ModaGiysi

Nasıl şalvar dikmek için?

Şalvar, hem de Saris, chuni veya dupatta, Hintli bir kızın gardırop ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Avrupa ile Hint kıyafetler karşılaştırıldığında, yukarıda listelenen giyim takım elbise, pelerin, elbise, atkı gibi, böyle tanıdık sözcükleri çağrılabilir unutulmamalıdır. Ama Avrupa isimler tüm özgünlük ve Hint giyim ihtişamını ifade edemez.

Hindistan'da Moda

Bu kostüm geleneksel olarak kabul edilir Hint giyim kadınlar için. Uygun kıyafet Pencap bölgenin en popüler, bu yüzden takım elbise genellikle bunun yanı sıra, sen telaffuz şalvarlar gibidir duyabiliyorum Pencap denir.

onlar haysiyet ve zarafet görünüm verir çünkü Orta Çağ, kostüm Pencap Hint kızları sevdim beri. bu kıyafetlerin dönüştürülen Uzun bir süredir, tasarım ve stilleri değişti. kostüm ana vurgulamak kolaylık ve çok yönlülük vardır. Şalvar gündelik yaşamda ve kutlama hem uygun olacaktır.

giyim Tarihçesi

Şalvarlar erkek ve Güney ve Orta Asya kadınlar tarafından giyilen geleneksel giysidir. Ayrıca Afganistan ve Pakistan milli kıyafet olarak kabul edilir.

takım elbise çok popüler ve Bangladeş ve Hindistan'da kadınlar arasında yaygın, ama hayır, Hindistan'da şalvar döndü nasıl gerçek bilgiler olmasına rağmen. Çalışmalar giysi Moğol istilası sırasında ortaya çıktığını göstermektedir. Ama gerçekten şalvar takım elbise devlet İslam'ın geldikten sonra XVI yüzyılda yayıldı.

Bir takım nedir?

Klasik Pencap - üç bölümden bir kombinasyonudur:

  1. Salwar (şalvar) - gevşek bir pantolon. Çoğu zaman, onlar geniş üst vardır ve daha dar aşağı. yumuşak bir kemer veya kayış ile büzülebilir bir bel Salwar. Buna ek olarak, Churidar denir, geniş pantolon sıkı sıska modeller var.
  2. Kameez - şalvar ile birlikte giyilen uzun tunik. Her tarafta kızların hareketini engellemeye değil izin yüksek yarıklar vardır.
  3. Bu kıyafet mutlaka pelerini tamamlayacak gerekir. Bu dhupatta denir.

Geleneksel Hint giyim stillerinin çeşitliliği

Bugün, tasarımcılar yenilikçi modeller ve stilleri çok sayıda geliyor. Camisa bizim Zamanla yaka geniş bir çeşitlilik vardır. pul, boncuk, nakış ve daha fazlası - çeşitli dekoratif öğeler kullanılarak giysilerin imalatında ise. Geleneksel kameez diz ulaşmalıdır rağmen tüm modern giyim boyu mevcut çerçeve ve sınırlamalar bypass sonra, o kadar önemli değildir.

üç bölümden oluşan Konvansiyonel Hint şalvar, birçok türü vardır.

Churidar. kostüm dar pantolon oluşur, bunlar çok daha uzun bacaklar ve çok sayıda kıvrımlar toplanan olabilir. Böylece sık sık diz altında Tunica ve kafasına takılan bir atkı.

Patiala tarzı. altta pileli geniş boyunduruk üzerinde Pantolon bloomers rakam kusurları gizleyebilirsiniz. Onlar kısa bir tunik ve kafasına bir eşarp ile tamamlanmaktadır. Efsaneye göre, bu takım Patiala Mihrace modaya sayesinde oldu.

Anarkali. Parlak kıyafetleri bir sundress içinde daraltılmış pantolon ve tunikasıyla oluşur, en dar ve meme dip başlar.

Paralel Hint kostüm. Üç parçalı takım düz tunikler, düz pantolon ve klasik atkı oluşur.

Sharara. Giyim kalça pantolon, kısa kollu veya onlarsız ve klasik şal kısa tunik gelen alevlendi içerir.

Neden Hint şalvar takım elbise tercih?

Pencap sevgi özgürlük gelişmesiyle birlikte Hindistan'da yayıldı. Ve bugün sari ile takım elbise boyunca bir vatandaşıdır. Şalvarlar Hint kadınlar arasında çok popüler olduğunu ve nedenleri vardır:

  • Kolaylık. o her zaman rahat hisseder bu elbise olarak, Pencap her türlü hava uygun olacaktır. Özellikle aynı anda bu giysi beri de elbise ve pantolon çağrılabilir.
  • tasarımları ve tarzı büyük seçim. Tasarım görüşe göre Pencap tasarımlar işlemeli veya tasarım yazdırılır. takımları üretimi için çeşitli kumaşların kullanımı. Günlük giyim için, pamuk seçin abiye ipek iyi, organze ya şifon uygun.
  • Bir stil ve büyüklüğüne şalvar Picking, sen figür tüm kusurlarını gizlemek ve avantajları vurgulayabilirsiniz.
  • yönlülük ve zarafet. Bu giysileri, sen çalışmak veya takım elbise görüntü daha kadınsı ve romantik yapacak, yürüyüş gidebilirsiniz.

Dekorasyon Hint giyim

Panjabice bir bakış sunar. Ama stilleri, desenleri ve kumaşları, takı büyük bir seçim oynadığı önemli role çeşitli ibaret değildir. Ve nakış ve Rhinestones, çeşitli süs eşyaları ile dekore kostüm ve hatta aynalar sadece bu.

Ayakkabı gelince, bu giysiler için topuklu veya işlemeli terlikler içeren en uygun sandalet bulunmaktadır. ellerde ve ayaklarda görüntü bilezik Hint tarzı tamamlamak yardımcı olun.

Diğer giyim gibi Pencap özel mağazalarında satın alınabilir, ancak yüksek kaliteli şık elbise sahibi olmak istiyorsanız, bu rakamın bireysel özelliklerine uygun olarak şalvar dikmek en iyisidir.

Dikiş elbise Hint

Bugüne rağmen birçok kostüm tasarımları vardır, ancak iki gruba ayrılır Şalvar iki büyük farklılıklar vardır: onlar ayakları (Churidar) kapsayacak geniş kesim pantolon ve pantolon bir model. Onların temel fark çok dar ve ayak bileklerinin birçok kıvrımlar alanında ve bunlardan daha alt churidary, daha güzel o elbiseyi görünmesidir. pantolon Pencap herhangi kız mümkün olduğunca rahat hissederiz böyle takım dans dersleri, için mükemmel bir seçimdir.

Biz kameez hakkında konuşursak, modellerin çeşitliliği tek kelimeyle muhteşem. Bunlar pamuk, ipek, şifon, tül, ve diğerleri gibi malzemeler, çeşitli dikmek olabilir. Bütün bu dekorasyon pul, payetlerin, uygulamalar, nakış, t. D. uzunluk, kısa diz, ayak bileği ulaşabilir.

Desen: şalvar

İlk bakışta pantolon Çizim biraz karmaşık görünebilir, ama gerçekten tüm bu korkutucu değil olabilir. Asıl - Çalıştığınız oldukları talimatlarda tüm adımları gerçekleştirmek için. Esnek bir konuyu seçmek için pantolon iyi olduğunu dikin - jersey, Lycra veya Stretch pamuk uygun.

Binaya başlamadan önce, tüm açıkça ölçülen olmalıdır: uzunluğunu bileklerine, kalça, belden yukarı diz bel ve alt bacak uzunluğuna belden. Ayrıca, gerek diz, ayak ve ayak bileği miktarını ölçmek için.

İlk adım, ürün (ayak bilekleri için bel uzunluğu) istenen uzunluğuna karşılık gelen bir doğru çekmektir. Daha satır aşağı 20 cm germek ve jant olarak işaretleyin. Bundan sonra, yukarıda çizim, bir ara hat ölçmek gereklidir, nedenle kabul edilir: kalça üçe bölünmüş ve 5 cm ekleyin.

Çizim diz hattını kaydetti ve alt bacak satır olmalıdır Ayrıca üzerinde, daha önce yapılan ölçümlerde uygun olmalıdır. ara madde işareti de dikey bir çizgi çizmek gerekir, da dizlerinin. Diz artı 2.5 cm 1/2 hacim düzeyde çizmek gerekir kalça ve hattın dikey 9 cm 1/3 eşittir.

çizim sürdüren alt bacak ve ayak bileği düzeyinde bir dikey çizgi çizin. hacimleri her biri 2.5 cm ikiye bölünüp eklenir. Sınır çizgisi aynı zamanda yarı hacim ayak bileği artı 2.5 cm eşittir.

ara satır sonu da nokta O'i işareti, bu O noktasından ikinci nokta not edilmelidir, bu 1/12 hacim uyluk artı 2.5 cm eşittir. Bu noktada gerek dik bir çizgi çizmek ve bel bağlamak için. Aşağıda çizimde gösterildiği gibi tüm noktaları bağlayacak ve desen hazır.

Camisa, desen dikiş Eğer bu şekilde farklı bir model oluşturma, girintinin şekli veya kovan uzunluğunun değiştirilmesi, herhangi bir temel elbise ya da ceketi kullanabilir.

İstenen estetik etkisi olabilir başarmak, ama doğru kumaş, Pencap, uzunluk ve stil silüet seçmek önemlidir belirleyin. Yukarıda sunulmaktadır fotoğraf olan şalvar Kostümler, bunun için en uygun olanı belirlemek yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.