Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Yavaş bilgisayarlar için Windows 7 optimize

İşletim sistemi Windows 7 XP sürümü ile birlikte en popüler biri ve kullanıcılar arasında aranan olduğunu. Ne yazık ki, tüm olanakları ile güçlü bir bilgisayar değil herkesi gelemez. Ama sen daha yavaş bilgisayarlar için, sistem high-end PC kadar iyi çalışmadı Windows 7 ile neler yapabileceğini görelim. unutulmamalıdır birkaç nokta vardır.

yavaş bilgisayarlar için Windows 7 Yapı

başlamadan önce sistem optimizasyonu, çok çevik değil PC özel bir yapı zaten sistem kaynakları ve sabit sürücüsünde disk alanı kullanımı üzerine çok fazla yükün bir sonucu olarak bilgisayar terminali veya dizüstü yavaşlatan birçok gereksiz bileşenleri dışlar sistemi optimize edilmiştir sahip olduğunu dikkati çekiyor . Bu , Windows 7 sürümü Ultimate PC 2.1 2010 sürümü (sadece rağmen).

Sürüm, düşük maliyetli netbook ASUS Çiş serisi için en uygun olduğuna dikkat çekicidir. yavaş bilgisayarlarda (RAM 512 MB ve 128 GB sabit sürücüye) için Windows 7 sadece sadece en gerekli özellikleri ile kullanıcılara sunmak, bu tür terminaller üzerinde etkin çalışma için tasarlanmıştır.

Bu durumda, optik medya veya önyüklenebilir flash yükledikten sonra bütün sistem sabit diskinizde alan 1,5 GB kadar sürer ve normal modda normal işlemleri "RAM" sadece 256 MB gerektirir sürücü. Ana özellikleri arasında ayrıca hangi bir sözde "soğuk" bir başlangıç sahip olduğunu belirtmek gerekir arkaplan 23 sistemik sürecin çalışır.

Windows 7 yavaş bilgisayarlar için optimize: temel yönlerini

Herhangi bir nedenle kullanıcı terminalde "Seven" tam sürümünü kullanmak istiyorsa, o optimizasyon sorunlarını çözmek için gereklidir.

optimizasyonu nedir? Çoğu durumda, gereksiz kaynak arka plan işlemleri ve hizmetleri kapatarak bu sürüm RAM ve serbest bırakma disk alanı (sabit sürücüde herhangi sisteminin düzgün çalışması için alan toplam hacminin en az% 10 gereklidir).

Başlangıç öğelerini devre dışı bırakılması

O halde sen yavaş bilgisayarlar için Windows 7 optimize edebilirsiniz görelim. Ve bize sistemle başlamak arka plan hizmetleri, ile başlayalım. "Doğal" sistem işlemleri ve diğer özel elemanlar ile birlikte, "Demir" yapılandırmasına bağlı olarak, başlangıç bağlı cihazlar mevcut olabilir (örneğin, Katalizör Radeon grafik aynı servisi). çalışma sürecinde zaten tamamlanması için zorla gerçekleştirmek etmemek için çoğu zaman pek çok elementler sorunsuz kapatılabilir, başlangıçta içindedir.

Başlamak için, komut msconfig reçete menü «Çalıştır» (Win + R) kullanın. ayarlar penceresinde Başlangıç sekmesine gidin ve sadece orada kontrol edilir kaç bak. Bu kapatılabilir ve bu That - hayır, herkes kullanıcıyı bilir.

Biz seferde de ki: Eğer sistem tepsisinde ve antivirüs karşılık gelen paneli çağırma imkanı ile ikon dil değişimini gösteren sorumludur ctfmon Servisi, hariç neredeyse tüm kapatabilirsiniz. Ancak, eklenti, çoğu durumda, "Görev Yöneticisi" zorla kapatma kapatmaz bile, (elbette, sistem bazı ucuz tarayıcıyı mantıklı bir uygulama ayarlayın ve olmaması koşuluyla) yeniden devreye girecektir.

ctfmon ve antivirüs sürecini: Böylece, zayıf bilgisayarlar için geliştirilmiş Windows 7 eserler başlangıçta sadece iki hizmet terk ettiğini göstermektedir. Yani, demek idealdir.

sağlanması performans

Şimdi özellikle anakart yerleşik entegre grafik kartları ile, yavaş bilgisayarlar için Windows 7 performans soruya çevirmek, böyle "canlı" duvar kağıdı olarak süslemeleri farklı türde kullanmak tavsiye edilmez. Onlar sadece bellekte "yemek". Aynı temalar için de geçerlidir. Birçok kullanıcı kendi yarı saydam bir görünüm (Aero temasını) için "yedi" aşk gelmiş olduğu açıktır, ama aynı zamanda "RAM" nin tüketimidir. Genel olarak, sistem performansı üzerinde herhangi bir olumsuz etki görsel etkisi. Eğer bir yüksek performans sağlamak istiyorsanız nedenle, ne yazık ki, onlar kapalı olması gerekir.

Bu Gelişmiş Ayarlar bölümünde seçildiği menüde, bilgisayar özelliklerinden yapılabilir. Hız menüsüne (sistemde kullanılan görsel efektler) Orada sahiptir. birkaç satır en iyi performansı elde etmek Bir satır seçmek için aşağıdaki kaynaklık eden ilgili sekmede, görülebilir. İsterseniz Sonra, etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak efektleri veya geçerli tema tasarımı değişiklik yapabilirsiniz.

SEO kullanma

Birisi sistemi yapılandırmak çok tembel ise, böyle devam CCleaner, Advanced System Care, Glary Utilities, Windows 7 Yöneticisi ve benzeri özel iyileştirici programını kullanabilirsiniz. D.

Bu araçlardan herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan otomatik olarak sistem optimize etmenizi sağlar. Buna ek olarak, neredeyse bu türdeki tüm uygulamalar arka planda çalışan, özel bir modül Canlı Optimize sahiptir ve gerçek zamanlı olarak sistem kaynaklarına aşırı yük tespit ederken anlık hızlanma sağlar.

Ne seçmek için: Windows 7 veya XP?

Son olarak, birçok kullanıcı er ya da seçim "işletim sistemleri" nin daha sonra bir soru. yavaş bilgisayarlar için Windows 7 veya XP - daha iyi olurdu? Prensip olarak, kaynaklar üzerindeki yükün açısından herhangi bir fark burada değil. Ama Windows 7 özel yapı kullanıyorsanız daha yavaş bilgisayarlar, bence, en iyi seçenek olmasıdır. XP bile yükseltme SP3 ile, bu umutsuz modası geçmiş hala iyiydi ne kadar. hatta sürücüleri ve yazılımları vardır için artık üretilmektedir. Ama seçim elbette, yazılım çalışması gerektiğini nasıl bakıyor kullanıcı ile sadece kalır olduğunu.

Ancak, bir daha nüans var. Eğer "Seven" ile, bakarsanız daha sonra gidebilir ve "on" (bunu Microsoft optimize edilmiş versiyonu ve bu tür yayınlayacak olabilir, asla bilemezsiniz), ancak "ekspishki" ile imkansız hale getirecektir. Yani bu kendi anlamı vardır, düşünüyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.