BilgisayarlarEkipman

Nasıl ve bu üyelerinin bilgisayar var mıdır?

acemi kullanıcıdan doğar ilk sorulardan biri: Sonuçta "bilgisayardır Nasıl", güvenle üzerinde çalışmak amacıyla, onun organizasyonunu anlamak gerekir ve bunun kompozisyona dahil edilir anlamak için. Bu bilgiler ve bu madde kapsamında değerlendirilecektir.

Genel görünüm

Herhangi bir modern PC yapısı aşağıdaki unsurları içerir:

 • Izleyin.
 • Sistem birimi.
 • giriş ve çıkış cihazları.

monitör bilgilerini görüntülemek için tasarlanmıştır. Bununla beraber kolay ve basit bilgisayar ile kullanıcı etkileşimi organize edilecek. Sistem birimi dışında bulunan bireysel bileşenlerini birbirine bağlar. Bunun için bir monitör ve tüm çevre birimleri bağlanır. Ve burada sistem ünitesinin içindeki bilgisayar, bir sonraki bölümde açıklanacaktır nasıl. Bu bileşenlerin çeşitli içerir ve ayrı ayrı ele alınmalıdır. Şimdi örgütün giriş ve çıkış bir pozisyondan nasıl bilgisayarı anlamaya. Cihazın bu sınıfı, tüm bir çıkıntı yapar. Bu ve fare ve klavye ve bir tarayıcı ve bir yazıcı. İlk üç sadece bilgi girmek için kullanılır. kağıda Son yazdırır. Şimdi, hepsi çok popüler hale gelmiştir çok fonksiyonlu cihazları, tarayıcı ile yazıcıyı fakat fotokopi sadece birleştirir.

sistem birimi

sistem birimi kişisel bilgisayarın aşağıdaki bileşenleri yayınlanmıştır:

 • soğutma için CPU fanı.
 • Grafik kartı.
 • Anakart.
 • RAM.
 • Sabit disk.
 • güç kaynağı ünitesi.
 • Okuyucu.
 • CD-ROM sürücüsü.

İşlemci - sistemdeki ana çip. Bu anakart üzerinde yüklü. Bir kontrol cihazı önbelleğe (hızlı en önemli verileri saklamak için bellek), bellek kayıtlarının ve aritmetik mantık ünitesi içerir. Bu bilgisayarın işlemcisi içinde ne olduğunu. O kuvvetle operasyon sırasında ısıtılan. Bu nedenle, soğutucular denir onun soğutma fanları, kullanımı.

Ekran kartı ana devre kartı içine yüklenir. Onun temel görevi - bu monitöre çıkıştır. Bu amaçla tek bir güçlü yonga ve kendi bellek için donatılmıştır. anakart tüm sistemin birleştirici unsurdur. Her şey kurulmamış veya abone olun.

Alt Sistem bilgi depolama uçucu ve uzun süreli depolama: bilgisayarda iki bileşenden oluşur. bir yüksek hız, ancak zaman kesilir tamamen sıfırlanan İlk durumda bu bellek içinde. İkincisi - uzun süre veri depolayan bir sabit disk. Bu nasıl oluşturulacağı tam olarak bilgisayarın belleğini.

güç kaynağı ünitesi enerji arzının sistemini organize sorumludur. Bu, yukarıda ya da arka yüzeyinin altına monte edilen ayrı bir "kutu" şasi. Okuyucu ve benzeri kompakt diskler sürücü. Onlar çıkarılabilir medya ile çalışır. İlk farklı flaş sürücülerin türleri ve ikinci ile çalışmalarını düzenler - kompakt diskler ile (CD, DVD ve Blu-ray, modele bağlı olarak).

Sonuç

Bilgisayarınızın içinde ne anlamak önemlidir. Bu şekilde o üzerinde çalışmaya daha kolay olacaktır. Ayrıca, bir arıza teşhis ve bunları düzeltmek mümkün olacak zaman. Bu pozisyon alandaki çağdaş bilgisayarın yapısını anlamak gerekir dan öyle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.