Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl kefir üzerine pizza hamuru pişirmeye?

deneyim başarısız olur korkusuyla, maya ile hamur almaya Acemi aşçılar genellikle kararsız. Elbette tüm öğrenebilir, ancak pişirme hamur ile rahatsız etmek arzusu ya da zaman yoksa, o zaman kesinlikle bu makaleyi yardımcı olmalıdır. Sadece yoğurt üzerinde hamur yemek pişirmeyi ilgili.

Gerçekten de, mayasız hamur hazırlamak daha kolay olduğunu ve kasaplık ve pişirme ürünlerinde öncesinde prova için zaman vermek gerekmez. Bu nedenle, pişirme az deneyime sahip olanlar, özelden fırın ürünlerinin çeşitli öğrenmeye başlamak için gerekli olan test türü.

Ülkemizde her şey çok İtalyan pizza tarafından sevilir. Kuşkusuz, bu börek, Multivariant çok lezzetli ve para tasarrufu sağlar. Gerçekten de, içinde pizza için doldurma kuyruk sosis, kızarmış tavuk bacağı, biraz kurudu peynir -, bir artıkları çeşitli kullanabilirsiniz. Tabii ki, belki klasik pizza, ama zevkle bir ev yapımı kek yemezler.

Genellikle basit bir maya hamur pizza pişmiş ama biz hamur yapmaya çalışacaktır kefir pizza. Eğer ince kabuk isterseniz, aşağıdaki tarifi kullanmalıdır.

Biz, yoğurt un yaklaşık üç fincan, margarin yüz gram tuz ve soda, yarım çay kaşığı bir fincan gerekir. o bile dondu böylece Margarin ilk dondurucuya koymak gerekir.

Biz yoğurt üzerinde pizza hamuru pişirmeye başlar. Biz hamur yoğurmak bir kaseye bir rende üzerinde margarin ve onun üç çıkardı. yoğurt uykuya soda ve tuz düşer ve iyice karıştırın. un yavaş yavaş podsypaya, hamur yoğurmak hızlı margarin çanak içine bu dökün ve. Hamur, bir torbaya sarılmış ve yaklaşık iki saat boyunca buzdolabında muhafaza edilir.

Bu tarif üzerine kefir üzerine pizza hamuru hazırlamak, o zaman bir büyük pizza olsun. ince bir pasta oluşturmak üzere hamur düzleştirmek başlayan bir fırın tepsisi ve ona doğru ellerde bir yumru üzerinde hamur koyun. Bir pizza için Stuffing kendi takdirine bağlı olarak yapılabilir.

Ailen o kalın pizza gözleme tercih ederse, o zaman başka bir tarif için yoğurt üzerinde pizza hamuru hazırlamak gerekir.

yoğurt Dört yüz gram, iki yumurta, kabartma tozu ve tuz, bir çay kaşığı şekerin yarım çay kaşığı ihtiyaç iki buçuk un bardak ve sirke veya limon suyu, kabartma tozu birkaç damla söndürmek için.

Hamuru hazırlayın çok basittir. kefir dökün, şeker ve tuz ile yumurta Beat asit tozu ve unu ilave ilave edilerek söndürüldü. Bu bisküvi pişirme yarı sıvı meyilli döner.

Azaltılmış ürün sayısı büyük bir fırın tepsisine yeter hamur hazırlamak için izin verir. Pişirme bir pişirme kağıdı lay ve tereyağı ile yağlayın ve hamur dökün gerekir. Şimdi dikkatle doldurma ayrıştırmak. Nedeniyle hamur yarı sıvı olması nedeniyle, dolgu değil üstüne yerleştirilir ve daha kalın bizim pasta edilecektir. esmerleşme kadar kırk dakika boyunca böyle bir orijinal pizza fırını pişirin.

Eh, taze hamur , bunu da kefir pişirilebilir okuyan mayayı, başlama zamanı, hakim olması. Örneğin, burada yemek yapabilirsin nasıl çörekler için hamur kefir üzerine. kuru maya bir buçuk çay kaşığı süt yarım fincan, kefir bir bardak ve margarin elli gram, yumurta, üç çorba kaşığı bitkisel yağ, şeker yarım fincan, vanilya bir çanta, tuz yarım kaşık un yaklaşık yedi yüz gram al. Yine de, biz sarısı çörekler yağlamak gerekir.

bir çay kaşığı şekerin ve un az miktarda ılık sütte mayayı karıştırın. yükselmeye ılık bir yerde maya ile kase koyun ve bu arada, ekşi krema kıvamına gelene kadar margarin ısınmak buna yumurta, tuz, vanilya, şeker ekleyin ve mikser ile bu karışımı çırpın.

Maya içinde yükseldi hazırlanmış kütle, bitkisel yağ koyun ve yavaş yavaş yumuşak bir hamur yoğurma, unu ilave başlar dökün.

Bitmiş hamur (maya kalitesine bağlı olarak) yarım saat üzerinde prova için bırakacaktır. ½ oranında hacminde arttıkça kısa sürede tekrar yoğurun ve tekrar pes.

Bitmiş hamur küçük toplar halinde kesilir ve bir formu olan bir topuz. Form ruloları , zevkinize seçebilir. Biz bir havlu ile kapatın ve prova için on beş dakika boyunca bırakın, bir yağlanmış fırın tepsisine koyun. Sonra üst yumurta ürünleri yağlar (ve istenirse, üst rulo somun ya da şeker yağmurlandırılır) ve bir fırında içine gönderilir. Fırında çörekler ancak ürünlerin boyut ve fırının özelliklerine bağlıdır, yirmi dakikadır.

Afiyet olsun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.