Haber ve ToplumDoğa

Biz kar daha hızlı erir nasıl sorusuna cevap arıyor: temiz veya kirli

temiz veya kirli: Birçok kişi kar daha hızlı eriyor ne olduğu sorusuna ilgileniyorsunuz? Bu arada, kendisine doğru cevap olarak, en az üç vardır.

Kar nedir?

Kar daha hızlı erir nasıl bir soruya cevap bulmak için: Temiz veya kirli, aynı kendisi tartışma konusu olduğunu anlamamız gerekir.

kar taneleri göz önüne alındığında, bir onlar geometrik düzenli bir tasarım, bir tür kendi aralarında birbirine yapışırsa küçük buz iğnelerin oluşmaktadır olduğunu görebilirsiniz. Neden böyle oluyor - bu çok başka bir konudur. Şimdi kimyasal bileşimi kar katı (donmuş) halde su olduğunu anlamak önemlidir.

Buz ve kar erime noktası nedir?

temiz veya kirli: kar daha hızlı erir nasıl bir soruya cevap ararken gerekli ikinci önemli faktör vardır. Bu erime sıcaklığı buz ve kar.

Bu da katı hal 0 santigrat derecede sıvı işlemlerinde, su olduğu bilinmektedir. Bu nokta ve hepimiz pratik yaşamda kullanmak derece ölçeği, hazırlanmasında referans alınan olduğunu. Yani buz 0 derecede erir sürpriz tesadüf değil. Basitçe konumun uygun olduğunu bilim adamları temel başlangıç noktası sıcaklığını almaya. basitçe - sadece 100 santigrat derece olarak kaynama noktası (gaz, sıvı geçiş) aynı su. Başka bir deyişle, şu anda buhar yoktur. Genel olarak, bu anlaşılabilir bir durumdur. kolayca her üç eyalette görülebilir aynı madde - Dünya üzerindeki tüm su sonra.

emzik gelen bu buhar, yani gaz. şirketinden Bu su, yani, sıvı. Bu kar buz, katı maddeyi yani.

temiz veya kirli: Ne kar daha hızlı erir?

Bu durumda, iki daha önemli faktörler. İlk olarak, kar nerede - kapalı, güneş ışığından izole veya açık alanda. İkinci olarak, neyi "kirli" ile kastedilen.

temiz veya kirli: Biz suda çözünür olmayan yeryüzü kirli kar, kum veya diğer katı maddeler ise, kar daha hızlı erir nasıl sorusuna bir cevap olacağını varsayarsak. Bu tuzlar gibi çözünmüş madde ile karıştırılmış, kar gelince, bu sorunun cevabı farklı olacaktır. tuzlu suları daha düşük bir donma noktasına sahip olduğundan olur.

Su ve tuz - temas noktası, bir maddelerin bir karıştırma olmadığından bu, tuz erime başlar 0 derecede artığı ile birlikte kar olduğunu. Bir tuzlu çözelti 0 ° 'den biraz daha düşük bir sıcaklıkta katı halde olabilir.

Kışın yollarda buz tuz serpilir Şimdi neden herkes anlar? Yani bir sonucu, kayganlığı olarak, erimiş ve sertliğini kaybederek.

Odada Kirli ve temiz kar

Ama, kar ile ilgili değildir herhalde tuz serpin ve hangi kömür veya toprak döküldü. Nasıl olacak erime onun hızına bu gerçeği?

Biz erime noktası açısından konuşursak, öyle. Oda temiz ve kirli karda cadde tarafından getirilen aynı anda suya dönüşür. Sıvı, bir ve aynı katı halden ikisinin geçiş sıcaklığı için.

Sokaklarda temiz ve kirli kar Erime

Ama sonra soru ortaya çıkıyor: "Neden kum, toprak ve neden kirli kar temiz kardan daha hızlı erir serpilmiş yayaların engeller bahar kar, üzerinde?"

Cevap basit: Bu beyaz renk güneş ışınlarını iter ve koyu nedenle içindir - çekiyor. Sonuç olarak, kirli kar ısınma daha hızlı beyaz daha temiz.

Bu silecekleri iyi bir iş yapmak, fizik ve kimyanın temellerini en azından biraz aşina olmak gerekir çıkıyor. Bir yetkili temizleyici icat olarak Sonuçta, sadece kar hızla ve kolayca iyi sırayla sitenizi getirmek için, tuz ve kum ile buz parçayı serpilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.