SağlıkMüstahzarlar

"Tevastor" ilacı. Kullanım Talimatları

"Tevastor" ilacı hipolipidemik ilaç kategorisinde. Ajan rekabette seçici olarak HMG-CoA redüktazı inhibe eder. İlaç, hepatositlerin yüzeyindeki LDL reseptörlerinin sayısını artırır, kolestrolü düşürür. Hipolipidemik aktivite dosaj ile doğru orantılıdır. Tedavinin başlangıcından bu yana, bir haftada terapötik etkinlik gözlemlenmiştir. 14 gün sonra maksimum etki gözlenir, bir ay sonra ilacın etkisi sabit hale gelir. Yemek yediğinizde absorpsiyon oranı düşer. İlaç geri çekilmesi dışkılarla (esas olarak) değişmeden gerçekleşir.

Tevrat "Tevastor". Kullanım talimatları. randevu

İlaç diyetin bir parçası olan birincil veya karışık hiperkolesterolemi için ve diğer kolesterol düşürücü tedaviler veya diğer tedavinin etkinliği için endikedir.

"Tevastor" ilacı. Kullanım talimatları. Kontrendikasyonlar

İlaç, aktif fazdaki karaciğer hastalıkları için önerilmez. Özellikle, bir tutum, transaminazların aktivitesinde normun üst seviyesine kıyasla üç kattan fazla bir artış da dahil olmak üzere herhangi biri için herhangi bir çare önerilmemektedir. Renal aktivitede şiddetli ihlallerin yanı sıra siklosporin, miapatii ile birlikte kullanılması için "Tevastor" talimatı kullanılması önerilmez. Kontrendikasyonlar arasında laktasyon süresi, gebelik süresi, yaşı 18 yıldır. Uygun doğum kontrolü yöntemlerini kullanmayan üreme çağındaki kadınlara ilaç reçetesi vermeyin. Karaciğer patolojileri, arteriyel hipotansiyon, sepsis, 65 yaş üstü hastalarda "Tevastor" yazarken dikkatli olun (kullanım talimatları, uzman görüşleri buna dikkat edin) dikkat edilmelidir. Cerrahi, travma, metabolik, elektrolit veya endokrin bozukluklar, kontrol edilemeyen epilepsi, proteinüri sonrası durumlarda doz ayarlaması (nadir durumlarda) gerekebilir.

"Tevastor" ilacı. Kullanım Talimatları

Başlangıç dozu - 10 mg için günde bir kez. Dört hafta sonra, gerekirse ilacın miktarı 20 mg'a yükseltilebilir. Dozun 40 mg'a yükseltilmesi, sadece düşük dozlardan etkilenmemesi durumunda bir uzman tarafından verilir. Miyopati geliştirme eğilimi ile ilacın başlangıç miktarı 5 mg'dır.

"Tevastor" ilacı. Kullanım talimatları. Yan etkiler

Olumsuz tepkiler, kural olarak doza bağlıdır. Terapi temelinde Nevralji, baş ağrısı, kaygı, karın ağrısı, bulantı, depresyon, asthenik sendrom. İlaç çarpıntı, dispepsi, pnömoni, bronşiyal astım, angina pektoris kışkırtabilir. Hastalarda kas hipertonisi, miyalji, miyopati, artrit olabilir. Negatif sonuçlara idrar yollarındaki lezyonlar, artralji, alerjik reaksiyonlar, karın ağrısı, anjiyoödem dahildir.

"Tevastor" anlamındadır. Kullanım talimatları. fiyat

İlacın bedeli yaklaşık 300 ruble.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.