ModaGiysi

Hood: ne olduğunu, bir fotoğraf, bir değer

Fabrikada yapılan pelerin, hiçbiri, giyim pratik ve rahat parçayı yerine geçemez. O herhangi bir modern özgü olmayan bu işlevlere sahiptir moda pelerin ve Headdress. Her zaman kaşifler, bilim adamları, dağcılar hiç Kafkasya'yı ziyaret kutlanır.

tanım

Hood - nedir? Bir milletin şapkaya aksesuar ve formların zamanında bağlı olarak belirli farklar vardır.

Ancak genel kaputu - sıcak bir şapka, kumaş yapılmış ve uzun uçları, genellikle yıpranmış üst şapka akut açılı kapağın bir biçimini temsil etmektedir.

Tarihsel sözlüklere göre, bu tür giysiler farklı tanımları vardır.
Genellikle Türk halkları bez veya yünlü kumaştan dikilmiş uzun uçları (bıçaklar), yıpranmış silindir şapka, bir sivri kukuleta olduğunu.

Kelime "kaput"

Kafkas kazak başlık ve dikilmiş kumaşlar tipik olarak 2 açık kenarı olan bir kare torba şeklinde ve uzun bıçaklı köşelerde ince beyaz ya da siyah (daha az kırmızı) renk yapılır. Türkçesi gelen giysi adı "kafa" "sorumlu", "renk" ya da anlamına gelir. Başlangıçta ben (genellikle İskit vazolar görüntülerde bulunan) bıçakları olmadan kaput tarzı vardı.

Kafa - Adını Türk kelimesi «Baslık», «baş» geliyor.

Hood: fotoğrafı, tarih, formlar

Bu yüzeyler şapka yapısı ile belirlenen Doğu kökenli Bashlyk - metalik iplikleri, fırçalar ve varlığı ile işlenmiş dekoratif kablosu. Şeklinde davlumbaz (askeri) daha şiddetli gibiydi. Renkli deri örgü ve bağlantı eklemlerle, basitlik şeklini vurgular kesilmiş.

Rusya'da, yaymak Bashlyk nedeniyle bazıları Kafkas halklarının hemen yakınında yaşadığı gerçeğine, Kazaklar katkıda bulunmuştur. Böylece, onlardan bu koşullar için giyim (burka) en pratik öğeler ödünç var. onlar burnous (kukuletalı pelerin) giymek başladı Çok şık ve şık davlumbaz, 1830'larda oldu.

ordu olarak, bir başlık 1862, kalıp parçalarından biri olarak dahil edildi ve o deve tüyü, ıslak kum renginden dokuma kumaş shilsya. Donanma siyah kaskı. Kural olarak, o don güneşten arka korumak için yaz aylarında en fazla 5 derece olduğunda koyar.

1863 yılında çok popüler ve büyük talep kaputun oldu. Bu nedir? Bu moda zirve oldu. Hatta çeşitli kutlamalar ve topları giymek başladı. Tatil davlumbaz kırmızı kumaştan yapılmış ve her gün daha koyu tonlar ve hatta siyah sahip bulundu.

Almanya ve Fransa - Bu giysi hatta diğer ülkelerde, bir üniforma olarak tanıtıldı zamanda çok kullanışlı ve pratik oldu.

Antik başlık Vaynah (Çeçen ve İnguş)

Çok yönlü ve basit başlık. bunun için ne Kuzey Kafkasya halkı? Bu başın en eski parçası, onlar kostüm ayrılmaz bir parçası olarak varlığını tam anlamıyla "kafa" ya da "başlık" olarak çevirir Türk kökenli adıyla, (ön ve yol gibi).

Hood - Bir zamanlar vb Dağıstan'da, Gürcistan, Osetya, Kabardey-Balkar, yaygın olan giyeceğin o Vaynah kostüm bütünün ayrılmaz bir parçası oldu ... Ve bu, her türlü hava koşulunda giyilen yağmur, kar ve rüzgara karşı mükemmel bir koruma olarak hizmet vermektedir.

Çoban genellikle lambing sırasında küçük yavrusu olan, gıda bir torbaya olarak kullandı. ekim dönemi ve sürgünler tohumları taşımak için kaputu kullanıldı.

günlük kullanım ek olarak, ve kaput dekorasyon kostüm kutlama erkekler olarak kullanılmıştır. o gelin almaya gittiğinde lüks davlumbaz gelin ile süslenmiş.

giymek yolları

şekil kaputu Oldukça basit. Nasıl giymek? Bunu giyen bir İronik olarak, birçok yolu.

1. dövüş (lap) kemer üst palto giyerek omuzlarında giymek. Cap sırtına koydu, ve kayışlar tarafından kaçırılmış bunun uçları, (sağ sola altında) göğüs naperekrest koymak ve onun kemer takın.

mücadele olmadan 2. Bashlyk bant düz bir ön göbek koydu ve dikkatli bir şekilde kapamak denize kaplama düğmeleri (üçüncü ve dördüncü) arasında, ya da ikinci (çapraz önden arkaya) atlanır ve omuz kayışı altında yakıt ikmali sona erer.

3. Kaput sadece boynundaki atmak, viraj iki kez kapak başını kaplı ve boynuna sarılmış uçları, yaka kaldırdı değildir.

4. başını ana Headdress oldu kapağını donatın ve yaka etrafında sicim uçları ele geçirildi.

Bu yüzden kaputun hakkında bir şey öğrendim. Bu nedir? Bu başlık her bakımdan çok uygun ve pratiktir. Şu anda, kaput kullanım dışı (bir zamanlar popüler ve özgün kentsel giyim öğesi hiç), bir nedenle bu skandala hiçbir usta usta olduğunu. Ve yine zarif varyant hala amatör sanatçılar ve profesyonel dansçılar halk topluluklarından Kafkasya cumhuriyetleri tarafından kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.