SağlıkKadın sağlığı

Rahim retrofleksiyonu: Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

rahim retrofleksiyonu - sıradışı rahim bükme kadınların yaklaşık olarak% 20 olarak meydana gelen geri. Bu tür bir yer gövdesi bir patoloji olup, ancak her zaman değil tedavi karakteristik klinik görünümleri vardır gerektirir, ancak ağrı, vajinal akıntı, organlar ve adet fonksiyonu ile ilgili fonksiyon bozukluklarına eşlik edebilir. Bazı durumlarda, kullanıcılar tarafından fotoğraflarda tıbbi referans kitapları sayfalarında olduğu rahim retroflection, kısırlık ve düşük yapma yol açabilir.

Rahim: Normal konum

Normal rahim içinde mesane ve kolon arasındaki pelvis boşluğu ortalanır. Bu nedenle, alt yukarı ve öne doğru bakan ve boyun aşağı ve öne doğru bakan. bu pozisyonda Rahim konumu serbestçe çevreleyen organların dolum bağlı olarak değiştirilebilir, çok hareketli olduğunu. Ton, ligamentler ve kaslar, karın ve pelvik taban normal pozisyonunu sağlarlar.

çeşitli nedenlerden etkisi altında uterus pelvik organları arasındaki oranlarda değişen, geriye doğru yön değiştirebilir. Bu düzenlemenin sonucu yer değiştirmesine ve iç üreme organları kaybını kışkırtır olan tutarak bağlar gerilmiş olur.

rahim Bend Türleri

Birkaç türleri retrofleksiyonu vardır:

- Mobil, myometrium veya kas veya burkulma tonda azalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan. Rahim hareketlilik kaybetmeden geriye doğru yatırılır.

- Sabit retroflection tamamen veya kısmen, bitişik gövdesine göre sabitlenir.

Diz nedenleri

Mobil retroflection rahim nedeniyle oluşabilir:

- hızlı kilo kaybı;

- uzun süreli yatak istirahatı;

- irrasyonel diyet;

- myometrium ve uterin bağlarda zayıflaması zayıflığı;

- doğum travması puerperal enfeksiyon;

- zor iş;

- sık kürtaj.

Sabit retrofleksiyonu meydana tarafından neden olabilir:

- adneksit - yumurtalık ve fallop tüplerinin iltihabı;

- palvioperitonit - pelvik periton herhangi bir bölümünde inflamasyon;

- endometrit - rahim iç astar olarak ortaya çıkan bir enflamatuar süreç;

- Endometriyozis - ötesinde rahim glandüler dokunun anormal çoğalması.

doğabilecek her türlü Retroflections:

- uzun laktasyon;

- rektum iltihabı;

- sık kabızlık;

- rahim doğuştan özellikleri;

- Ağır teslim akar;

- pelvik organları tümörler;

- mesane ve vajina arasındaki boşlukta kan birikmesi.

Hastalığın belirtilerinin

Hareketli retroflection rahim genellikle asemptomatik ve yanlışlıkla jinekolojik muayene sırasında gördük. Hastaya şikayeti eşlik Sabit viraj:

- düzensiz ya da ağır bir adet kanaması;

- ağrısı ve karında ağırlık ve sakrum;

- cinsel ilişki sırasında ağrı;

- sık idrara çıkma;

- kabızlık, bağırsak döngüler tarafından aktarıldıysa.

Retrofleksiyonu gebelik sırasında rahim kesinti tehdidi yol veya düşükle sona erebilir. Ancak, sorunlar ve yeterli tedavinin erken teşhis anlayışına ve hamilelikte zorlukların üstesinden gelecek sorunları önlemek için yardımcı olabilir.

Gebelik ve retroflection

rahim ve gebelik retrofleksiyonu - bu birbirini dışlayan kavramlar değildir. Güçlükler kesinlikle oluşabilir, ancak hamile kalabilir, dahası, bazı durumlarda, devletin doğru pozisyon almak rahim sağlar olduğunu. Aynı zamanda sperm ve zor konumlarına ulaşmak için de, kendisi sorunu kışkırtır bükmeyin unutulmamalıdır nereye yumurtanın döllenme ve retrofleksiyonu yol açtı hastalığı,. Bir doktor ziyareti inflamasyon kurtulmak sonra Yani, olması gerektiği pelvik organlarda ya da algıladığında yapışıklıklar fizyoterapi, fermentoterapii, çamur terapi, pelvik masaj dersler alırlar.

Hamile kalmak arzusu durumunda servikal viraj önemli bir rol ilişki sırasında duruş oynar. üstte adam olarak Klasik poz, bu patolojinin ile gebe için uygun değildir. En duruşlar olacaktır:

- kalçaların altına bir yastık karnındaki yatan bir kadının üzerine adam;

- Bozeman duruş.

Bu rahim yumurta daha iyi erişim olsun doğal konumu ve sperm için en yaklaşık sürer böyle pozlar içindedir. Cinsel ilişki sona erdikten sonra hemen yukarı atlamak ve onun karnına yarım saat yatmak değil önerilir. Aynı zamanda iki tarafın kendini destekleyen, sırtüstü bacak asansör yukarı önerilir. Bu pozisyonda 5-10 dakika olduğu bildirildi.

Mobil retroflection kesinlikle anlayışına önünde bir engel olmayacaktır. onun basınca büyüyen cenin ve tyazheleyuschy ve amniyotik sıvı rahim doğrultma katkıda çünkü bu tanı, gebelik sırasında alınabilir gelmez. Gebelik genellikle normal gelişir, ancak bebek doğana kadar doktor kontrolü gerekli olacaktır.

Servikal viraj teşhis nasıl

Tanısı retroflection oldukça basit - Bir elin parmakları vajinaya jinekolog olduğu bimanüel sınavla jinekolojik sandalye, görüntülenen ve ikinci o karın duvarından rahim hissettiğinde. Bu anket yöntemi kurmak ve patolojinin tür yardımcı olacaktır. inflamasyon veya tümörlerin şüpheli bir varlığı varsa da, ultrason veya bilgisayarlı tomografi muayenesi kullanabilirsiniz.

tıbbi tedaviler

retroflection rahim özel seçer ve bir doğum uzmanına atar, tedavi edilebilir patolojiler tedavi edilecek. Tedavi genellikle viraj yol açan nedenleri ele hedefleniyor.

Tedavi mobil retrofleksiyonu elle vücudu yeniden konumlandırmak için. Bundan sonra ders atanan fizik tedavi ait pelvik masaj veya özel ovüllerin kullanılması. Bu asansör veya ağır ağırlıklar taşımak sonrası tedavi yasaktır.

Bu tür adezyonlar, endometriyoz veya enflamatuar süreçler gibi, sabit retrofleksiyonu, bu görünüm hastalıkların tedavisi için, kullanılır:

- elektroforez veya fonoforez;

- akupunktur;

- çamur;

- fibrinolitik veya anti-enflamatuar ilaçlar;

- vitamin ve mineral kompleksi;

- genel hormonal dengeyi normale ilaçlar,.

Eğer yapışıklıklar tıbbi veya terapötik tedaviye uygun değildir, bu yapışıklıklar eksizyonu ima ameliyat yapılabilir. Bundan sonra kadın da ovül giyen atanır ve yerçekimi ile başa çıkmak için izin verilmez.

rahim retrofleksiyonu - bir değişik nedenlerden dolayı gelişen hastalık ve genellikle asemptomatiktir. patolojiyi teşhis ve tedavi etmek kolay başlangıçta viraj yol açtı nedenleri, vücudun pozisyonunu ayarlama ve ortadan kaldırarak, entegre edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.