Sanayi

Ne kadar bir tank yapar: fiyatlarının detaylı analizi

Tank ne kadar? Yani soru sıkça askeri teçhizat hayranları tarafından istedi ve bunların yalnız değiller. Sonuçta, aslında maliyet ve askeri sanayinin diğer bazı parametrelere neredeyse tüm bilgilerin gizli olduğunu ve kamusal alanda kesin rakamlar bulmak son derece zordur. Ve olanları gerçeğe uygun olmayabilir.

Ancak, sadece son modellerini ilgilidir. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı aynı tankların maliyeti hakkında bilgi oldukça basittir bulmak için. Ama biz en popüler ve modern tasarımları ile ilgileneceğiz.

"Armata"

Yeni Rus tankı Kızıl Meydan'da bir geçit sırasında halkın May 9, 2015 sunuldu. Uzun ondan önce, tüm merak: tankı ne kadar? Doğal olarak, kesin rakamlar, kimse öyle diyebilirsiniz. Ama bu son nesil modeli diğerlerinden üstün bir büyüklük sırasında olduğu göz önüne alındığında, miktar oldukça büyük olması gerektiği sonucuna varılabilir.

2014 yılında birimi başına 400 milyon ruble rakamlar çıkmasına karşın, 2015 yılının başlarında üretilen bitkinin ilk müdürü "Almatı idi" maliyet 250 milyon ruble aşmayacak bildirdi. Ve bu daha doğru olur.

T-90

Ayrıca tankı kaça hakkında bazı bilgiler, Ordu Alexander Postnikov Komutanı tarafından 2010 yılında elde edilmiştir. O her tankı T-90 devleti 118 milyon ruble maliyeti söyledi. Ama daha sonra, General Yuri Kovalenko sözünü yalanladı ve 70 milyon rakamı azalttı. Kim haklı - ne yazık ki, bilinmeyen. Ancak bu tablolar en azından savaş aracı kaça kaba bir fikir verir.

yabancı

Savunma Analitik Servisi göre, Alman Leopard-2'nin fiyatı 167 milyon olduğunu ve Ukrayna T-80-120.000.000 ruble. Ama Amerikan "Abrams" ruble cinsinden bütçe 217 milyon mükelleflerin mal oldu.

"Savaş Yankı"

Şimdi internette tanktan reklamların çok. Ve bu şaka değil. Hemen hemen tüm ülkeler tankı satın fırsatına sahip olması tamamen yasaldır. Fiyat modele göre değişiklik gösterir ve yaklaşık 2 milyon ruble başlar. Doğal olarak, bu bir savaş makinası olmayacak ve ateş becerisinden yoksun olduğu, askerden arındırılmış sözde ve tüm ekstra gemide silah kaldırıldı. belgelere göre, makine bir tırtıl traktöre veya bir traktörün olarak çalışacaktır. Ama burada şehir etrafında binmek çalışmak veya mağaza işe yaramaz - asfalt yol üzerinde giden yasak böyle bir teknik. Sadece ülke yollarda manevra edilebilir.

En büyük talep T-34, savaştan sonra hemen hemen kalır içindir. İkinci olarak Alman modeli, ancak bulmak zordur ve fiyatları oldukça fahiş. Ama örneğin, daha modern modeller satın almak için bir olasılık var, 1,7 milyon ruble T-72. Yani, tank ne kadar, biz anlıyoruz. Ama bu teknikle yapmak zorunda değil daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.