gücünü harcamak böylece tohum olgunlaşır olası değildir.

Gereksiz meyveler zamanında kaldırılacak olursa, bitki daha kullanışlı elemanlar yeni sürgünler var öyle bir şekilde kaynak ayırmak mümkün olacaktır. egzersizi yılda üç kez badana. Kültür, bir kap içinde gerçekleştirilirse, sulama, düzenli ve toprağın üst tabakası kurutulması sureti ile gerçekleştirilir olmalıdır. Mayıs-Eylül - beslenme zamanı için optimal. Frekans - iki haftada bir kez, en iyi malzeme - evrensel tip gübre.

kışlama

Sonbaharda soğuk için odun hazırlamak için nasıl düşünmek gerekir. gevşetilmesi gerekir toprak ve nem kök kısmına doyurulması için. Uygulanabilir sıhhi temizlik, kurutulmuş öğeleri kaldırır.

Onları nedeniyle anında kalenin kurtulabilirsiniz gelen küçük bir şube sonbahar büyüdü görürseniz onlar sadece ahşap kaynaklarını heba hala kış için yeterli değildir.

gövde dibinde uçları hilling zemin hazırlamak. Donlara geldiğinde, çalı kaplı, ama kapalı sönümleme önlemek için, bu işe acele etmeyin.

kullanılan dokunmamışlar ya da agrovoloknom sarım için. Daha iyi değil hava girişi için değer sürükleme sıkı dalları delik bırakın. İlk kar bir rulo, kökleri yakın kar kış sonuna kadar tekrar değer, ezmek. ağaç fazla 1.5 m yüksekliğe sahip olursa, o kadar tamamlamayı, ama sadece tepeye ve yukarıdaki teknolojiler için hazırlamak için olamaz. Böyle bir ağacın bütün kurallara uygun bakım ve uyum ile ana memnun etmek için uzun süre bakım kapasitesine sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.