BilgisayarlarYazılım

Nasıl Boya Aracı Sai çizmek için? Program açıklaması ve kullanım talimatları,

Bugün, farklı çok sayıda geliştirdiği resim düzenleme platformlarında. Tabii ki, en popüler olmuştur ve programı Photoshop olmaya devam ediyor. Ancak, geliştiriciler ve bilgisayarda çizmek isteyenler unutma, ama özellikle özelliklerinden çok sayıda ve oldukça karmaşık bir arayüz anlamak arzu değil. Bu kullanıcılar için, editörler aslında, basitleştirilmiş bir versiyonudur "Photoshop" dir, yaratılır. Bunlar arasında öyle, ve çok uzun zaman önce Japon uzmanlar SYSTEMAX Boya Aracı Sai gelişimini açıklanmadı. Onun ilk sürümü 2006 yılında serbest bırakıldı. Boya Aracı Sai, bizim makalede nasıl çizileceğini öğrenmek. Ama önce, programın ayrıntılı bir açıklamasını verir.

Editör Aracı Sai boyayın. fırsatlar

çağrılabilir bu editör en önemli avantajı kesinlikle hiçbir şey ekstra olmasıdır. "Photoshop" editörü olarak bu programda görüntüleme katmanlarının kullanılması ile gerçekleştirildiği, elbette, son derece elverişli. tonlama ve renk düzeltme olasılığı Photoshop kadar geniş değil, ama skeçler ve fonların kaba çizimler yeterli oluşturun. Mutlu ve yeterince büyük araçlar kümesi. Boya Aracı Sai Çizimler, kullandığınız oluşturabilirsiniz bir grafik tablet. bu cihazlar için destek sadece parlak editörü uygulanmaktadır.

Seçilen takım mümkün olduğu kadar doğru fareyi izler ve son rötuşları "Photoshop" olduğundan çok daha pürüzsüz elde edilir. Bu sanatçılar için basitçe vazgeçilmez programı yapan çizgi roman yaratmak.

özel güzellik editörü arayüzü farklıdır, ancak basit ve erişilebilir. Kullanıcı herhangi bir program fonksiyonu için sağlanan zaman büyük miktarda tasarruf edebilirsiniz Neredeyse sıcak tuşları.

Temel araçlar Aracı Sai Boya

Boya Aracı Sai nasıl çizileceğini öğrenmek için aşağıdaki tanımlar. Başlamak için, editör araçları bakabilirsiniz. Bu "Photoshop" olduğu kadar geniş değil, ama çabuk yüksek kaliteli grafikler oluşturmak için ve fotoğraf işleme yeterlidir. Programın sekiz olmak üzere toplam temel araçları:

 1. Aracı "Sihirli Değnek". Bunlar aynı renkte boyanmış resmin kez geniş alanları, izole edilebilir.
 2. Aracı "Kement". Bunu kullanarak, karmaşık şeklin gerekli seçim arsa yapabilirsiniz.
 3. Aracı "Dikdörtgen seçim". dikdörtgen alanlar kısıtlamak, adından açıktı olarak aracı tasarlanmıştır.
 4. Ölçekleme. kolaylık sağlamak için, görüntü artırılabilir veya azaltılabilir.
 5. Aracı "pipet".
 6. tuval taşıma.
 7. tuval yönü. Gerekirse, görüntü döndürülebilir.
 8. yatak taşıma.

istenirse iki düzenleme modları tabakanın bir ilerleyebildiği - raster ve vektör.

bitmap araçları

raster modunda Boya Aracı Sai Çizim aşağıdaki araçları kullanarak mümkündür:

 • işaretleyici;
 • hava fırçası;
 • "Su" aracı;
 • "Akrilik" aracı;
 • kalem;
 • "Sulu" aracı;
 • fırçalar;
 • kalem;
 • döküm;
 • Aracı "Kağıt";
 • silgi.

Ayrıca, bu fonların farklı çeşitleri vardır.

vektör araçları

Nasıl vektör modunda Aracı Sai Boya kullanılır? editör gibi görüntüleri oluşturmak için örneğin "Hat", "Eğri", "çoklu çizgi", "değiştirici hattı", "kolu", "değiştirici çizgi kalınlığı", düzenleme, basınç ve hat renk seçimi ve çıkarılması gibi araçlar sağlar .

Ek özellikler

İstenirse, üçüncü taraf fırçalar ve tuval doku yükleyebilir, Aracı Sai boyayın. Onlar oluşturmak ve editör araçları olabilir. Program sadece kullanımı ile yapılan çizimler, fakat aynı zamanda diğer dosya biçimleri (tga, jpeg, png, bmp) değil açılır. Editör "Photoshop" oluşturulmuş ve psd formatında saklanan görüntüleri ile çalışmak da mümkündür.

Nasıl Boya Aracı Sai çizmek için?

Eğer yumuşak, pürüzsüz bir çizgi yürütmek gerekirse Bu durumda, aracı "Sap" almalıdır. Temizle görünür piksel kalem ile çalışır. "Airbrush" tasarlanmış bir "tüylü" yaratmak. Eğer kademeli başında ve sonunda bir çizgi yapmak gerekir Ardından, bir fırça kullanın. Ayırma araçları vasıtasıyla, "Kement" ve "Dikdörtgen Seçim" değil, aynı zamanda sapın "Highlight" ile sadece oluşturulabilir. Gerekirse, benzer araçlar seçimini kaldırmak kolaydır. geniş bir alana boyamak için o ayırmalı ve "Fill" aracını kullanmak gerekir.

Şimdi vektör modunda Boya Aracı Sai nasıl çizileceğini bahsedelim. Ne yazık ki, artan açıklık ile programın vektör hatları vasıtasıyla yine de kaybeder. Bununla birlikte, aynı şekilde, devre taşıyarak bükülebilir vektör düzenleyicisi. Onların aracı "Kolu", aynı raster çizin. Arzu edildiği takdirde, bir tek bir tıklama çizgilerinin kalınlığı değiştirebilir. "Kalınlığı", bu yöneliktir anlamına gelir. Sen (eğri) hem pürüzsüz ve kesik çizgi (çoklu çizgiyi) çizebilirsiniz. Aracı "hat değiştirici" satırı kendisi veya bileşenleri ayarlamak için tasarlanmıştır.

renk boyama için gerekli programın en az bir renk paleti içinde seçilebilir. "Damlalık" aracını kullanarak olabilir istenen tonu seçin.

Nasıl fırçalar ve dokuları yüklemek için?

Şimdi fırçalar Aracı Sai Boya yükleme görelim. Her şeyden önce sen fırçalarla arşiv açmak ve editör ile klasörü ortaya çıkarmak istiyoruz. Bundan başka, fırça şekli (BMP biçimi) blotmap klasör ayarlanır. Sonra brushform.conf dosyası (programından "Not Defteri» içinde, örneğin) herhangi bir metin düzenleyici açıp orada l.blotmap / name.bmp, yazma nerede adı - bir fırça ile dosya adı. aynı klasörde dosyayı kaydedin. Artık indirilen fırçalar kullanmaya başlayabilirsiniz. Kendi ayrıca Çizim, basitçe bmp formatında kaydedebilirsiniz. Ayrıntılı Prosedür aynıdır.

Aynı çok indirilen programda Dokular. arşiv açmak ve Paint Aracı Sai ile klasörü açın. Daha sonra, panoya doku dosyasını kopyalayıp brushtex klasörü içine yükleyin. Bir metin editörü brushtex.conf dosyayı açın ve içindeki l.brushtex / name.bmp koyun. Bunun yerine, doku adı adını koydu. Dosyayı kaydedin ve özgün görüntüler oluşturmak için kullanın. doku yanı sıra bir fırça çizin, programda Aracı Sai Boya edebilirsiniz. Bu durumda, bu dosya da bmp formatında kaydedilir.

Biz genel terimlerle, Boya Aracı Sai nasıl kullanılacağını size şimdi açık, umarım. Program son derece basittir ve işlevselliği diğer grafik tarama veya vektör grafikleri düzenleyici sahibi bir kişinin olayı, zor değildir. Ve onunla birlikte çizmek için bir yeni gelen oldukça zor olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.