Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl rüyaları hatırlamak? Nasıl rüya biliyorum

rüyalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bunları ve ne sonuç bağlıdır hatırlamak nasıl metodoloji, tanıma gerekir.

gecenin bilinçli vizyon diye bir şey yoktur. Herhangi psikolojik sorunlar ya da kişisel hedefleri bir bildiri ile ilgili çok yararlı olduğu bilinci ile çalışmak için yardımcı olur. Bu yöntem genellikle psikologlar tarafından kullanılır. Ancak, aynı zamanda insanın bilinçaltının ile işler olduğunu. Bu kendini daha da ilginç yönü. Bilinçli gece görüş ile nasıl çalışılacağını öğrenmek için, en azından bu rüyanın en azından bir parçasını ezberlemek öğrenmelidir.

dinlenme durumu

Bu doğrultuda hafıza eğitimi nasıl ilk öneri daha uzun dinlenme taşımaktır. Yani yatmak sinir sistemi voltajının büyük payı çıkarıldığında ise, dinlenmiş olmalı. Görme ezberlenmesi odaklanmak için bir fırsat vardır. Uzun bir uykudan avantajı da sonraki hikaye giderek süresi haline geliyor olması.

Ayrıca geri kalan bir süre içinde vizyon arasındaki aralığın bir azalma vardır. Bütün uyku döngüsü birkaç örnekleme zamanı bölünür. İlk gece görüş 10 dakika için birkaç saniye boyunca oluşabilir. Sonra kısa süreli mola yoktur. İkinci uyku 45 dakika için yaklaşık yarım saat kadar sürer. o uyku vizyon batırılır konuda uzmanların çok görüş vardır. Bazıları bu kişinin hayallerini hatırlamıyor neden açıklıyor, uykuya dalma sonraki ilk birkaç saat içinde gerçekleşir savunuyorlar. Ve uyanık, o sadece onları unutur. Gerçek gibi görünüyor, ama başka bir bakış açısı vardır.

Diğer uzmanlar tüm eylem uyanmadan önce birkaç dakika içinde gerçekleşir inanıyoruz. Bu gibi durumlarda, ve olasılık rüya hala uyku hafızasında ertelenmesi yüksektir. Başka güvence biz daha duyarlı uyku ve dinlenme esnasında dış seslere tepki olanlar, denekler kendi vizyonlarını hatırlamak mümkün olduğunu göstermiştir olmasıdır. aslında doğru bakış bu noktaların hangisi, oldukça zor söylemek. bağımsız sonra insanlar yapamaz tür ifadelerin doğruluğunu kontrol edin.

Kısa uyanış

Sonraki şey yapmak için kısa süreli canlanma yöntemine başvurmak olduğu bir rüya hatırlamaktır. Böylece yatağının yanında avans veya dizüstü notebook ve kalem hazırlanmalıdır. Onların yardımı ile, uyanış üzerine hatırlamak her şey hakkında notlar yapmalıdır. Hatta sadece bir rüya parçası ise. Tüm ayrıntıları açıklamak için önemlidir. Rüyada belirli bir kişi ya da sadece bir kişiyi, bir bina veya bir oda, nesneler, hayvanlar ya da hayali yaratıklar her türlü prividetsya olabilir. Kendi eylemleri işaretlemek için de önemlidir. Sadece bir gözlem, yoksa uyku arsa etkin rol aldı. Bir rüya hatırlama bu yöntem için temel görevi - acilen hatırlıyordu her şeyi yazmak, uyanıyor.

Mark anahtar anları

vizyon oldukça uzun olacağından daha kolay, bu hayali yakalamak için yapmak ve geceleri yapmak için sadece çok tembel için, sadece ana kilit noktaları belirtmek gerekir. Sabah, derlenmiş listeyi okuduktan sonra, bütün ayrıntıları zor olmaz unutmayın. Bir diyalogları içeren öğelere dikkat edilmelidir.

Örneğin, bir adam onun arkadaşı ile konuşuyordu hayal. Bir deftere Akıcı yazma kelime "diyalog", uyuyan o olduğunu hatırlar. Hatta konuşma özünü hatırlarsınız. Ancak, konuşulan cümleleri ve diğer ayrıntılar tamamen unutulmuş. Diyalog en az birkaç tırnak tanımlamak için denemek için gerekmektedir.

günlük

Bir kişinin gururla kendini söyleyebiliriz ki: "Onlara her gece rüya hatırla" - o zaman günlüğünün bir tür daha uygundur tutun. Bu kayıtlara göre anlamak ve bir süre sonra fark fazla. Belli vizyonların istatistikleri hesaplamak için de ilginçtir. Bu kayıtlara dayanarak, kolayca bir oluşturabilir , kişinin psikolojik portresini bilinçaltında olur ve daha ne olduğunu öğrenmek.

başka bir seçenek

kendisi hakkında güven ile konuşmak kişiler: "Ben hayallerini hatırlamıyorum" - meseleleri basarak yaklaşık sabah gürültüsünden ve düşüncelerle müdahale olasılığı yüksektir. Bu yüzden sadece kendinize onların rüya olduğunu fark etmek kolaydır olasılığını vermeyin. Başka bir deyişle, zaman yoktur. çılgınca insanları uyanış hangi günde hatırlamaya çalışarak sonra planlanan ne, nerede başlamak için ne yapacağını ve. Daha sonra eyleme doğrudan ilerler.

Yaklaşan gün düşünmeye kafamda kaynıyordu, öğrenim veya çalışma ücretleri başlayan planları oluşturuluyor. Gece kişi bütün Delhi tamamlar ve tekrar uyutmak. O ilginç hikayeler çeşitli prividetsya ama başarılı olmadı hatırlıyorum. Ve her şey sabah tekrar tekrarlanacaktır. Kısa vadeli canlanma süresi ve altın ağırlığına uykunun her dakika olmadığında, o zaman kayıt en kısa uyanık olarak yapılmalıdır. Belki dergide olacak hikaye belirli hikaye, ama tecrübeli duygular hakkında değil.

Çoğu zaman, insanlar duygu hayal ve çok inandırıcı. Aşk, hassasiyet, korku, öfke - bu ve bir kişinin açıkça öngörüsünde hissedebilirsiniz birçok başka duygular. Bu derin psikanaliz için çok değerli bir malzemedir. Sonuçta, insanlar her zaman sırlar kendi bilinçaltına kaydedilir merak ediyor.

derin uykuda olanlar için yöntem

Nasıl rüyaları hatırlamak? Bu konuda Teknikler, çok var. Bunlardan biri başınıza geceleri neredeyse yapamaz oldukça derin bir uykuda olan ve uyanmak isteyenler için uygundur. Bu amaçlar için iddia edilen uyku anda çalar çalar saat ayarlanmalıdır. Uyanış, akla gelen tüm açıklamak için. Biz anlatı biçiminde bir günlük tutmak olmamalı, uyku içindir bu değerli zaman harcamak gerekmez.

kısaca bir liste veya nesneler, eylemler ve şeylerin aktarımında ana noktalarını yakalamak için yeterli. Alarm 90 dakika aralıklarla ayarlamak için tavsiye edilir, bir kişinin bir hayali vardır ki zaman iddia ediliyor. Örneğin, aralıklar olabilir - 5 6:30. Kendini biraz daha uyu vermek için fırsat izledi. Eğer yoksa, o zaman ilk uyanış uykuya düştükten sonra 3-4 saat sonra, örneğin, biraz daha erken çalışmalıdır.

İkna tekniği

Nasıl rüyaları hatırlamak? Kanıtlanmış bir yöntem ikna tekniğidir. Kendi düşüncelerin güç bir kişinin daha önce imkansız gibi görünen yapmak neden olabilir sır değil. Bu ilke bu durumda çalışır. yatmadan önce, kendinize kesinlikle hatırlamak bir rüya tarafından görülmelidir kurulum, vermelidir. Tabii ki, ilk kez gerçekleşmeyebilir.

Bu fikri atmayın Ama eğer, zaten birkaç gece, sen teknik çalıştığından emin yapabilirsiniz. Bu yöntemde uygun olarak, gecelik iki veya daha fazla hayallerini depolama seviyesine ulaşabilir. sayıları aştığında 2-3 hikaye biraz zor hepsini yakabilir. Bu nedenle, değerli anılarınızı kaybetmemek için de, görme ana noktaları tezisno sonuca sınırlamanız gerekir.

Bir kişinin hayallerini hatırlar ve etkin bir şekilde bu tekniği kullanır bilir, o gece tanıştım, bütün dersleri hatırlamak edebiliyor. Ayrıca, genel resim görüntüleri ve eylemlerin oluşturulur. Buna dayanarak, bu rüya dünyanın hayalini yarattı. uçlarını oluşturma aşaması bir sonrakine geçmek eğilimindedir zaman. hayallerinin haritasını çıkarmak için Sonra kuvvetle tavsiye. Ancak, bu tamamen farklı bir düzeydir. Bir sonraki tren belleğe kadar.

Baş ve bağlama köşe yastıkları değiştirin

Nasıl rüyaları hatırlamak? insanlar birçok yöntem vardır. İlk yatak başlığı değiştirmektir. Bundan bir kişi tanıdık bir şekilde uyku moduna geçer gece ve yanında - baş, orada burada ayaklar ve böylece sırayla olmalıdır. uyku konumunun değiştirilmesi yeni heyecanlar yardımcı olur, böylece depolama çok daha iyidir.

İkinci yol yastığının üst köşesinde bir mendil kravat olmasıdır. Genel kanının göre, bu rüyalar için bir tuzak oluşturur. daha verimli Hangi yöntem, size zor olmayacaktır, özellikle de kişisel deneyim kontrol edebilirsiniz.

İplik yardımcı olacaktır

Nasıl bir iş parçacığı tarafından rüya hatırlamak? sürümüne bağlı iki türü vardır. İlk yöntemde, iplik kesme alıp gevşek bir düğüm kravat gerekiyor. Bütün bu yastık uyku altına yerleştirilir. Sabah, uyanma, sen düğüm deponun aynı anda, bir hayali hatırlamaya çalışmalıdır. İkinci seçenek - yastık üst köşelerinden birinde bir iplik bağlamak için. Geleneksel olarak, uyanma, yapısını parçalamak ve anılar tadını çıkarın.

Neden hatırlamıyorum

Ben rüya hatırlamıyorum neden Birçok merak ediyorum. Cevap Fransız bilim adamları tarafından bulunmuştur. Bunlar hassas uyku ve genellikle geceleri uyanmak insanlar, derin ve dalmış olanlar daha iyi gece görüşünü hatırlamak iddia derin uykuya. Bu bilimsel bir açıklaması var. Aslında, hayallerini hatırlamaya kabiliyeti insan serebral korteksin prefrontal alanı tarafından kontrol edilir. Bu Temporoparietal kavşak, bilim adamlarına göre, dünyanın dışındaki kaynaklardan gelen bilgiler verilerinin verimli işlenmesi için sorumludur. Çok hassas ve uyku sırasında sesler ve diğer uyaranlara cevap verebilmek uyuyor İnsanlar, temporo-parietal bölge hemen hemen her zaman aktiftir. Hangi gelişmiş gece görüş hatırlamak yeteneğini açıklar.

Araştırma sonuçları da bu kişilerin uyku sırasında ve uyanıklık sırasında, hem de kendiliğinden beyin faaliyeti ile karakterize edilecek bulmuştur. pek onların gece görüşünü hatırlamak İnsanlar, bu rakamlar çok daha düşüktü. Bu beyin aktivitesinin monitörlerin etkinlik çıkıyor uyku gördüklerinden için hafızanın oluşumu için koşulları yaratır kişiyi.

Ve gerekli olup olmadığını hatırlamak

Birçok ilgilenen ve sen hiç rüya hatırlamak gerekip gerekmediğini? Gerçekten de, çoğu zaman sadece istediğiniz prividitsya böyle sonsuza unutmak olur. Yeni ve canlı gösterim ile hayatınızı doldurmak ise rüyanın bellek çok hızlı ve kolay bir şekilde silinecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.