ÇirkinlikInşaat

Nasıl vakıf güçlendirmek için? Makine ve kurallar

Bugüne kadar birçok rüya kendi tercihlerine göre bunu düzenlemek, hayallerindeki evi inşa etmek ve mümkün olduğunca rahat sürece bu evde yaşıyorum. bu sadece bina kalacak, ne kadar, ama onun konutunda güvenlik seviyesi belirler çünkü Temeller, evin yapımında özel dikkat edilmelidir. vakıf kalitesi, sırayla, sadece betonun notu etkiler, aynı zamanda takviye. Evin inşaatı düşük ağırlık, orada vakfa özel gereksinimleri ile donatılmış modern malzemelerden planlanan, ancak bu tür bir yapı oldukça ağır bir yük yaratacak beri dayanıklı malzemelerin çok katlı binanın yapımında, vakıf güçlendirme, bir zorunluluktur ise. Bu nedenle, bir ev inşa etmeyi planlıyor her erkek kendi elleriyle bir şerit temel güçlendirmek için bilmek.

Ne çalışmaları sırasında gereklidir?

güçlendirilmiş bir baz inşaat geçmeden önce, her şeyden önce gerekli araçları hazırlamalısınız.

işin süreçte, ihtiyacınız olacak:

 • makas oturtularak;
 • Bulgar;
 • pense;
 • çekiç;
 • plastik astar;
 • özel bağlantı elemanları;
 • rulet
 • Demir bükme makineleri;
 • Çelik tel;
 • metal klips;
 • kancası.

Araçlara ek olarak, örgü kullanacağı teknoloji önceden sırasını belirlemek için tavsiye edilir. Inşaat demirini bükme elle veya evde kendiniz yapabilirsiniz özel makineleri kullanılarak olabileceği unutulmamalıdır.

bölme işlemi için üretim makinesi

şimdi bunu nasıl konuşabiliyorsun yüzden temellerini güçlendirmek için gerekli olup olmadığı sorusu üzerine, biz, karar verdik. ilk şey büyük ölçüde işi basitleştirecek özel bir makine, yapmak gerekir. onun üretimi için iki çelik boru bölümü 20 ve sırasıyla 0.5 mm ile 1 metre, bir uzunluğa gerekir.

Sonra sadece aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1. yarım metre tüp, iki delikleri 1.5 santimetre bırakmak olan 5 cm, nüfuz etmektedir.
 2. Tüp 90 derecelik bir açı ile bükülmüştür ve bir katı olarak sabitlenir.

çubukları Bükme böyle bir kendini yetiştirmiş makine ile kolaydır. Bir uç kısa tüp içine sokulmaktadır ve diğer - bir uzun ve daha sonra çubuk dik bir açıda bükülür. Bu kolayca ve kendi elleriyle güvenilir ve dayanıklı güçlendirilmiş temellerini yapma çabaları Minimum sayıda sağlayacaktır.

bağlayıcı armatür

takviyeli bir temel dökme çubuklarının birbirleriyle sıkı bir şekilde bağlıdır, ve gelecekteki temel daha sağlam ve dayanıklı olduğu için, gerekli olan geçme parçaları ile başlar. Daha sonra ele alınacağı çeşitli yöntemlerle takviye Örgü.

yöntem, bir

Birçok profesyonel, düzgün bir temel güçlendirmek için nasıl hakkında konuşmak örgü parçaları için bir tel kullanıyoruz. Bu, bu yöntem en basit ve hızlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu çubuklar çelik tel dvadtsatisantimetrovymi kesimleri tespit gerçeğine dayanır. Ancak, bu tel sıkılaştırmak için çok daha kolaydır hangi özel kanca, gerektirecektir.

yöntem iki

örme Başka bir ortak yolu herhangi özel dükkanda satın alabilirsiniz bağlantı çubukları özel klipler vardır. klipsin her bir ucu, çok güçlü bir bağlantı elde, şaftı üzerine monte edilir.

yöntem, üç

Nasıl vakıf güçlendirmek için, bu yüzden güvenilir ve dayanıklı alacak? Bu uydurma örme kucağında için, böylece çerçeve daha dayanıklıdır. Ancak, örtüşme belli uzunlukta tutmak çok önemlidir. Deneyimli inşaatçılar otuz armatür çapları daha az olması gerektiğini savunuyorlar.

yöntem, dördüncü

yapısı çok ağır olduğunu ve temeli üzerine büyük bir yük bekleniyorsa, bağlama fikstürü kaynakla en iyisidir. Kaynak teknolojisi dolayısıyla çelik çubukların çapına bağlıdır. Önemli Bu oyundaki rolü ve donatı türü. Onların betona yapışmasını arttırmak gibi çubuklar nervürlü kenarları satın almak en iyisidir.

takviyesi için uygun bazlar tipleri

Başlamadan önce, ilk olarak bir temel takviye etmek nasıl anlamamız gerekir. Böylece vakıfların türleri takviye tabidir öğrenmek için gereklidir.

Bugün itibarıyla aşağıdaki türlerden vakıf gücünü artırabilir:

 • sütun;
 • kayış;
 • Plaka.

Her türün vakıf kendine özgü özellikleri vardır ve farklı şekillerde takviye olduğunu anlamak önemlidir, bu yüzden her biri üzerinde durmak gerekir.

Takviye kolon tabanı

Nasıl sütunlu tip temellerini güçlendirmek için? Çok basit. 12 mm nervürlü bir taban çapı, aynı zamanda, geleneksel çubuklar çiftleşmeye 6 mm kesit çubuklar ile 6 gerekir. Beton çubukların dökme yaklaşık 10 mm ile ondan çıkıntı, bu sayede takviye yapılmalıdır.

Takviye bant tabanı

Birçok kişi nasıl takviyeli Yassı temel sorusu ilgileniyor. Bu vakıf bu tip dolayı ereksiyon kolaylığı nedeniyle en yaygın olmasından kaynaklanmaktadır. tabaka halinde, bu durumda vanalar sayısı monolitik baz boyutlarına bağlıdır. çubuklar arasındaki mesafe 15 ila 25 cm arasında olabilir.

Çoğu durumda bant taban ölçüsüne 400h500 mm vardır. gerekli takviye edici olduğunda tabanın her iki yanında 100 milimetre ile geri çekilmek üzere. çubuklar döşerken yaklaşık 35 santimetre bırakmak aralarında.

Şimdi düzgün şerit temel takviyeli nasıl biliyoruz ama temel mukavemeti ve dayanıklılık da marka ve beton donatı türüne bağlıdır. Bu yivli beton ve yüksek mukavemetli bir karışımı kullanmak en iyisidir.

temel döşemesinin Takviye

Karo tabanı en düşük mukavemeti vardır, bu yüzden dökülür takviye gereklidir. Bu durumda çubuklar kaynak yapılmış eklem vasıtasıyla sabitlenmelidir. bunlar yeterli mukavemet ve çerçevenin bükülmezlik temin etmek mümkün değildir, çünkü örgü başka herhangi bir tip uygun değildir. Buna ek olarak, nokta, valf tamamen beton olup kırık daldırılmış olmalıdır edilir.

nitel temel elde etmek üzere kütüğü güçlendirilmiş, kalınlığı 300 mm olmalıdır ve dikey ve yatay çubuklar arasındaki aralıklar 350 mm'yi geçmemelidir. Buna ek olarak, en fazla beş milimetre olmamalıdır levhanın kenarlarından dengelenmiştir.

Evin altında vakıf Takviye: İpuçları uzmanları

kendi ev inşa etmek isteyen her kişi, evin altında vakıf güçlendirmek için nasıl düşünmek. tabanının güçlendirilmesi vakıf çöküntüleri engelleyecek çünkü Ve bu, şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, dikkate birçok nüansları almalıdır.

vakıf düşük dirence sahip olacak, o zaman bina için ek riskler vardır. betondan bir temelin dökülmesi Buna ek olarak, tabanın dış negatif faktörlerin etkisi çoğu zaman deforme olur ve çatlak altında, yani bu materyal, çok düşük bir yumuşaklığa sahiptir gerçeğine önem verilmelidir.

Eğer sert bir iklime sahip bir bölgede yaşıyorsanız, temele yükün eşitsiz dağılımının en aşırı soğuk baz şeklini değiştirecek gerçeğine yol açabilir ve binanın kendisi yol açacaktır.

Önlemek tüm bu sorunlar yüksek bir güç ve dayanıklılık sahip olduğu için, evin altında vakıf takviyeli yardımcı olacaktır, ve şeklini değiştirmez ve hatta yüksek yüklerde çatlak olmayacaktır.

yollarını takviye

Konut taban yapısı için takviye, dikey ve yatay olabilir. İkinci varyant zemin üzerinde daha muntazam bir yük dağılımına katkıda bulunur. Dikey takviye bazın kuvvetini arttırmak için ek bir ölçüsü olarak kullanılır.

Evin altında taban takviye edici işlem

Peki, nasıl bir konutta temelini güçlendirmek için? İlk adım tabanının geleceğin parametreleri hesaplanacak. Bu uygun kalınlıkta armatürü bulacaktır. Bağımsız bir temele bina yaratacak yükü hesaplamak o profesyonellerden yardım almak en iyisidir böylece, bu, zordur.

Hesaplamalar tamamlandığında, aşağıdaki sırayla yapılır üretimini çerçeveye başlayabilir:

 1. Seçim ve malzemelerin alım.
 2. kavşaklarda koşum takımı parçaları. Daha iyi çubukları kaynaklı dikişleri bağlayan maksimum kare güçlü ve dayanıklı almak için.
 3. Karkas takviye edici ağ alt kısmı kaynak yapılmaktadır.
 4. takviye çerçevesini Döşeme.
 5. çevresel faktörlerin olumsuz etki çerçeveyi korumak için, üst kısım yapıştırılır.

karkas imalatı üzerine çalışmalar tamamlanacaktır zaman, güçlendirilmiş temel dökme başlayabilirsiniz.

Bunun için:

 1. yürütülecek bir ev inşa etmek için bir yer hazırlayın.
 2. Bir çukur kazın.
 3. kum yatağı yatırın.
 4. kalıp ve çerçevenin kurulumunu çalıştırın.
 5. Somut bir temel dökün.
 6. Karışımın tamamen kurutulması bekleyin ve bir yüzey muamelesi üretir.
 7. tabanı oluşturmak için.

yıllardır sürecek kalite ve dayanıklı güçlendirilmiş temel oluşturun, yalnızca bu talimat bağlı kalarak açıkça olabilir.

Ne kadar olacak vakıf takviye

O evin altında güçlendirilmiş temel dökme mal olacak ne kadar sorusuna kesin bir cevap vermek zordur. Tüm materyallerin kalitesine değil, aynı zamanda binanın tasarım özellikleri üzerinde sadece bağlıdır. Buna ek olarak, bu hesaba özel ekipman kullanımı olmadan mümkün değildir kurulum maliyeti, almalıdır. Eğer sert bir iklime sahip bir bölgede yaşamak veya bataklık alana bir ev dik ise beton performansını artırmak özel katkı, hem de buna karşılık, ek mali maliyetler getirmektedir, ısı ve su yalıtımı, istenen yapıyı eklemek için tavsiye edilir.

Anlaşıldığı üzere, vakıf faaliyetinin takviye kolay, ama çok gerçek değil. En önemlisi, ereksiyon sırasında vakıf her tip için özel talimatlar bağlı kalırlar. Buna ek olarak, çalışma sırasında her zaman emniyet önlemlere uymalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.