TeknolojininElektronik

Nasıl güç kaynağını onarmak için?

Güç kaynağı personalki cihaz gücünü alamaz onsuz bilgisayarın çok önemli bir bileşendir. Bu bileşenin genellikle bozuk olduğunu ve güç kaynağının tamir evde denemek için yapılabilir. Orada nabız ve doğrusal türler, operasyon modu ve farklı bir cihaz vardır. Doğrusal blok diyot köprü ve transformatörün bir stabilizör içerir. jeneratörü güç için darbe geriliminin cihazın bir diyot köprüsü tarafından rektifiye edilir, ve daha sonra da geri çekilmesi için yüksek frekans transformatörünün çıkarıldı.

bu süreklilik geçişleri ile tornavidanın, havya, multimetre gibi araçlar kullanılarak üretilen güç kaynağı tamir. Buna ek olarak, gerekli seti, sabit disk ya da ana da yararlı osiloskop ve ek (12), güç kaynağı olabilir. Bir yüksüz darbe cihazı içerecek şekilde yasak olduğunu akılda tutulmalıdır.

masaüstü sık sık ATX güç kaynakları, oldukça belirgin tamir yöntemini ayarlayın.

Öncelikle, cihazın arızası durumunda kuruluna gelen voltajı kontrol etmek. Mevcut Değilse, tahta kırmak için aramalısınız. Bu hatalı soket olabilir, bir ses filtresi olması, teller geçiş yapabilirler. herşey yolunda ise, diyot köprüden sonra besleme gerilimini kontrol edin. Ardından, tamirat yürüten ATX güç kaynağı sigortayı kontrol direnci sıfıra gitmelidir.

Sonraki görünüm varistör (akım bundan sonra olup olmadığı). Bu zaman cihazı yapmak daha kolaydır. Güç kaynağı kalitesi ise kendi ekipmanında yumuşatma sıfır yaklaşım gerekir akımı sargı direncini bobinleri içerir.

Bir sonraki adım ile güç kaynağı durumunu tamir içerir diyot köprüsü bilgisayar. Bu sağlanmalıdır alternatif akım, ve gidin - kalıcı. Aksi takdirde hatalı diyotlar.

Çoğu zaman cihazın arızası nedeni kondansatör başarısızlığı yatıyor. Onlar tükendiğinde ya da şişmiş ise, güç kaynağının tamir veri öğelerini değiştirmektir. yüksek gerilim transistörlerin Operasyonu bir multimetre ile kontrol edilebilir.

Genel bilgisayarınızı yanı onarım sıra TV güç kaynağını giderme yılında özel bilgi ve beceri gerektirir. Sadece bu cihazların çalışması hakkında genel bir fikir sahibi değil. Nedenle hizmet merkezlerinde profesyonellere açmak için daha iyidir. Bazen iş maliyeti yeni bir güç kaynağının fiyatı aşabilir. Nedenle, daha ucuz olduğu takdir edilecektir: tamir veya başarısız bir düğüm değiştirin.

Birim bozuk olduğunu belirlemek için, siyah ve yeşil temaslar (anakart için bağlayıcı bağlantı) kapatılması mümkündür. Veri bağlantısı teller, örneğin, bir klip, fan ünitesi işe yaramadıysa, o zaman cihaz bozuk çıkması muhtemeldir. Kişilere katılma yalnızca ağ cihazından ayrılacak yapabilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.