FormasyonBilim

Ne ve nasıl bitkileri yemeye? Bitki yiyen böcekler

Ne yırtıcı bitkiler hakkında duymuş? Evet, topraktan kendi yiyecek almak olmayanlar hakkındadır. Sen farklı bitkileri yemeye nasıl bilmiyorum? Ve kimin menü çeşitli böcekler, küçük kabuklular ve hatta balık kızartma oluşur da var olduğunu düşünün.

Etçil bitkiler - harika gerçeklik

Bir meyve yürürlüğe hayal düşünmüyoruz. doğal harikasından kategorisine bağlı olabilir, ancak bu tür bitkiler, mevcuttur. Ama aslında, o ve hayatta kalmak için bir strateji çalışmak için onları zorladı. habitatları etobur bitkiler sonra - kum, su ve bereketli toprakta çok zengin olan hiçbir besin mineraller vardır turba bataklıkları olduğunu. Yani onların balıkçılık için aksesuar çeşitliliği ile, canlı avını yemeye adapte olmuştur.

Böcekçil onlar böcekler başlıca besini çünkü diyoruz. Ortak böyle dünya genelinde bitki ve yaklaşık 450 türü bulunmaktadır.

böcekler alıcı yöntemiyle birkaç gruba ayrılabilir. Bu bitkiler şunlardır :

 • aktif olarak hareket ediyor, özel organlar, av av ile;
 • yapıştırıcı kaplı yapraklı;
 • "Yakalama çukurlar" ile, bir tüptür;
 • kabarcıkları ile;
 • Sürahi ile.

Bazı türler Rusya'da büyür. Onların yabancı meslektaşları gibi, görünüşte gibi egzotik, ama çok ilginç ve masum böcekler için çok tehlikeli olmasa da.

böcek yiyen

Bu bitki yiyen böcekler üzerinde büyüyen turba bataklıkları ve oldukça mütevazı görünüyor. yosun kaplı, yatakta kırmızımsı yeşil, düz ile bırakır. Bu bitki avını yakalamak için kullandığı bırakır. Bunların kenarları ve uç-başlığı ile yoğunlaşmaları sahip kirpikler sahip üst kısmı.

Nasıl beslemek için bitki sundew, basit bir cevap. bunlar yapışkan bir sıvı üreten bezler bulunmaktadır çünkü çiğ benzer kafaları olan, düşer. damla Parıltı çekti Böcekler, yapraklar üzerinde oturup sonra onlara sopa. Cilia böyle dokunmatik nabız hazırlanan ve böcek kapsayan, eğil başlar. Sac levha da hareket etmeye başlar. Her bükülmüş kenar ve tuzak kapatır. Ilginç bir gerçeği böyle eylemler proteini içeren bitki sadece maddelerin neden olmasıdır. kirpikler ve plakalar bazı kum almak, bunlar kıpırdama.

goo dışında drosera daha fazla enzim salgılar ve bu protein klevaj edilir ve asit sindirim bunu sağlar. Bu süreçlerden elde Besleme tesis, organik maddeler. Gıda kirpikler emildikten sonra tekrar mukoza damla salgılar ve bitki yeni böceklerin yakalamak için hazırdır.

pinguicula

Yaprakları da yosun kapakta bulunması nedeniyle bu bitki, böcek yiyen gibi biraz. Ama çok daha büyük ve tamamen sayısız bezlerinden salgılanan yapışkan mukus ile kaplıdır.

bir yaprağın üzerinde bir böcek düştüğünde yaprak ayası bükülür ve üretimi kapsar ederken, onlar, sindirim suları yayarlar. Bu iki türün yem bitkileri, sonra da pinguicula süreç sundew çok daha hızlı nasıl karşılaştırırsanız. böceklerin sayısı ilk birkaç yüz yılında, sezon başına yakalandı.

pemfigus

Bu etobur bitki durgun sular ve bataklıklarda buldular. Yaprakları suda ve büyük çiçekleri ile görünür bir gövde yüzeyinde batırılır. Tuzak bitki yaprakları vardır. Bu dilimler kapüşonlu flep delikli veziküller ve onların iç duvarları sayısız sindirim bezlerinden kaplıdır. Böcekler, çeşitli larva ve kabarcık vanası ile temas eden hatta balık kızartma, hangi kaçamaz içeri. Boyama, ayrışabilmeleri başlar ve bu bitkilerin bozunması sırasında oluşan madde ile beslenir.

nepenthes

tropik bölgelerde bulunan Bitkiler yırtıcı, sözde sürahi yardımıyla yakalamak av. Onların parlak temsilcisi - epifitik bitki nepenthes, Madagaskar adasında ortak. Yaprakları üç bölümün oluşmaktadır. Üst bir tuzak ise alt plaka bölümü, hava tesisi, ortalama anten olarak bir rol oynadığı bir akışı sağlar - sürahi kapağı. Bu bölüm, böcekleri çeken parlak bir renge sahiptir.

Buna ek olarak, ek bir yem kavanozun kenarlarına duran nektar vardır. bitkileri beslemek için nasıl sürahinin "inşaat" olarak kabul ayrıntılı olarak anlaşılabilir. Böcek, kenarına oturup, içinde kaygan duvarlar aşağıya kaymasını devam edemez. Orada altta biriken sıvı içinde batıyor ve sürahinin duvarlarında bulunan bezleri, sindirim suları ayırmaya başlar. Emme sindirilmiş gıda sürahisinin boşluğunda yer alan özel hücreler bulunmaktadır.

Dionaea muholovnaya

Bu bitki daha iyi adıyla bilinen Venüs Flytrap. Bu Kuzey Amerika'nın bataklık yaşayan en obur yırtıcı olarak kabul edilir. iki kanadı, bir yarı açık istiridye kabuğu gibi biraz oluşan Onun bir tuzak. kanatların kenarları bir demir parçası boyunca yer alan küçük dişler ile kaplanmıştır. onlar tarafından üretilen nektarı, iyi böcekleri çekmek. Ayrıca, her yaprak üç sert kıllarla tarafından sabitlenir. Böcek kendilerine gelen sonra, sinyal kanatlara ve bu etki yakalayan av bir iletir. Bu durumda, bezleri hemen proteinin içinde sindirildiği olan asidik bir meyve suyu, salgılamaya başlar. Bunun bir sonucu olarak, bitkilerin beslenen hazır organik bileşiklerdir. En kısa sürede gıda sindirilir gibi, yaprak ayrı ve yeni bir kurban bekliyor.

Sarracenia ve Darlington

yaprakların sapı içi boş tüpler, çünkü birbirine benzer pek çok açıdan, iki Kuzey Amerika yerleşik. fark, plaka levha olarak boru eylemleri üzerinde bir kapak gibi olduğu sarracenia olan Darlington ise - bir balık kuyruğu gibi özel bir birikmesi. Tüpler aşağı doğru yönlendirilmiş delikler keskin kıllar etrafında düzenlenir. Onları çıkartmaya kez orada, böcekler vermeyin. Muhtemelen tüpler içinde daha fazla sarhoş sıvı olduğu herhangi bir kurban vardır vardır.

işlem tamamlandıktan bozunma böcekler sonra, bitkiler tüp duvarları boyunca ürünlerini emer.

ilginç gerçekler

Biz bitkilerle beslenen organizmalar tarafından şaşırttı, ama ters süreci gerçekten şaşırtıcıdır değildi. Ama gördüğünüz gibi, canlıları yemeye yemeye ve hatta yeterli miktarda bitkiler. Hayır şaşkınlık onlar doğanın bu mucize ilgili daha sıradışı gerçekleri sunuyoruz biyoloji bilim adamlarının tabidir. İşte bunlardan bazıları:

 • Sarracenia bindirme boruları uzunluğunda 1 m olabilir;
 • 1 metrekare. cm tabaka 25 yerleştirilmiş pinguicula tysyach bezleri;
 • bataklık yırtıcı böcek yiyen yaz boyunca yaklaşık 2 bin böcekleri yemeye olabilir;
 • Bazı kopya fareler, sıçanlar ve küçük kuşlara düşmek nepenthes sürahi boyutlu tuzakları var;
 • Nepenthes, amino asitler içerisine özel çözücü enzim kurban proteinleri ayırır ve azot bitki ile doyurulmuş da olanlar;
 • Çoğu bitki yiyen böcekler, kendileri trans valfleri aktif elektrik darbeleri üretir.

Hayvanların dünyasında olduğu kadar şaşırtıcı bitki dünya. Bulabilmek Birçok bilinmeyen ve ilginç şeyler, biz ilgi göstermesi yeterlidir. Bu yazıda, çevremizdeki dünyanın sadece küçük bir parça değindi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.