Ev ve AileÇocuklar

Semptomlar ve tedavi: bebekler laktaz eksikliği

anne sütü olduğunu - yenidoğana en iyi gıda sır değil. Bu gerekli tüm küçük beden vitamin ve mineral içeren benzersiz bir ürün. Ama bazen bebeğin vücut tamamen annenin sütünü absorbe edemez. Bu durumda biz orada olduğunu söylemek laktaz eksikliği. Bebeklerde oldukça ciddi bir patolojik sapmaları olduğu gibi bu hastalığın belirtileri, her anne bilmeli.

Laktoz - olan , laktoz , tek başına bağırsakta emilmeyen. laktaz - Önce vücut galaktoz bölün ve özel bir enzim kullanılarak glikoz zorundadır. Enzim laktoz emilim yetersiz bir miktarda üretilmesi durumunda rahatsız.

Laktaz eksikliği bebeklerde: belirtiler

gibi temel özelliklerin olabilir hastalığı belirleyin:

  • Bir keskin kokulu Köpüklü sıvı dışkı yeşil renkli. beyaz topaklar dışkı görülebilir. dışkılama sayısı 10-12 kez bir gün kadar olabilir.

  • midede fermentasyon ve gaz oluşumu amplifikasyon bağırsak kolik yoğunluğu artar çünkü.

  • frekansı ve regürjitasyon miktarı, kusmanın oluşumu artırılması.

  • fakir kilo alma ve gelişimsel gecikmeler tanısı Ciddi durumlarda.

Bebeklerde laktoz eksikliği belirtileri varsa, bu bir doktoru görmek için aynı zamanda yakın gelecekte gereklidir. özel testler yardımıyla doktor kanıtlamak veya gerekirse, tanı çürütmek, uygun tedavi reçete. Gerekli analizleri içerir: dışkı muayenesi karbonhidrat belirlemek ve gaz konsantrasyonlarını belirlemek pH dışkı laktaz aktivitesi.

laktoz eksikliği Çeşitler

Kalkış bağlı hastalığının birincil ve ikincil formu izole edildi. Primer laktaz eksikliği doğumsal, transistör, genetik olarak belirlenmiş olabilir. Hastalığın ikinci bir şekilde, bağırsak enfeksiyonları, alerji ve diğer hastalıklar gastrointestinal sistem gibi görünmektedir.

Ayrıca laktoz aşırı olarak böyle bir şey ile karşılaştı. Bebeğin sonucu laktoz açısından zengin daha "ön" süt yiyor olarak sütün büyük miktarda bir emzirme anne üretti, bu sorun oluşur.

Bebeklerde laktaz eksikliği: Tedavi

O bu patolojinin tedavisi bireysel olarak her durumda anlaşılmalıdır. Bebeğiniz yalnızca nihai tanı olmalıdır davranın. Hastalığın sadece bir veya iki işaret bulursa, o zaman, tabii ki, sen test yaptırman gerekiyor. bu semptomlar klinik olarak teyit bebeklerde, laktoz eksikliği gibi patolojilerin tedavi edilmesi, biberon beslenen, karışımın değiştirilmesiyle ile başlamak gerekmektedir. Bebek anne sütü ile beslenen ise, anne özel ilaçların bir randevu olacak, laktoz yarılması katkıda bulunur. ilacın tavsiye edilen doz bebekleri beslemek için, daha önce ifade edilen süt içinde eritilir. Buna ek olarak, anne beslemeden önce laktoz zengin "ön" süt süzün önerilir.

laktaz eksikliği birincil formda olursa, maalesef, vücut laktoz sindirmek mümkün olmayacak. Gelecekte bu süt ürünlerinin tam bir terk edilmesine yol açacaktır. laktoz eksikliği ikincil formlarının belirtileri teyit ederse, laktozun sindirim bebek yaş polutoragodovalogo ulaşır düzeltilmiş.

Bebeklerde laktaz eksikliği olduğu şüphesi varsa, belirtiler her zaman bir uzman tarafından teyit edilmelidir ve ancak bundan sonra bu durumun ortadan kaldırılması için harekete geçebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.