SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Vertebrogenic servikalji: nedenleri, belirtileri ve tedavileri

Vertebrogenic servikalji - genellikle boyun ve omuz kemeri alanına uzanan boyun şiddetli ağrı, eşlik ettiği nörolojik bozukluk. Bu sendrom bir kişiye rahatsızlık birçok verir. Peki böyle bir devlet neden oldu?

vertebra servikalji sebebi nedir?

Kalıcı ağrısının en yaygın nedeni, omurganın dejeneratif süreçlerdir. Özellikle, en yaygın risk faktörleri bel ağrısı sayılabilir. Bu tür hastalıklarda ve derece derece kaydırmaya neden olan doku, vertebralar arası diskleri yok edilir. Çıkıntı disk tıkalı damar yapısı ve buna göre, kronik ağrı için sinir köklerine basıldığında.

Hakkında aynı desen fıtık spondyloarthrosis ile spondiloz gözlenmektedir. Nedenleri de omurgasında oluşumunu ve tümörlerin büyümesini kapsar. Diğer yandan, kronik Vertebrogenic servikalji genellikle önceki travma ya da ilerleyen otoimmün hastalık arka plan üzerinde gelişir.

Acı saldırılar genellikle hipotermi dahil olmak üzere çevresel faktörlerin etkisi altında göründüğünü belirtmek gerekir. Kronik boyun ağrısı , mesleği oturur pozisyonda uzun kalmak gerekir (örneğin, ofis personeli için, sürücüleri) insanı etkiler. Bazen bu belirtiler yoğun fiziksel aktivite sırasında görünen, böylece kafa, uyku sırasında rahatsız bir pozisyonda ve keskin dönüş. D.

Vertebrogenic servikalji ve belirtileri

Daha önce bahsedildiği gibi, bu hastalığın başlıca belirtisi boyun bir acıdır. Oldukça sık keskin, çekim ağrıları tarafından Vertebrogenic servikalji eşlik etti. Adam herhangi şekilde, en ufak bir hareket akut, ağrılı saldırıyı neden olur taşımak korkar.

Kronik ağrı servikalji olarak daha az yoğun, ama neredeyse sabit yoktur. Kalıcı kas spazmı neden içgüdüsel olarak sinir lifi gövdesi sıkma hareketinin sınırlandırılması için çalışarak, bu nedenle bu durum katılık eşlik eder.

Bazı durumlarda, ağrı omuz bölgesinde kol ve bazen sternum yayılan. Genellikle Vertebrogenic baş ağrısı eşlik servikalji. Sonuçta, kaymış omurlar arası diskler genellikle serebral dolaşımı bozan, damarları tıkandı.

Nasıl servikalji tedavisi için?

Hemen o tanı "servikalji" Bir doktor koyabilirsiniz dikkati çekiyor. Gerçekten de, bu durumda tüm vücudun ayrıntılı bir inceleme gerektirir. boyun ağrısı, kol ve sırt kasları iltihabı, gastrit ve hatta miyokardiyal enfarktüs de dahil olmak üzere, hastalıkların bir kütleye gösterebilir.

Boyun ağrısının nedenini bulmak ve bunu düzeltmek için son derece önemlidir. semptomatik tedavisi için olduğu gibi, ilk şey, steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçların kullanımını kapsar. Güçlü kas spazmı ile kas gevşetici uygun alımıdır. ağrıyı rahatlatmak, sen ağrı kesiciler merhem ve jelleri kullanabilirsiniz, özellikle, uzmanlar "Fastum-jel", "Diklak" "Voltaren" öneriyor.

Özellikle elektroforezinde Hastanın durumu ve fizik tedavi üzerine olumlu etkisi. Tedavi masaj hafifletir kas spazmı ve kan akışını arttırır, fakat bu işlemler alevlenmeler sırasında gerçekleştirilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.